بررسی مقوله مهم کیفیت و کمیت نان در مغان

Image result for ‫کیفیت نان‬‎

آزادلو : کیفیت نان یکی از موضوعاتی است که در سال های اخیر در استان اردبیل و به خصوص شهرستان گرمی مغان مورد توجه رسانه ها و مردم بوده است. اما با این حال تحول اساسی در نوع پخت نان صورت نگرفته و وضعیت بد نان های پخته شده بارها صدای مردم این منطقه را درآورده است.
با این حال در این سال ها نظارت بر ارائه پروانه نانوایی با داشتن گواهی معتبر مهارت آموزی صورت گرفته و طبق گفته اتحادیه صنف نانوایی جز داشتن مدارک معتبر پروانه نانوایی صادر نمی شود.
یکی از موضوعاتی که باید در ارائه مدارک نانوایی مهم باشد، داشتن سلامت جسمی و همچنین نظافت شخصی برای تمیز نگه داشتن محیط نانوایی جهت جلوگیری از بخطر افتادن سلامت عمومی است. در کنار توجه به کیفیت نان، کمیت این محصول مهم که قوت اغلب مردم کشور ایران است، مورد توجه دستگاه های ناظر است تا از کم فروشی و یا احتکار این محصولات جلوگیری شود.

لزوم افزایش قیمت نان با نرخ تورم
یکی از نانوایان پرسابقه اهل گرمی مغان در این زمینه به همشهری گفت: ضروری است مسئولان ارشد برای افزایش قیمت نان بر اساس تورم اقدام کنند تا نانوایان دچار مشکل در امرار معاش نشوند.
«احد محبوبی» اظهار کرد: در طول سال های اخیر ما شاهد تورم در جامعه و به تبع آن افزایش قیمت اقلام مصرفی بودیم، اما قیمت نان هیچ تغییری نکرده که این موضوع باعث متضرر شدن نانوایی ها و کاهش چشمگیر سطح درآمد نانوایی ها شده است.
وی با بیان اینکه با افزایش قیمت نان قطعا کیفیت نیز مد نظر قرار خواهد گرفت، افزود: بی شک افزایش نظارت بر نحوه پخت نان و اهمیت بر کمیت و کیفیت نان توسط دستگاه های مرتبط گامی شایسته بوده و در راستای ارتقای سلامت جامعه است.
مربی آموزش نانوایی فنی و حرفه ای گرمی مغان اضافه کرد: مهمتر از نظارت های پی در پی، ارائه آموزش های لازم به نانوایان و ایجاد مسیر صحیح پخت نان با کیفیت بدون هرگونه تخلف است و در این صورت می توان شاهد داشتن وضعیت مطلوب در حوزه نانوایی شهرستان شد.

برای افزایش قیمت مصوبه ای نداریم
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گرمی مغان گفت: تا به این لحظه هیچ مصوبه ای مبنی بر افزایش قیمت ها ابلاغ نشده و نانوایی ها حق ندارند سرخود نسبت به افزایش قیمت تصمیم گیری کنند.
«رحیمعلی کیانی» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی و یا احتکار آرد به شدت برخورد کرده و ضمن پلمپ واحد، نسبت به تشکیل پرونده و ارجاع به دستگاه قضائی اقدام خواهد شد.
وی افزود: خوشبختانه با بازدیدها و نظارت های متولی ما بجز مشکلات توزیع آرد میان نانوایی ها، مشکلی از بابت گرانفروشی نداریم و برای حل مشکل توزیع آرد نیز برنامه ریزی های خوبی انجام شده است.
دیر اجرائی مجامع و اتحادیه های صنفی شهرستان گرمی نیز در این زمینه به همشهری گفت: در راستای افزایش نظارت بر نانوایی ها و جلوگیری از ورود افراد غیرحرفه ای به این حوزه، هیچ نانوایی بدون کسب پروانه و مجوز لازم حق فعالیت ندارد.
«جواد حامدی» افزود: با توجه به حساسیت موضوع سلامت عمومی و دستور مقام ارشد شهرستان، با هرگونه اقدام غیرقانونی در بازگشایی نانوایی و یا افزایش قیمت بدون مصوبه برخورد و با معرفی به دستگاه قضائی برای حذف مجوز پروانه اقدام می شود.

افزایش نظارت برنانوایی ها در دستور کار است
فرماندار گرمی مغان گفت: افزایش نظارت بر نانوایی های شهرستان با همکاری دستگاه های عضو شورای آرد و نان برای ارتقای کیفیت پخت و همچنین رعایت شاخص های بهداشتی افزایش خواهد یافت.
«ابراهیم امامی» در گفت و گو با همشهری اظهار گرد: در جلسه قبلی شورای آرد و نان دستورات لازم برای جلوگیری از تخلفات فروش آرد، نظارت بر بهداشت نانوایی ها، ارائه آموزش های لازم به نانواها و همچنین کنترل کیفیت و کمیت نان های پخته شده داده شد.
وی با بیان اینکه پیش از این توزیع آرد به نانوایی ها بدون هیچ نظارتی و با تخلفات زیادی انجام می شد، افزود: هیچ عامل توزیع حق ندارد هزینه آرد را مستقیما از نانوایی ها دریافت کند و در این صورت باعث خرید و فروش آردهای سهمیه ای به صورت آزاد خواهیم بود.
وی همچنین در رابطه با قیمت نان شهرستان گرمی مغان گفت: تغییر قیمت نان در منطقه با تصمیم گیری مقامات ارشد کشوری و استانی است و در صورت ارائه چنین بخشنامه ای در سطح شهرستان به نانوایی ها اعمال و به اطلاع عموم رسانده می شود.

کاهش ۹۹٫۳ درصدی استفاده از جوش شیرین
رئیس مرکز بهداشت گرمی مغان گفت: با نظارت های مکرر اکیپ های مشترک این اداره با صنعت، معدن و تجارت میزان تخلفات استفاده از جوش شیرین در نانوایی ها تا ۹۹٫۳  درصد کاهش یافته است.
«اسلام مجد» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: عموما بازرسان شبکه بهداشت به صورت مکرر وضعیت بهداشت و کیفیت نان های پخته شده در این شهرستان را بررسی می کنند که در مجموع باید به بهداشت کلی محیط نانوایی ها توجه شود.
وی با بیان اینکه بحث پخت صحیح نان به سلامت عمومی برمی گردد ، افزود: هرگونه کوتاهی و بی توجهی نانوا به نحوه پخت نان می تواند باعث بروز انواع بیماری ها در میان عموم مردم شود که بر این اساس هیچ اغماض و کوتاهی در کنترل چنین مواردی نخواهیم داشت.

  • علی قاسمیان (منتشر شده در روزنامه همشهری)

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید