معابر شهر پارس آباد، تشنه آسفالت

Image result for ‫معابر پارس آباد‬‎

آزادلو : آسفالت استاندارد معابر شهر پارس آباد مغان یکی از مطالبات اهالی این شهر اتست که تاکنون خدمات انجام یافته نتوانسته رضایت اهالی را سبب شود. گرچه شهرداری این شهر تاکنون اقدامات خوبی در حوزه آسفالت ریزی انجام داده است، اما گله مندی های مردمی نشان گر وسعت مشکلات و معضلات معابر دومین شهر پرجمعیت استان اردبیل است.
از سوی دیگر یکی از دلایل اصلی توسعه نیافتگی معابر و مبلمان شهری برخی از محلات پارس آباد، ساخت و ساز بدون مجوز های لازم و غیراصولی بوده است. پارس آباد که کمتر از ۳ دهه از استقلال و شهرستان شدن آن می گذرد، به واسطه وجود فرصت های شغلی به طرز چشمگیری توسعه یافت که باعث مشکلات در حجم خدمت رسانی به نقاط مختلف شهر شد.

یک متر درمیان آسفالت نکنید
شهروند اهل پارس آباد مغان گفت: بیشتر معابر شهر پارس آباد وضعیت مناسبی ندارد و با این حال شهرداری با لکه گیری های موضعی باعث می شود طول مسیر وضعیت نامناسبی داشته باشد.
ولی زاده در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: لکه گیری تکه تکه معابر پارس آباد باعث شده خود لکه گیری ها تبدیل به مشکلات ترافیکی شود و به همین دلیل انتظار ما از مسئولان آسفالت ریزی کامل معابر پرتردد است.
وی با بیان اینکه برخی از محلات هنوز از کمترین زیرساخت های شهرنشینی برخوردار نیستند، افزود: وضعیت کوچه‌های محلات زیر نهر تراب، کود شیمیایی، جانبازان، بالاقارداش به علت نداشتن روکش آسفالت نامناسب بوده و شهروندان را در تمام فصول سال دچار مشکل کرده است.
این شهروند اهل پارس آباد اضافه کرد: شاید در طول سال های گذشته پارس آباد با افزایش چشمگیر جمعیت مواجه بوده است، اما اگر مسئولان برای رفاه و آسایش شهروندان اقدامات اساسی انجام ندهند، شاهد مهاجرت های بی رویه خواهیم بود.
ولی زاده به قرارگیری پارس آباد جزو ۱۰۰ شهرستان پرجمعیت کشور اشاره کرد و گفت: شایسته نیست دومین شهرستان استان به لحاظ جمعیت که جزو ۱۰۰ شهرستان پرجمعیت کشور است، اینگونه از وضعیت نامناسب معابر رنج ببرد.

پارس آباد سیمای یک شهر زیبا را ندارد
این وضعیت تنها مورد انتقاد مردم نیست، چند ماه پیش بود که مدیرکل  امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل در بازدید از وضعیت معابر پارس آباد گفت: شهر پارس آباد بدلایل مختلف در طول ادوار با بی توجهی و غفلت بطور مطلوب توسعه نیافته و سیمای یک شهر زیبا و مدرن را ندارد.
«فرزاد قلندری» افزود: طی بازدید که از نقاط مختلف پارس آباد داشتیم مشاهده شد معابر این شهر سرشار از چاله ها و لکه های زیادی است که باعث گله مندی مردم شده و متأسفانه تاکنون از سوی شهرداری برای حل این معضلات اقدام اساسی انجام نشده است.
وی بر لزوم مشخص کردن اولویت های کاری توسط شهرداری تأکید کرد و افزود: شهرداری پارس‌آباد یکی از بزرگترین شهرداریهای استان اردبیل است اما وضعیت کنونی شهر متاسفانه در شان مردم نبوده و باید نسبت به رفع مطالبات مردمی تلاش شود.

آسفالت ریزی، مطالبه اصلی مردم پارس آباد
وضعیت موجود در معابر شهر پارس آباد علاوه بر مردم، بارها از سوی مقامات ارشد شهرستان مورد انتقاد بوده است.
فرماندار پارس آباد آسفالت ریزی معابر و رفع مشکلات چاله های متعدد خیابان های این شهر را مطالبه اصلی مردم دانست و گفت: باید برای حل این مشکل برنامه ریزی اساسی برای فصل کاری آتی انجام شود.
«اکبر صمدی» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: ظاهر شهر پارس آباد به لحاظ مبلمان شهری با استاندارد شهرهای مدرن و توسعه یافته تفاوت های اساسی دارد و وضعیت موجود در سطح شهر در شأن و منزل مردم ساکن دومین شهر پرجمعیت استان نیست.
وی بر لزوم ایجاد منابع درآمد پایدار توسط شهرداری تأکید کرد و افزود: شهرداری یک نهاد غیردولتی است و با این حال دولت تدبیر و امید حمایت های زیادی از شهرداری ها انجام می دهد که انتظار می رود نسبت به رفع خواسته های مردمی گام های اساسی برداشته شود.

  • علی قاسمیان (منتشر شده در روزنامه همشهری)

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ناشناس گفت:

    اگراسفالتی که در فصول زمستان وابان ,اذرماه ریخته میشود چندین برابر بهتراز این است که چندین سال بدون اسفالت بماند.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید