ناصری: ۸۰۰ نفر کمبود مشاور در مدارس استان اردبیل داریم

Image result for ‫ناصری آموزش اردبیل‬‎

آزادلو : مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۳۰۰ مشاور در مدارس استان اردبیل مشغول به کار بوده که در واقع، ۸۰۰ نفر کمبود مشاور در مدارس استان اردبیل داریم.

احمد ناصری اظهار داشت: در راستای اجرای اقدامات پیشگیرانه از اعتیاد به مواد مخدر در استان اردبیل، برنامه‌هایی در قالب سومین هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در ۷۵۵ واحد آموزشی استان و مشارکت بیش از ۸۰ هزار نفر دانش‌آموز برگزار شد.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه سیار پیشگیری در سطح ۲۶۱ واحد آموزشی از جمله این برنامه‌ها بود که ۳۰ هزار نفر از دانش‌آموزان مدارس استان اردبیل از این نمایشگاه بازدید کرده و ۲۳ مورد برنامه آموزشی و فرهنگی نیز در سطح مدارس استان برگزار شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: فعالیت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در رابطه با حوزه مواد مخدر، حول محور آموزش،‌ترویج و همگانی کردن موضوع با محوریت پیشگیری برنامه‌ریزی شده و این خود یک نوع خود مراقبتی و کار جمعی برای مبارزه با این پدیده شوم و خانمان‌سوز است.

ناصری تصریح کرد: ۲۳ هزار نفر دانش‌آموز در سطح استان اردبیل با ۱۹ هزار معلم، سیستم آموزشی استان را تشکیل می‌دهند که علاوه بر معلمان، ۳۰۰ نفر مشاور نیز در مدارس استان اردبیل مشغول به کار بوده و دانش‌آموزان را با خطرات و تهدیدهای مواد مخدر آشنا می‌کنند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه ۳۰۰ نفر مشاور در مدارس استان اردبیل فعالیت می‌کنند ولی حدود ۸۰۰ نفر کمبود مشاور در مدارس استان را داریم که البته این مشکل مختص استان اردبیل نبوده بلکه در سراسر کشور کمبود مشاور در مدارس احساس می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در ۶ شهرستان بزرگ استان اردبیل مراکز مشاوره خانواده داریم که دانش آموزان می‌توانند با خانواده خود در این مراکز مشاوره حاضر شده و مشکلات خود و یا خانواده خود را مطرح کنند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید