خیانت در سد عمارت و خواب خرگوشی مسئولان

✍️علی قاسمیان کردلر

🔹اواخر مرداد ماه سال گذشته بود که متنی با عنوان “خیانت به سد عمارت توسط مسئولان استانی” نوشتم که به بی تفاوتی مسئولان استانی به سرنوشت مردم شهرستان گرمی مغان در کاهش حجم مخزنی سد عمارت اشاره کردم.

🔹بدنبال آن مدیرعامل وقت آب منطقه ای استان در جوابیه این متن از کاهش حجم سد از ۲۳۰ میلیون مترمکعب به ۱۸۲ میلیون مترمکعب بدلایل علمی خبر داد و گفت: در پایین دست این سد، سد دیکداش با حجم ۴۵ میلیون مترمکعب نیز احداث می شود.

🔹طبق پیگیری های انجام شده اکنون حجم سد از ۱۸۲ میلیون مترمکعب به ۱۱۸ میلیون مترمکعب مجددا کاهش یافته و هیچ اعتراضی نشده است. اگر مسئولان گرمی مغان از این موضوع مطلع بوده و اظهار نظری نکردند که کار درستی نبوده و اگر مطلع نبودند که جای سوال دارد چطور این شهرستان مدیریت می شود؟

🔹این موضوع مهم که به نوعی بعلت کاهش اراضی تحت پوشش و به تبع آن به کاهش درآمد اقتصادی منطقه تاثیرگذار است، نباید به این راحتی فراموش شود. علاوه بر کاهش حجم مخزنی، نامشخص بودن وضعیت پایاب سد عمارت از دیگر موارد مورد بحث است.

🔹در طول این سال ها بارها خواستار شفاف سازی پایاب سد عمارت شده ایم اما تاکنون هیچ پاسخ قانع کننده ای در این زمینه داده نشده است. معلوم نیست از پایاب ۱۱ هزار هکتاری چه مقدار از اراضی این شهرستان را شامل می شود.

🔹گرچه اکنون شاهد اجرای شدن ۳۶۰۰ هکتار از پایاب سد توسط جهاد کشاورزی هستیم اما انتظار این است بصورت شفاف با ارایه نقشه تکلیف پایاب آن مشخص شود. بعنوان یک شهروند از حق قانونی خود در این زمینه کوتاه نیامده و از مسئولان خواستار پیگیری دقیق موضوع و شفاف سازی افکار عمومی را دارم.

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. علی گفت:

  ناشناس محترم مسوولین که جوابی ندارند بدهند.فرماندار که دردوهفته قبل گفت ما تازه متوجه شده ایم سهم گرمی از پایاب عمارت صفر است
  واین یعنی عذر بدتر از گناه پس تو برای چه ماموریتی آمدی گرمی
  نماینده هم بدتر از فرماندار وتمام تخم مرع هایش را گذاشته توی سبد فرماندار وفقط برای جابجایی مدیران شهرستان فکر می کند وسخنرانی های توام با سوز وگداز او کاملا احساسی والکی وبی پایه است
  هرکسی جای آن دو بود بخاطر همین یک مورد کوتاهی استعفا می داد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ناشناس گفت:

  منتظر جواب دست اندرکاران محترم استانی و شهرستانی هستیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید