رنج مردم شمال استان از نبود راه مناسب

Image result for ‫راه ارتباطی احداث مغان‬‎

آزادلو : موضوع قابل توجه در بخش جاده ها علاوه بر اهمیت آن در رونق اقتصادی، ایجاد فضای کسب و کار و وجود شرایط مناسب برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی، تأمین امنیت رانندگان نیز باید مد نظر قرار گیرد.

موضوع مهمی که بعلت بی توجهی به آن سبب مشکلات زیادی در شمال استان اردبیل شده و سالانه ده ها نفر بعلت استاندارد نبودن راه های مواصلاتی دچار خسارت جانی و مالی می شوند.

سرهنگ فتاحی فرمانده پلیس راه استان اردبیل در این زمینه تصریح کرد: در بین پاسگاه‌های استان تنها پلیس راه محور اردبیل – مغان با ۸ نفر افزایش متوفیان روند تامل‌برانگیزی داشته که به صراحت اعلام می‌کنیم راه‌های شمال استان اردبیل ناایمن بوده و قابل قیاس با سایر محورهای مواصلاتی استان نیست.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در این زمینه معتقد است توسعه استان اردبیل باید در بخش راه های مواصلاتی از شمال به جنوب بجای از شرق به غرب باشد.

«سیدحمایت میرزاده»  اظهار می کند: با توجه به اینکه شمال تا جنوب استانشرههای بیشتری را شامل شده و زمینه توجه به بخش های مختلف گردشگری، کشاورزی و حوزه بین المللی نیز فراهم می شود.

وی با بیان اینکه زیربنای توسعه هر منطقه راه ارتباطی مناسب و ایمن است، می افزاید: ما در استان اردبیل فارغ از راه ایده آل که در جذب سرمایه گذار موثر است، از یک راه عادی استاندارد هم محروم هستیم که خود این موضوع عاملی برای توسعه نیافتگی استان است.

نماینده مردم مغان در مجلس شورای اسلامی تأکید می کند: اگر وضعیت حوادث و سوانح جاده ای در شمال استان را بررسی کنیم، به یک آمار اسفباری می رسیم که ناشی از غفلت و بی توجهی به این مقوله مهم است و توجه به آن و توسعه زیرساخت جاده های مواصلاتی را می طلبد.

وی با بیان اینکه جان مردم شمال استان اردبیل به دلیل نبود راه های ایمن در خطر است، تصریح می کند: مسئولان دستگاه های دولتی باید متوجه شوند در صورت تصویب منطقه آزاد اگر راه های مناسبی نداشته باشیم، هیچ سرمایه گذاری در این استان حضور نخواهند داشت و راه ارتباطی مستقیما به هر عملکرد دولت مرتبط است.

بر این اساس انتظار این است در سال های پیش رو تحول اساسی در حوزه زیرساخت های مواصلاتی به خصوص راه های شمال استان اردبیل که محل قرارگیری تنها دروازه بین المللی استان نیز است، مورد توجه قرار گیرد.

  • علی قاسمیان کردلر

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. یعثوب میرزائی GERMANY گفت:

    تازمانی که نگرش مرکز استان به شهرهای دیگر تغییر نکند نبایدانتظارپیشرفت داشت.شهرهای دیگر مثل دست و پاهای بدن می‌باشد.پس برای داشتن یک استان قوی باید همه ی شهرهاوروستاهایه تابعه قوی بشوند.امامتاسفانه تابحال در دیدگاه مرکز استان به شهرهای دیگر خصوصا گرمی هیچ گونه تفکر قوی نسبت به پیشرفت همه جانبه دیده نمیشود

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید