مشکلات باغداران منطقه مورد توجه دولت و مجلس باشد

آزادلو : فرماندار گرمی مغان بر لزوم توجه دولت و مجلس به مشکلات باغداران منطقه برای خرید تضمینی محصولات باغی و سردرختی تأکید کرد.

ابراهیم امامی در حاشیه حضور اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گرمی به خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: باید ردیف اعتباری لازم برای مرمت و بازسازی کانال‌های آب دریاچه گیلارلو و تأمین آب مورد نیاز طرح پایاب در نظر گرفته شود تا در آینده دچار مشکل نشویم.

وی با بیان اینکه ادامه اجرای سد کلاسر نیاز به مصوبه نهایی وزارت نیرو و اخذ اعتبار از محل صندوق توسعه ملی دارد، افزود: امیدواریم با توجه و پیگیری کمیسیون کشاورزی و آب مجلس نسبت به ادامه احداث این پروژه که از مطالبات عموم مردم است، اقدام شود.

فرماندار گرمی مغان بیان کرد: با نگاه مثبت دولت حرکت‌های خوبی در حوزه آبی شهرستان گرمی انجام شده و مراحل مطالعات سد سینه‌سر نیز به اتمام رسیده است که با اخذ ردیف اعتباری عملیات آن آغاز خواهد شد.

وی به مشکلات باغداران منطقه به خصوص شهرستان‌های گرمی، پارس‌آباد و مشگین‌شهر اشاره کرد و ادامه داد: به‌علت نبود خرید تضمینی محصولات باغی، مبالغ هزینه شده برای تولید محصولات با فروش همخوانی نداشته و سبب متضرر شدن باغداران منطقه شده است.

امامی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید با خرید تضمینی غلات زمینه خوشحالی کشاورزان را فراهم کرده است و امید می‌رود با حمایت مجلس ، محصولات باغی و سردرختی نیز به صورت تضمینی خریداری شده و زمینه دلگرمی باغداران نیز فراهم شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان منطقه به‌علت دیرکرد در پرداخت مطالبات دچار مشکل شده‌اند، گفت: امید می‌رود شیرینی خرید تضمینی غلات با پرداخت به‌موقع مطالبات گندم‌کاران شیرین‌تر شود تا خط مقدم تولید دچار مشکل نشود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید