راه اندازی اولین مرکز تست مخازن سی ان جی خودرو در شمال استان

آزادلو: مدیر عامل شرکت سازدار موتور از راه اندازی اولین مرکز تست مخازن سی ان جی خودرو در شمال استان اردبیل خبر داد.
کاوه شهباززاده در گفتگو با خبرنگار آزادلو اظهار کرد: مرکز تست مخازن سی ان جی خودرو در شهرستان گرمی با سرمایه گذاری بیست و دو میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه اندازی شد.
وی افزود: با راه اندازی این مرکز از این پس دغدغه رانندگان که می باست به مرکز استان مراجعه می نمودند، مرتفع و خدمات کامل در حوزه تست مخازن سی ان جی ارائه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سازدار موتور با بیان اینکه مرکز تست مخازن سی ان جی گرمی پس از مرکز استان دومین مرکز راه اندازی شده است، افزود: مخازن سی ان جی خودرو با عمر بیشتر از ۶ سال می بایست تست هیدروستاتیک بر روی آن انجام بگیرد که در این تست مخزن در برابر فشار یک و نیم برابری گاز سی ان جی تست می شود.
وی اضافه کرد: هدف از این کار شناسایی مخازن پر خطر بر روی خودرو است و در این تست از لحاظ عیوب ظاهری و نشتی و ضخامت مخازن سی ان جی با تکنولوژی آلتراسونیک نیز بررسی می شود.
شهباززاده با بیان اینکه پس از شناسایی مخازن معیوب، مخازن معدوم شده و صورتجلسه آن با بازرسی سازمان استاندارد به وزارت کشور ارجاع داده می شود، تصریح کرد: پس از پاس کردن تست، مخازن ایمن شناسایی شده و بر روی خودروها مجددا نصب می شود و رانندگان و سرنشینان خودرو میتوانند سفر ایمنی داشته باشند.
وی به مزایای سوخت سی ان جی و افزایش خودروهای استفاده کننده از این سوخت در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سی ان جی یک سوخت پاک و ارزان محسوب می شود و افزایش خودروهای دوگانه سوز و نیاز به ایمن سازی مخازن دارد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید