پاکبانان حسینی خادم عزادران اردبیلی شدند

آزادلو : همزمان با تاسوعای حسینی و با مشارکت ۳۵۰ فعال محیط زیست پاکبانان حسینی دریک حرکت خودجوش و مردمی باهدف پاکسازی سیمای شهر اردبیل خادم عزاداران اردبیلی شدند.
طرح پاکبانان محرم برای سومین سال متوالی به همت شهرداری وتشکلهای مردم نهاد در اردبیل برگزار می شود.
در این طرح که باحضور سرپرست استانداری، شهردار اردبیل و جمعی از اعضای شورا و جوانان آغاز شد شرکت کنندگان در مسیرهای مختلف اقدام به تنظیف و پاکسازی شهر از زباله ها می کنند.
اقبال عباسی سرپرست استانداری اردبیل با حضور درجمع پاکبانان محرم اظهار کرد: طرح پاکبانان محرم برای سومین سال متوالی بامشارکت سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان طبیعت و شورای اسلامی‌شهر و شهرداری اردبیل اجرا می‌شود، در این طرح، قبل از شروع مراسم تاسوعای حسینی نسبت به آماده‌سازی و پاکسازی کوچه‌ها و معابر برای عزاداران حسینی اقدام کردند.
وی با بیان اینکه فعالان جامعه مدنی از این طرح استقبال پرشوری کردند، افزود: طرح پاکسازی معابر از کوچه‌ها یک وظیفه اجتماعی شده و امید است یک الگوی جهانی و ملی شود.
در ادامه دکتر پوستی رئیس شورای شهر اردبیل گفت : جای خوشحالیست که طرح پاکبانان محرم با اقبال عمومی روبه رو شده و عموم مردم مشتاق به مشارکت در اجرای این طرح هستند و همه با احساس مسولیت سعی می کنند در تنظیف عمومی شورا و شهرداری را کمک کنند.
زهرا قدیمی نایب رئیس شورای شهر اردبیل نیز با بیان اینکه طرح پاکبانان محرم مصداق امر به معروف است گفت؛ اجرای طرحهای ابتکاری با هدف نفع عمومی نظیر طرح پاکبانان محرم مصداق عینی از عمل به امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه است و امیدوارم روزی برسد که شور حسینی تبدیل به شعور حسینی شود.

سرپرست شهرداری اردبیل:
مشارکت جوانان و قشر آگاه و متخصص جامعه در پاکسازی شهر اقدامی شایسته است
سرپرست شهرداری اردبیل در آغاز این طرح تاکید کرد که طرح پاکبانان محرم برای سومین سال متوالی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اجرا می شود.
حمید لطف اللهیان هدف از اجرای این طرح همگانی را فرهنگ سازی، تنظیف شهری و… عنوان کرد و ادامه داد: اهداف اصلی این طرح فرهنگ سازی زیست محیطی و ترویج استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی در میان ایستگاه های صلواتی است.
به گفته وی با اجرای این طرح سعی می‌کنیم تا سیمای شهری را از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی پاک کرده و زمینه مشارکت مردم را در نریختن زباله به روی زمین، معابر، گذرگاه‌ها و خیابان‌ها فراهم آوریم.
سرپرست شهرداری اردبیل با اشاره به افزایش توزیع نذورات در ظروف یک بار مصرف پلاستیکی طی سال های گذشته بیان داشت: این امر علاوه بر به خطر انداختن سلامت مردم، باعث افزایش تولید زباله های تجزیه ناپذیر در محیط شهری و زیستی شده است.
وی تصریح کرد: در همین راستا شهرداری اردبیل با اجرای طرح پاکبانان محرم شهروندان را به فرهنگ استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی تشویق می کند تا هم محیطی سالم داشته باشیم و هم سلامتی شهروندان به خطر نیفتد.
لطف اللهیان افزود: در کنار اجرای برنامه‌های مختلف از سوی شهراری در این ایام نظیر آیین استقبال از محرم، ضرورت آماده‌سازی محیط پاکیزه برای اجرای برنامه‌های عزاداری احساس می‌شد که اجرای طرح و پویش مردمی پاکبانان محرم نیزدر این زمینه شکل گرفت .
سرپرست شهرداری اردبیل تصریح کرد: مشارکت جوانان و قشر آگاه و متخصص جامعه در پاکسازی شهر اقدامی شایسته و ارزشمند است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید