عملکرد چهارساله رسول حسن زاده در سمت شهرداری گرمی

آزادلو : وضعیت شهر گرمی با توجه به مشکلات عدیده آن برای همگان مبرهن و آشکار است. در طول سال های گذشته این شهر کوتاهی های زیادی به خود دیده بود، اما با تصدی «رسول حسن زاده» در کرسی شهرداری گرمی از سال ۹۲ تا ۹۶، تحولات چشمگیری در حوزه های مختلف توسعه شهری را شاهد هستیم.
وی که از کودکی در این شهر بزرگ شده و از ابتدا در شهرداری و در بخش های مختلف فعالیت داشت، از نزدیک با جزئیات مشکلات شهر گرمی و راهکار های حل آن آشنا بود. حسن زاده در طول ۴ سال مدیریت خود بر بدنه شهرداری تحولات اساسی در بخش آسفالت ریزی و تغییر چهره و مبلمان شهری انجام داد که در طول سابقه شهرداری بی نظیر بود.
علاوه بر آن رفع مشکلات و دغدغه کارکنان شهرداری برای دریافت حقوق و مزایا نیز تا حدودی مرتفع و اقدامات اساسی برای حل مشکل بیکاری آن ها با افزایش منابع اعتباری و درآمد شهرداری انجام داد. پای گفتگوی وی برای تشریح عملکرد خود در طول مدیریت ۴ ساله می نشینیم:

http://uupload.ir/files/dw9s_%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B12.jpg

حجم عملیات برای آسفالت ریزی بی نظیر است
شهردار گرمی گفت: در طول ۴ سال گذشته ۴۸ هزار تن آسفالت ریزی در سطح معابر شهر گرمی انجام شده و در نوع خود این حجم از عملیات بی نظیر است.
«رسول حسن زاده» اظهار کرد: شهرداری برای آسفالت ریزی همه کارهایی که لازم بوده انجام داده است، اما با توجه به اینکه مشکلات موجود در سطح شهر گرمی بی شمار است، اقدامات انجام یافته به چشم نمی آیند.
وی با بیان اینکه شهرداری گرمی در گذشته آینده نگری نداشته و به صورت مقطعی نسبت به آسفالت ریزی اقدام کرده است، افزود: همین موضوع باعث شده بسیاری از کوچه های شهر گرمی وضعیت مناسبی نداشته و با وجود آسفالت خیابان های اصلی، تردد از کوچه ها باعث نابودی خیابان ها نیز می شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: ما برای هدایت صحیح آب های سطحی و جلوگیری از ورود به خیابان ها جهت تخریب آسفالت های تازه انجام شده، در طول ۴ سال گذشته ۱۷ کیلومار جدول گذاری معابر را انجام داده و بخش عظیمی از اعتبارات شهرداری را به لایروبی رودخانه ها و اصلاح کانال های آب صرف کردیم.
وی به شن ریزی های انجام شده در شهر گرمی نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۲ تا پایان سال ۹۵ بیش از ۹۵ مورد شن ریزی به کوچه های شهر گرمی که وضعیت نامناسبی داشتند، انجام شده و بخش عظیمی از مشکلات اهالی برای تردد مرتفع شده است.

هزینه ۵۰۰ میلیون ریالی برای نورپرداری
شهردار گرمی گفت: سالجاری برای نورپردازی و توسعه المان های نورانی در سطح شهر گرمی بیش از ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصص و هزینه شده است.
«رسول حسن زاده» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: برنامه های زیادی در دستور کار شهرداری برای استفاده از زیبایی های گرمی در شب ها است که در صورت عملیاتی شدن گرمی به عنوان شهر پراغ استان معرفی خواهد شد.
وی با بیان اینکه با نورانی کردن شب های این شهر گردشگران زیادی را جذب خواهد کرد، افزود: نمای این شهر از کوه های اطراف شب هنگام، بسیار دیدنی و منظره ای وصف نشدنی ایجاد می کند که باید مورد توجه قرار گیرد.
این مقام مسئول بیان کرد: سالجاری علاوه بر هزینه ۵۰۰ میلیون ریال برای نورپردازی در نقاط مختلف شهر، توسط سرمایه ‌گذار بخش خصوصی در منطقه کوتول و زرنه شهر گرمی اقدامات خوبی جهت نورانی کردن و نصب چراغ های تزئینی انجام شده است.
وی جذب گردشگر از این طریق را نیازمند همت مردمی نیز دانست و گفت: برای رسیدن به هدف عالیه در زمینه معرفی گرمی به عنوان شهر چراغ، باید شهروندان نیز با نورانی کردن منازل خود، در راستای جلوه بخشیدن به زیبایی شب های گرمی تلاش کنند.
بی شک یکی از راه های توسعه نورپردازی شهر گرمی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است و باید در این زمینه دستگاه ها با تسهیل روند حمایت از سرمایه گذاران، با بسته های تشویقی از حضور در این شهرستان محروم برای توسعه بخش گردشگری حمایت کنند.

http://uupload.ir/files/e2ab_9yxa_4.jpg

منبع اصلی درآمد از صدور پروانه ها است
شهردار گرمی گفت: منبع اصلی درآمد شهرداری صدور پروانه های ساخت و ساز است که کفاف امور شهرداری نبوده و باعث افزایش بدهی های این نهاد در طول ادوار شده است.
«رسول حسن زاده» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: متأسفانهه تاکنون برای درآمد پایدار شهرداری اقدامی انجام نشده است و با این حال ما برخی اقدامات که منابع اندکی دارند، انجام دادیم و امیدواریم با همت شورای شهر این مهم افزایش یابد.
وی با بیان اینکه شهرداری گرمی ماهانه ۶۰ میلیون تومان به طور میانگین درآمد دارد، افزود: با توجه به فرسودگی تجهیزات شهرداری، ماانه بیش از ۱۴۰ میلیون تومان جهت نگهداری و حقوق کارکنان توسط شهرداری هزینه می شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: در سال ۱۳۹۳ ما ۲۰ مورد پروانه واحد تجاری و ۵۴ مورد پروانه واحد مسکونی و در سال ۱۳۹۴ با افزایش نسبی ۲۸ مورد پروانه واحد تجاری و ۹ مورد پروانه واحد مسکونی در شهر گرمی صادر شده است.
وی از افزایش بیش از ۱۰۰ برابری تعداد پروانه های صادره سالجاری به نسبت به سال های گذشته خبر داد و افزود: در طول ۶ ماهه نخست سالجاری ۱۲۱ مورد پروانه صادر شده که در زمینه احداث ۳۴ واحد تجاری و ۱۶۴ واحد مسکونی بوده است.
حسن زاده افزایش ساخت و ساز در شهر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قطعا رونق ساخت و ساز زمینه افزایش کسب و کار را فراهم می کند و افزای منابع درآمدی شهرداری از این طریق برنامه ریزی برای ایجاد فضاهای تفریحی که منابع درآمد ثابت برای شهرداری خواهد بود را فراهم می کند.
وی با بیان اینمکه مجموعه پارک ملت به بخش خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد: ما اگر بتوانیم بخش جمع آوری پسماند شهری و کارخانه آسفالت را نیز به بخش خصوصی واگذار کنیم، ضمن افزایش منابع درآمدی بخش عظیمی از مشکلات شهرداری نیز مرتفع خواه شد.

توسعه فضای سبز به طرز چشمگیر
شهردار گرمی در رابطه با توسعه فضاهای سبز شهر گفت: مقدار فضای سبز در طول سال های ۹۴ و ۹۵ افزایش چشمگیری داشته و سرانه فضای سبز ۵ متر مربع است.
حسن زاده از ایجاد ۲٫۵ هکتار باغ مثمر در حاشیه دریاچه گیلارلو اشاره کرد و افزود: ۳ هزار اصله نهال و درخچه زینتی و مساحت ۵ هزار متر مبع گل کاری در طول سال ۹۴ انجام شده است.
وی اضافه کرد: احداث شهربازی سرپوشیده و پارک تفریحی سیاحتی زرنه با مشارکت بخش خصوصی و کاشت نهال در حاشیه خیابانساحلیب به همراه گل کاری و چمن کاری بلوارهای شهر از جمله اقدامات حوزه فضای سبز در سال ۹۵ بوده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه مجموعه پارک ملت به بخش خصوصی برای اجرای برنامه های مختلف واگذار شده است، تصریح کرد: به جرأت می توان گفت اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز و پارک های تفریحی در طول چند سال اخیر بی نظیر بوده است.

Related image

هزینه ۹ میلیاردی برای مدیریت آب های سطحی
شهردار گرمی گفت: برای مدیریت آب های سطحی جهت جدول کشی کانال های آب و اجرای پروژه ساحلی و سیل بند بیش از ۸ میلیارد ریال اعتبار در سالجاری هزینه شده است.
«رسول حسن زاده» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: جدول کشی کانال های آب در معابر مختلف شهر گرمی در سالجاری به طول ۳٫۵ کیلومتر انجام شده است که ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار برای این منظور هزینه شده است.
وی با بیان اینکه برای پرژه دیوار ساحلی ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، افزود: این پروژه ها برای مدیریت آب های سطحی از محل ماده ۱۲ بحران و اعتبارات داخلی شهرداری تأمین شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: آب های سطحی یکی از مشکلات اساسی شهر گرمی با توجه به وضعیت کوهستانی آن است که در طول سال های اخیر حرکت های مناسبی برای حل این مشکل و هدایت صحیح این آب های به رودخانه مرکز شهر شده است.
وی از لایروبی رودخانه ها و پاکسازی کانال های آب توسط شهرداری در طول سال های اخیر خبر داد و گفت: انتظار ما از شهروندان این است با تنظیف کانال ها و لایروبی رودخانه از ریختن زباله در این محل ها که باعث تجمع می شود، خودداری کنند.

نظر شما چیست؟

۶ نظر

 1. ناشناس گفت:

  جز هلال احمر و اطراف خانه ی خودشون برای محلات دگه از جمله اله درق و اسلام اباد کاری نکردن جزکم کاری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمیلی (مغان عاشیقی ) گفت:

  اهل گرمی
  کارمند شهرداری
  عملکرد بهتر نسبت به سایرین
  ولی ضعف چهل ساله چهار ساله حل نمیشود .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. مقداد گفت:

  از بی کفایت ترین شهردارهای گرمی بودند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. حسرت به دل گفت:

  واقعیت اینست که این جوانان ما تا در گرمی هستند بی اثر و فاقد طرح وبرنامه اند ولی تا ازاینجا کوچ کردند هم دارای برنامه می شوند و هم موفق عمل می کنند. بدری ـ شجاع ـ همتی نمونه های ازآن هستند. و ما حسرت به دل که چرا ازشون بهینه استفاده نکردیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. حسنی گفت:

  تنها شهرداری هست که خوب صادقاته فقط خدمت کرد.جوان و پرتلاش

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ناشناس گفت:

  سلام یا شما شهرندید ویا ما چشمامون کور بوده

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید