۲۷ میلیون و ۴۰۲هزار تردد در جاده های استان اردبیل ثبت شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از ثبت ۲۷ میلیون و ۴۰۲ هزار تردد در سه ماه اول سال جاری در جاده های این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، علی رحمتی روز دوشنبه با بیان اینکه این میزان تردد توسط ۶۴ سامانه تردد شماری در ۳۲ نقطه از راه های استان به ثبت رسیده، افزود: در این مدت یک میلیون و ۸۹۲ هزار تردد به استان وارد و یک میلیون ۸۸۰ هزار تردد نیز از استان خارج شده است.
وی جاده اردبیل – آستارا را با حدود ۳ میلیون تردد، پر ترددترین و جاده خلخال – اسالم را با ۷۶ هزار و ۴۸۰ تردد، کم ترددترین راه استان در فصل بهار عنوان کرد.
رحمتی با اشاره به ثبت ۱۳ هزار و ۹۱۲ تخلف توسط دوربین های ثبت پلاک و ارسال آن به پلیس راه تشریح کرد: هم اکنون ۲۷ دوربین ثبت تخلف در جاده های استان فعال بوده و مراحل نصب و اجرای ۲۴ مورد دیگر نیز در حال اجراست.
عضو شورای ترافیک استان اردبیـل سرعت متوسط در تمام جاده ها را ۷۱/۷ دهم کیلومتر بر ساعت ذکر کرد و افزود: بیشترین درصد تخلف از سرعت مجاز در جاده قره آغاج به بران در جاده اردبیل – مغان به ثبت رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: حدود ۸ درصد وسایط نقلیه عبوری از جاده های استان که بیش از ۲ میلیون و ۸۵ هزار تردد را شامل می شود دارای سرعتی بیش از سرعت مجاز بوده اند.
رحمتی از مسافران خواست با رعایت کامل قوانین ، سرعت مطمئنه و مجاز در ایام تابستان سفر کنند، به ازای هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کرده و از طریق سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه ها از آخرین وضعیت جاده ها مطلع شوند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید