وقت تنگ است چاره ای باید کرد…

آزادلو : بدون تعارف با شما سخن می گویم جناب نماینده، و نیک می دانم این نوشته به مذاق شما و اطرافیانتان خوش نخواهد آمد و از این به بعد سازمخالف با بنده را خواهید زد ولی چه کنم که شهرم را بیشتر از شما و اطرافیانتان دوست دارم.
ایام نه چندان کوتاهی است که ناخدای کشتی به گل نشسته اید شده اید با انبوهی از مشکلات درشهرستان که برخی ها تازه و برخی دیگرنیزاز گذشتگان برای شما در این “شهرارواح” به ارث گذاشته شده است باور بفرمایید با مصمی تر از ” شهر ارواح ” نیافتم شهری که شاید مسائل عمران و مبملمان شهری بطور مستقیم با شخص شما ارتباطی نداشته باشد ولی خود شما خوب می دانید، غیرمستقیم ابزاری در دستان پر توان هر نماینده ای هست که بتواند با هماهنگ کردن مسئولین و ایجاد وفاق و همکاری بین ایشان به بهبود وضعیت شهر کمک کند.
البته فراموش نمی کنیم که اخیرا با رایزنی مبالغی را برای پروژه های اولویت دار گرمی توانسته اید اخذ کنید ولی جناب میرزاده عزیز، این خانه از پای بست ویران است چیزی که ما در گرمی کم داریم مدیران شایسته و ساختار مناسب شهری است که متاسفانه در اکثر اداره های شهرستان با این دو معضل اساسی رو برو هستیم.
شاید یکی از ضعف های عمده شما در این دوره، عدم توانایی یا عدم خواست شما به جابجایی برخی از مدیرانی است که ضعف عملکردیشان با هزار و یک دلیل و مدرک به اثبات رسیده و حتی اوضاع شهرستان در حوزه فعالیت آن مدیر مربوطه گواهی محکم بر این مدعاست که ایشان باید تعویض شود و بازیکن تازه نفس به میدان آ ورده شود البته چنین هم به نظر می آید که شاید تعویض مدیران هم در برابر ساختار ناسالم اداری نتواند کاری از پیش ببرد ولی همین کار را هم شما نخواسته یا نتوانسته اید به خوبی انجام بدهیدو موضوع از آنجا جالب تر و تاسف بارتر می شود که در برخی موارد شخص جنابعالی، تمام قد پشت مدیر مربوطه ایستاده اید و اجازه تعویض نداده اید.
یکی دیگر از ضعف های عمده در این دوره، عدم اطلاع رسانی کافی و وافی فعالیت هایی است که تاکنون توسط شما برای گرمی صورت گرفته است، می باشداین ضعف کمی نیست جناب نماینده، چون شهروندان را با این پرسش مواجه می کند که شما تاکنون برایمان چه کرده اید؟ و این سوال بجا و بحقی است امید است در فرصت باقیمانده درتعامل بیشتربا رسانه های محلی و شبکه های مجازی بومی این معضل را هم رفع بفرمایید.
یکی دیگراز ایرادات حضرتعالی غرق شدن بیش از حد در مسئولیتی است که در کمیسیون آموزش بعنوان سخنگوپیگیرمسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش و دانشگاهها و مراکزعلمی هستید ازضرورت راه اندازی رشته مورد علاقه غربی ها در دانشگاهها کشور گرفته تا تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و پی گیری انواع و اقسام مطالبات فرهنگیان و صدها نمونه بارزدیگرکه برای هرکدام تحلیلها نوشته اید و وقت گذاشتید و به قول خودتان در مسائل کلان مملکت قدم برداشته اید،حالاسئوال این است که آیا حضرتعالی فقط نماینده یک قشرخاص هستید؟ فراموش نکنید زمانی می‌توان به نماینده نمره خوبی داد که اولویت اصلی او رسیدگی به مشکلات عامه مردم حوزه انتخابیه خود و نظارت درست بر عملکرد دولتمردان باشدچرا که الحمدلله برای رسیدگی به موضوعات کلان در کشور مسئول زیاد داریم و وقت هم به حد کافی وجود دارد چرا که وقت برای ما ایرانیها اهمتی ندارد.
بله قبول داریم که مجلس شورای اسلامی مکانی برای پیگیری مطالبات کلان مملکت و تحقق آن است ولی شما هم صادقانه قبول کنید که حضرتعالی برای پست سخنگوییتان در کمیسیون آموزش مجلس آنقدرمصاحبه ،عکس ،تصویرو اظهار نظرهای گوناگون دارید که درموضوعات منطقه ای و حوزه انتخابیه خود این رقم به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد.
پرداختن به مسائل عمرانی و سیمای شهرهای گرمی و انگوت ، وضعیت راهها وبررسی کیفیت آب شرب شهرگرمی و روستاها ،مشکلات کشاورزان و باغداران،مشکل بیکاری جوانان و افزایش آمارمهاجرت بی رویه از شهرستان ،بی رمق شدن اقتصاد کسبه و بازار، مشکلات گوناگون در حوزه بهداشتی ودرمانی شهروندان ،وضعیت عدم آنتن دهی تلفن همراه در نوارمرزی و بسیاری از روستاها و بحث بی کیفیتی اینترنت ارائه شده در شهرو هزاران هزارمشکلات دیگر در حوزه انتخابیه تان باید اولویت تر از سخنگویی کمیسیون اموزشی تان در مجلس باشد چرا که این اهالی نجیب شهرم هنوزچشم امید به یاریتان دوخته اند و منتظرند.
جناب میرزاده عزیز، جای افرادی بس شایسته تر در کنار تیم مدیریتی تان خالی است که می توانند کمک حالتان باشند البته به هیچ وجه منکر حضور برخی از عزیزان دلسوزی که کم و بیش در کنارتان هستند، نیستیم ولی جای خیلی ها خالی است امید است در فرصت باقیمانده این معضل را هم رفع بفرمایید.
انتقاداتی که در این مجال بیان شد، شاید گوشه ای از دلخوری های مردم شریف گرمی بود، کمااینکه خبرهایی هم گاها از گوشه و کنار از فعالیت های شما به گوش می رسد ولی جناب میرزاده اینها برای مردمی که فلاکت این شهر را به نظاره نشسته اند، کافی نیست.

 • یادداشت از سید یعثوب حسینی

نظر شما چیست؟

۱۱ نظر

 1. ممد۲ گفت:

  از نماینده بپرسیدکه شما مسول اشتغال نیستیدفرماندارمسول اشتغال نیست دولت مسول استغال نیست بس این دانشگاه ها و فارغ التحصیلان برای چیست؟عزیزان می گند که نماینده برای نظارت قانونه بس قاضی پور دیوانه است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. a -y گفت:

  متاسفانه استنباط ما مخصوصاقلم به دستان ازوظایف نماینده ناقص است وفردعوام هم بادیدن این قبیل مطالب احساس می کند تمام مشکلات وکم وکاستیهانشات گرفته ازعملکرد نماینده است وظیفه نماینده وضع قانون ونظارت برآن است نه مشغول شدن به کارهای جزیی ، اگراین همه مشکلات درحیطه وظایف نمایندگی است پس روسای ادارات ومدیران کل ومسولین استانی چه کاره اندتازه زمانی که مشکل اقتصادی کشور پررنگ ترازگذشته هست نماینده چطورازکیسه خالی بودجه بگیرددست آخراینکه نماینده فعلی عضووسخنگوی کمسیون آموزشه، باید مصوبات این کمسیون ومشکلات آموزش کشوررا به سمع ونظر عموم برساندازاوایل انقلاب تابه حال باسوادترین وپرتلاشترین وباجرات ترین نماینده مغان آقای میرزاده است نمایندگان ادوار قبلی حرف زدن درست وحسابی ازروی نوشته را درصحن مجلس بلد نبودند نماینده فعلی جزو شاخص ترین نمایندگان مجلسه ، حتی درحد منتخبان تهران واصفهان ظاهرشده لطفا پیش ازموعد دست به تخریب نزنید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. اکینچی گفت:

  بوشهرده آلا قارغا باش چئخاردابیلمز

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناشناس گفت:

  جناب حسینی نگارشتان فقط بازگو کننده گوشه ای از مشکلات گرمی بود ولی متاسفانه خیلی ها برای اینکه از نقد فرار کنند قطعا مارک تخریبگر به شما خواهند زد اما کسی تا حالا به بنر به دستان درفضای مجازی یا حقیقی که همیشه نصب وانتصابات را تبریک میگویند وهیچ توجهی به کارنامه ندارند چاپلوس خطاب نمی کنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. شهروند گفت:

  باسلام بر هر کسی که برای گرمی واقعا” دلش می تپد. نگارش جناب حسینی دل هرخواننده ای را می آزاردولی همشهریان عزیز باورداشته باشیم تا زمانی که دنبال نفاق و نقد تخریبی باشیم گرمی وضعش همین خواهد بود. ماها مسافروطن خودمان هستیم ولی شمارا بخدا دست از تخریب بردارید و کمک حال مسئولین رده بالا باشیم. جناب حسینی عزیز قبول کن متن شیوایتان از سر دوست داشتن شهرمان نیست. مطالبان گویای تخریب و جلوگیری از خدمت و سروسامان دادن به وضعیت نامطلوب شهراست.
  بنده به نماینده رای نداده ام ولی اگر باردیگر درانتخابات شرکت کند حتما برایش هم رای می دهم و هم فعالیت می کنم.لطفا بگذارید خدمت کند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. عظیم نظرزاده گرمی گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت اقای حسینی عزیز متشکرم از احساس مسولیت و کلام حقتان…
  شهر گرمی لیاقتش این نیست که الان نظاره گر هستیم… هنوز هم در بحران زباله های شهری مانده ایم….چه باید کرد؟؟؟ آیا نباید بحران زباله های شهری را جدی گرفت؟؟؟
  متشکرم از نوشته بحقتان.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. شهروند گفت:

  نقد و تلنگر بجایی بود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. گرمیلی GERMANY گفت:

  عالیدی آقای حسینی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. گرمیلی (مغان عاشیقی ) گفت:

  نماینده محترم به مانند نمایندگان ادوار گذشته کارهای محوله که تعویض تمامی روسای ادارات بود را انجام داد ، در بخش کلی هم هرجا کمسیون آموزش و پرورش تشریف فرما شود جناب نماینده قبل از همه آنجا خواهد بود باشد که پس از اتمام دوره پستی درشان ایشان در وزارت آموزش وپرورش نصیب شان شود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یبنام ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   آقای مغان عاشیقی جناب نماینده قبل از اینکه نماینده بشه بهشون پیشنهاد وزارت شده بود نیازی هم نیست مثل بعضی ها خودشو اینور اونور بزنه برای پست دولتی آدم درست و لایق هر جا بره دنبالش میرن !!

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید