پرونده جوان اهل گرمی که سرش جدا شده بود

آزادلو : ناکامی تحقیقات پلیس برای شناسایی عامل یا عاملان قتل مرد معتاد کارتن‌خواب که جسدش بعد از قتل مثله شده بود، سبب شد خانواده‌اش درخواست دیه از بیت‌المال را مطرح کنند.

اواخر تابستان سال ۹۳ مأموران پلیس جسد مثله‌شده مرد جوانی را در حالی که سرش از بدن جدا شده بود در کیسه نایلونی حوالی خیابان مولوی کشف کردند.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، در مراحل انگشت‌نگاری از روی دست مقتول مشخص شد، جسد متعلق به مرد ۳۲ ساله‌ای به نام فرزین است که در خیابان مولوی کارتن‌خواب و معتاد بوده است. همچنین در ادامه تحقیقات مشخص شد، خانواده فرزین در شهرستان گرمی سکونت دارند اما مقتول چند سال قبل به بهانه کار به تهران آمده بود.

با شناسایی هویت مقتول، تحقیقات برای دستگیری عامل یا عاملان قتل آغاز شد و در حالی که تلاش در این زمینه ادامه داشت، پلیس چند نفر را به عنوان مظنون بازداشت کرد اما از آنجا که مدرکی علیه آنها به دست نیامد، همگی از اتهام قتل تبرئه شدند.

با گذشت چند سال از حادثه، از آنجا که تلاش برای دستگیری عامل یا عاملان پرونده ناکام ماند، اولیای دم با ارسال لایحه‌ای پرداخت دیه از بیت‌المال را درخواست کردند.
به این ترتیب پرونده روز گذشته در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی مورد رسیدگی قرار گرفت. پدر مقتول در جایگاه قرار گرفت و گفت: «سال‌ها قبل من و خانواده‌ام برای زراعت و کشاورزی به شهرستان گرمی رفتیم. چون زمینی برای زراعت و کشاورزی نداشتم و وضع مالی‌ام خوب نبود، فرزین و دیگر فرزندانم به تهران برگشتند تا مشغول کار شوند. همین شرایط بهانه‌ای برای اختلاف با همسرم شد و ناگزیر او را طلاق دادم. این موضوع فرزندانم را نسبت به من بدبین کرد، چون آنها فکر می‌کردند من مادرشان را به خاطر زن دیگری طلاق داده‌ام. این بود که هر وقت فرزندانم به گرمی می‌آمدند به خانه مادرشان می‌رفتند و سری به من نمی‌زدند.»

مرد سالخورده ادامه داد: «این شرایط باعث شد بین من و فرزندانم فاصله بیفتد، به همین دلیل از شرایط فرزین خبری نداشتم و نمی‌دانستم او معتاد شده و در تهران کارتن‌خوابی می‌کند.» پدر ۸۲ ساله فرزین در خصوص خواسته‌اش گفت: «عمرم رو به پایان است و خیلی دلم راضی به گرفتن دیه نیست. تقاضا دارم در صورت امکان تلاش برای پیدا کردن عامل یا عاملان قتل پسرم ادامه داشته باشد و پرونده مختومه نشود تا در این چند صباحی که زنده‌ام شاهد قصاص قاتل فرزندم باشم.»
در آخر با این درخواست هیئت قضایی وارد شور شد.

منبع: جوان

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید