واکسینه کردن ۱ میلیون و ۳۹۵ هزار رأس دام در گرمی

آزادلو : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گرمی مغان گفت: در هشت ماهه نخست سال‌جاری ۱ میلیون و ۳۹۵ هزار رأس دام در شهرستان گرمی مغان واکسینه شده است.

لطیف وطن‌خواه امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در سال‌جاری ۲ هزار و ۶۵۰ مورد بازرسی فرآورده‌های خام دامی صورت گرفته که در پی آن بیش از ۲ هزار و ۸۸۰ کیلوگرم فرآورده فاسد ضبط و معدوم شده است.

وی از سمپاشی ۹۴ واحد مکانی و ۹۰ واحد دامی در طول این مدت خبر داد و افزود: بیش از ۳۷۵ هزار متر مربع اماکن و ۳۴۴ هزار رأس دام در هشت ماهه نخست سال‌جاری سمپاشی شده‌اند.

رئیس دامپزشکی گرمی مغان افزود: ۳ هزار و ۳۸۰ نمونه خونگیری برای تشخیص بیماری، ارائه آموزش به ۷۱۲ نفر، صدور ۵۹ مورد پروانه حمل دام زنده و نهاده‌های دامی و صدور ۱۱۶ مورد مجوز حمل دام به سایر استان‌ها از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی در رابطه با نظارت مستقیم کارشناسان دامپزشکی بر کشتارگاه گرمی مغان گفت: در هشت ماهه نخست سال ۹۶ ناظر این اداره در کشتارگاه بر کشتار ۴ هزار و ۱۸۵ لاشه دامی نظارت داشته‌اند.

وطن‌خواه همچنین اضافه کرد: این اداره در راستای عمل به وظایف خود با حضور در ۹۸۸ واحد، ۱ میلیون و ۳۹۵ هزار دام را واکسینه کرده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید