لزوم احیای طلای سفید مغان

Image result for ‫کشت پنبه‬‎

آزادلو : پنبه استراتژیک ‌ترین محصول کشاورزی است که به علت اهمیت آن سالانه در دشت مغان شاهد کاشت و برداشت این محصول هستیم. زراعت پنبه در استان اردبیل و به خصوص شهرستان پارس آباد بعد از غلات در رتبه دوم قرار داشته و سالانه چندین هزار تن از این محصول در دشت مغان تولید و روانه بازار هدف می شود.
در طول سال های گذشته با بی توجهی و غفلت از وضعیت پنبه کاران و نابسامانی ها بازار پنبه و به صرفه بودن واردات این محصول، تولید آن در دشت زرخیز مغان که رتبه نخست استانی را داشت، به شدت کاهش یافته است. اما در طول ۳ سال اخیر روند کاشت پنبه در سرزمین «طلای سفید» رو به افزایش بوده و انگیزه های مناسبی برای افزایش تولید این محصول ایجاد شده است.
چندی پیش بود که «ابراهیم هزارجریبی» مدیرکل پنبه و گیاهان صنعتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: پنبه همراه گندم، دانه های روغنی و نیشکر جزو محصولات اقتصاد مقاومتی قرار گرفته و سیاست‎هایی برای خودکفایی در تولید این محصولات برای کشور در نظر گرفته شده و ز این پس جدی تر و با برنامه در خصوص زراعت پنبه در کشور حرکت می کنیم.

کشت مجدد پنبه نیازمند تغییر نگرش است
یکی از پنبه کاران دشت مغان در این زمینه به همشهری گفت: کشت مجدد پنبه در اندازه وسیع در شهرستان پارس آباد نیازمند تغییر نگرش کشاورزان به بازار هدف این محصول و حمایت مسئولان ذی ربط بستگی دارد.
«حسن شیرمند» افزود: روزگاری نه چندان دور سطح زیر کشت پنبه در دشت مغان نزدیک به ۲۰ هزار هکتار از اراضی منطقه را به خود اختصاص می داد اما بنا به دلایل متعدد، کشاورزان دیگر انگیزه ای برای کشت پنبه ندارند و باید زمینه های لازم ایجاد شود.
وی با بیان اینکه دولت باید برای تولید این محصول برخی بسته های تشویقی در نظر بگیرد، تصریح کرد: یکی از راه های نجات مغان از رکود تولیدات، در زمان نوسان بازار تولیدات کشاورزی خرید تضمینی توسط نهادهای وابسته به دولت است.
این کشاورز مغانی اضافه کرد: حذف دست دلالان با خرید تضمینی دستگاه های دولتی همچون غلات تولیدی، باعث رونق تولید این محصول می شود و قطعا در اقتصاد کشور و ایجاد کسب و کار در حوزه نساجی بسیار موثر خواهد بود.

رشد نسبی کشت پنبه در پارس آباد
فرماندار پارس آباد گفت: تا چند سال گذشته به دلیل بی توجهی ها کشت پنبه کاهش یافته بود اما در چند سال اخیر شاهد رشد نسبی کشت پنبه در شهرستان پارس آباد هستیم.
«اکبر صمدی» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: منطقه مغان که به قطب کشاورزی کشورو منطقه معروف است، ظرفیت بسیار مناسبی در تولید پنبه دارد و به دلیل الیاف بلند و کیفیت مناسب آن در سطح بین الملی مشهور است.
وی به اهمیت و مزایای کشت پنبه اشاره کرد و گفت: پنبه در تأمین روغن و منسوجات، تامین مواد اولیه صنایع نقش داشته و در اقتصاد و ارزآوری و اشتغالزایی موثر خواهد بود و از این رو باید کارشناسان جهاد نسبت به ترغیب کشاورزان به کشت این محصول اقدام کنند.
مقام عالی دولت در پارس آباد بیان کرد: مبرهن است با قرار گرفتن تولید پنبه در محصولات اقتصاد مقاومتی تولید آن در داخل کشور مقرون به صرفه تر از واردات خواهد بود که این موضوع به نفع کشاورزان بوده و به مرور سبب می شود دولت به صورت تضمینی محصولات آن ها را خریداری کنند.
صمدی با بیان اینکه اشغال یک فصل زراعی کامل محصول پنبه سبب پوکی و مرغوبیت خاک زراعی می‌شود، افزود: از لحاظ اصطلاح ساختمان خاک و نیز تناوب با دیگر محصولات و ارزش اقتصادی قابل توجهی که برای زارعین دارد، زراعت این محصول بسیار مورد توجه زارعین منطقه است چرا که زراعت پنبه مناسب ‌ترین تناوب در کشت غلات را دارد.

اختصاص ۳ هزار ۴۴۰ هکتار از اراضی به کشت پنبه
مدیر جهاد کشاورزی پارس ‌آباد گفت: سالجاری بیش از ۳ هزار و ۴۴۰ هکتار از اراضی این شهرستان برای کشت محصول پنبه اختصاص یافته که از این وسعت میزان ۱۲ هزار تن برداشت پنبه پیش بینی می شود.
«علی اکبر حسینیان» اظهار کرد: با توجه به اهمیت پنبه در میان محصولات کشاورزی، این محصول دارای قیمت و خرید تضمینی است و کشاورزان می توانند با راحتی از فروش محصولات نسبت به کشت آن اقدام کنند.
وی با بیان اینکه نوع پنبه کاشته شده در اراضی پارس آباد نسبت به آفات بیشترین مقاومت را دارد، افزود: ارقامی که توسط کشاورزان کشت شده‌اند اغلب ارقام مهر و مای ۳۴۴ هستند که از میزان محصول بیشتری نیز در واحد سطح برخوردار هستند.
این مقام مسئول بیان کرد: سطح زیر کشت پنبه در سال ۱۳۹۴ یک هزار و ۳۰۰ هکتار بود و سال ۱۳۹۵ با افزایش این میزان، به سه هزار هکتار رسید و سالجاری نیز به نسبت سال گذشته شاهد رشد نسبی کشت این محصول استراتژیک بودیم.
وی به زمان کاشت و برداشت محصول پنبه اشاره کرد و افزود: زمان کاشت محصول پنبه از اواخر اردیبهشت ماه و زمان گرم شدن هوا آغاز و در مهرماه همان سال با کاهش دمای هوا برداشت می شود و در طول سال یکبار عملیات کاشت و برداشت این محصول استراتژِک انجام می شود.
حسینیان از پیش بینی برداشت بیش از ۱۲ هزار تن محصول پنبه از اراضی پارس آباد خبر داد افزود: کشاورزان پنبه کار می‌توانند در کلاس‌های آموزشی کوتاه مدت که توسط اداره آموزش و ترویج این مدیریت در روستاها برگزار می‌شود شرکت کرده و اطلاعات به‌روز لازم در زمینه آماده‌سازی بستر بذر و رعایت اصول کاشت، داشت و برداشت را از کارشناسان فراگیرند.
مدیر جهاد کشاورزی پارس ‌آباد گفت: پنبه از مهمترین محصولات کشاورزی است که علاوه بر تامین مواد اولیه صنایع نساجی و روغن‌کشی در اشتغالزائی بخش‌های کشاورزی، صنعت و بازرگانی نقش مهمی ایفا می‌کند و کمتر محصول کشاورزی از نظر قابلیت ایجاد ارزش افزوده و تنوع فرآورده‌ها با پنبه برابری می‌کند.

  • علی قاسمیان (منتشر شده در روزنامه همشهری)

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید