فاضلاب شهرک ولیعصر گرمی، داستانی که تمامی ندارد

آزادلو : شهرک ولیعصر عج شهر گرمی که از سال ۱۳۷۴ ایجاد و تبدیل به نقطه ای از شهر شده است، بعلت نبود شبکه فاضلاب اهالی آن با مشکلات بهداشتی مواجه بوده و نیازمند توجه مسئولان هستند. با وجود اتصال این منطقه به شهر گرمی، پس از گذشت ۲۲ سال هنوز اهالی ساکن در آن طعم شهرنشینی را نچشیده و با مشکلات فاضلاب دست و پنجه نرم می کنند.

تعدادی از اهالی این نقطه از شهر در گفت و گو با همشهری از بی توجهی مسئولان به این امر مهم گله مند بوده و می گویند: علاوه بر احتمال ریزش خانه ها با توجه به تجمع فاضلاب در کنار خانه ها، در فصل تابستان به علت ورود فاضلاب به کانال های آب شهر، شاهد افزایش انواع حشرات موذی هستیم که زندگی اهالی را به خطر انداخته است.

جالب اینکه تاکنون اجرای شبکه فاضلاب در شهرک ولیعصر (عج) گرمی حتی به مرحله مطالعه نیز نرفته و سال ها طول می کشد در صورت مطالعه، اجرایی شود. با این حال مسئولان سعی در اتصال گرمی به شهر با اجرای چهاربانده کردن ورودی شهر هستند در حالی که این منطقه هنوز از داشتن امکانات اولیه بی بهره است.

موضوع فاضلاب شهرک ولیعصر (عج) گرمی بارها در جلسه شورای سلامت این شهرستان مطرح شده است. رئیس مرکز بهداشت گرمی مغان در این زمینه به همشهری می گوید: با وجود شرایط مناسب برای توسعه، وضعیت بهداشتی موجود در شهرک ولیعصر گرمی از جهات مختلف به خصوص انباشت زباله و فاضلاب در مناطق مختلف مطلوب نیست.

«اسلام مجد» اظهار می کند: در طول چندین جلسه شورای سلامت برگزار شده طی چند سال اخیر مکررا موضوع فاضلاب شهرک ولیعصر مطرح شده، اما گام عملی برای حل این مشکل برداشته نشده و انتظار ما این است تا اجرای کامل این طرح شهرداری اقدام های مقطعی برای پاکسازی و لاروبی کانال های آب برای جلوگیری از شیوع بیماری ها انجام دهد.

بر این اساس انتظار از مسئولان ارشد شهرستان بخصوص نماینده مردم این منطقه این است در سریعترین زماتن نسبت به اخذ اعتبارات مطالعه و در سال های بعدی نسبت به تأمین اعتبار اجرای این پروژه مهم برنامه ریزی کند. در غیر اینصورت به مرور شاهد خالی از سکنه شدن این منطقه که آینده توسعه گرمی به آن گره خورده است، خواهیم بود و این موضوع سبب تأثیر گذشاتن به روند توسعه کل مناطق شهرستان بوده و عملا اجرای پروژه چند میلیاردی اتوبان ورودی شهر بی اهمیت خواهد بود.

  • علی قاسمیان کردلر

Image result for ‫شهرک ولیعصر گرمی‬‎

Image result for ‫شهرک ولیعصر گرمی‬‎

Image result for ‫شهرک ولیعصر گرمی‬‎

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. شهروند گفت:

    بدون کارکارشناسی شده طرح فاضلاب کشی شهرک ولیعصر ممکن است شاهد فاجعه بهداشتی وانسانی باشیم محل تجمع فاضلاب شهری ودفع بهداشتی آن باید اول تکلیفش روشن شود بعد هزینه گزاف درآن خرج شود کدام مراکز تولیدی صنعتی درشهرک وجود دارد اکثر ساکنین بالاجبار اونجا ساکنند نه کشاورزند نه دامدار خالی ازسکنه بشه به خودشان ضرر میکنه نه دولت ، باپول یک منزل مسکونی شهرک درهیچ جای سنددار گرمی نمی توان ۱۰۰متر زمین خرید سرمایه گذاری دراین شهرک بیهوده بوده ومقرون به صرفه نیست

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید