افزایش اعتبارات انگوت، نوید بخش توسعه این شهر

انگوت

آزادلو : انگوت بعنوان مرکز بزرگترین بخش استان اردبیل به لحاظ وسعت، ظرفیت های بالقوه فراوانی دارد که در صورت بالفعل شدن می تواند به یکی از شهرهای مهم استان تبدیل شود. قرار گیری این شهر در مسیر ارتباطی اردبیل به پارس آباد و موقعیت جغرافیایی به لحاظ نزدیکی به گرمی و سایر شهرهای همجوار از جمله مزیت های انگوت است.
شهر انگوت در سرشماری سال ۱۳۸۵ نزدیک به ۱ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت داشت در حالی که در سرشماری نفوس و مسکن سال گذشته جمعیت این شهر ۲ هزار و ۶۴۵ نفر بوده است. این آمار نشان می دهد این شهر در طول یک دهه به آرامی به توسعه دست یافته و با وجود کاهش جمعیت همه شهرها و روستاهای اطراف، انگوت با افزایش جمعیت همراه بوده است.
در طول سال های اخیر حرکت های عمرانی خوبی برای توسعه شهر انگوت به خصوص در بخش توسعه گردشگری و افزایش فضای سبز و پارک ها انجام شده است. اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید تلاش بیشتری در بخش عمرانی انگوت انجام شود تا این شهر بر روی ریل توسعه یکنواخت قرار بگیرد.

آسفالت و کانال کشی بزرگترین مطالبه مردمی
یکی از اهالی شهر انگوت به همشهری گفت: آسفالت همه معابر و کانال کشی برای هدایت آب های سطحی بزرگترین مطالبه اهالی ساکن در این شهر است که باید مورد توجه مسئولان باشد.
محمدی در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: وضعیت عمومی شهر انگوت در شرایط خوبی قرار دارد اما برای دست یابی به توسعه ای که مد نظر است، باید برای توسعه اماکن تفریحی که زمینه ایجاد آن فراهم شده، برنامه ریزی کرد.
وی بر لزوم تأمین زیرساخت های گردشگری در این شهر تأکید و افزود: تا زمانی که انگوت از وجود اینترنت نسل چهارم، مرکز اقامتی مناسب، سرویس بهداشتی و راه ارتباطی مناسب برخوردار نباشد، نمی توان انتظار جذب گردشگر داشته باشیم.
شهروند دیگری از انگوت به همشهری گفت: بیشتر معابر شهر انگوت خط کشی شده نیستند و این موضوع باعث بروز مشکلات ترافیکی به خصوص مشخص نشدن نتیجه تصادفات رانندگی می شود و شهرداری باید در این زمینه اقدام اساسی انجام دهد.

افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات شهرداری انگوت
رئیس شورای اسلامی شهر انگوت گفت: اعتبارات شهرداری انگوت در ماه های شهریور، مهر و آبان به نسبت همین بازه زمانی سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است.
«شهرام فرهنمند» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: افزایش منابع درآمدی شهرداری نشان دهنده توسعه این شهر و افزایش ساخت و سازها است و ما بر روی افزایش منابع درآمدی شهرداری برنامه های ویژه ای در نظر داریم.
وی با بیان اینکه برای دست یابی به توسعه نیازمند تعامل و همکاری دستگاه های اجرائی با شهرداری هستیم، افزود: پیشرفت جز با همدلی و همکاری دستگاه‌ها با یکدیگر و مردم با مسؤولان دست‌یافتنی نخواهد بود.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر انگوت در این زمینه به همشهری گفت: خوشبختانه سالجاری اعتبارات خوبی برای توسعه گردشگری در نظر گرفته شده بود اما به دلیل کاهش تخصیص، هنوز از این اعتبارات ریالی بدست ما نرسیده است.
«سیاوش کوهی» افزود: راه اساسی حل مشکلات شهر انگوت و تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام، اختصاص اعتبار کلان کشوری است که دست یافتن به این مهم جز با تلاش نماینده شهرستان و همت امام جمعه فاضل انگوت دست یافتنی نخواهد بود.
وی خواستار همکاری مردم برای پازل ‌گذاری خیابان امام (ره) شهر انگوت شد و اضافه کرد: امیدواریم با توجه به رسیدن فصل سرما یک دستگاه گریدر در اختیار شهرداری انگوت قرار گیرد تا علاوه بر معابر شهری، در نقاط مختلف نیز خدمت ‌رسانی کند.

ادامه عملیات لکه گیری و آسفالت ریزی
شهردار انگوت نیز گفت: تا پایان سالجاری علی رغم اتمام فصل کاری زمان مساعد بودن هوا نسبت به لکه گیری معابر با اولویت های بالا اقدام و عملیات های روزمره شهرداری در لایروبی و تنظیف معابر انجام خواهد شد.
«کیماس زند»  اظهار کرد: ما در تلاش هستیم ۷۰۰ تن قیر رایگان اختصاص داده شده به شهرداری انگوت را با آسفالت معاوضه کنیم تا از این طریق خیابان محمد رسول الله آسفالت ریزی شود.
وی افزود: همه اقدامات اساسی این خیابان به خصوص زیرسازی، کوه برداری و آسفالت ریزی و بلوارکشی انجام شده و ورودی انگوت از سمت های گرمی و قره آغاج در شرایط مناسبی قرار دارد.
این مقام مسئول به ایجاد ساختمان آتش نشانی در شهر انگوت اشاره کرد و گفت: عملیات عمرانی لانه آتش این شهر با اعتبار اولیه ۸۵۰ میلیون ریال آغاز شده و با روند خوبی در حال احداث است.
زند تصریح کرد: در صورت اینکه دست شهردارری برای منابع اعتباری بازتر باشد، قطعا برنامه های خوبی برای توسعه شهر از لحاظ مختلف و به خصوص گردشگری در نظر داریم که زمینه ساز تحول در این شهر خواهد بود.

  • علی قاسمیان (منتشر شده در روزنامه همشهری)

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید