۳۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت می شود

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: مصوبه سه هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در این استان به بانک های عامل ارسال شده که در مرحله عقد قرارداد و پرداخت است.

به گزارش ایرنا ، قاسم رحیمی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال اردبیل افزود: از این مبلغ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال در مرحله عقد قرار داد و هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال در مرحله عقد پرداخت است و ضروری است بانک ها در پرداخت سریع این تسهیلات اهتمام جدی داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین هزار میلیارد ریال طرح مربوط به اشتغال فراگیر به بانک های عامل استان ارسال شده که از این مبلغ تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کردند و برای پرداخت مابقی منتظر ابلاغ شیوه نامه جدید بانکی هستند.
وی تسهیلات اشتغال فراگیر و نیز اشتغال پایدار روستایی و عشایری را در کاهش بیکاری و رشد اقتصادی منطقه موثر دانست و گفت: این تسهیلات به صورت شناور در کشور به متقاضیان پرداخت می شود.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: به منظور جذب حداکثری این تسهیلات ضروری است اطلاع رسانی لازم صورت گرفته و در این زمینه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل شهرستان ها همکاری لازم را با واجدین شرایط داشته باشند.
زحیمی بیان کرد: طرح اشتغال فراگیر روستایی و عشایری با عاملیت بانک ها با تسهیلات ۶ درصدی به متقاضیان اجرای طرح های روستایی پرداخت می شود و همه طرح هایی که در روستاها اجرا می شوند می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
وی گفت: اولویت در تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری با طرح های کشاورزی، منابع طبیعی، دامداری و دامپروری ، صنعت ، سرمایه در گردش و خرید ادوات است.
در این جلسه مدیران بانک ها و دستگاه های اجرایی حاضر روند پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار روستایی استان را مورد بررسی قرار دادند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید