تخصیص اعتبار مناسب برای توسعه شهرهای گرمی، انگوت و زهرا

آزادلو : رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل از اخذ اعتبارات مناسب برای توسعه شهرهای گرمی، انگوت و زهرا خبر داد.

سیدحمایت میرزاده اظهار کرد: برای بهسازی و ایجاد محیط مناسب در داخل رودخانه «گرمی‌چایی» ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که امیدواریم شهرداری با جذب این اعتبار نسبت به اجرای طرح زیبای گردشگری در این منطقه اقدام کند.

وی با بیان اینکه با رایزنی‌های صورت گرفته ۱۰ میلیارد ریال دیگر برای عمران و آبادانی شهر گرمی اخذ شده است، افزود: انتظار ما از دستگاه‌ها و شهرداری جذب کامل این اعتبارات و اجرای آن در سطح شهر گرمی است.

میرزاده تصریح کرد: برای توسعه شهر انگوت نیز با رایزنی‌های صورت گرفته اعتبار خوبی برای توسعه پارک ولایت این شهر که در منطقه «زیبا تپه» مشرف بر این شهر است، اخذ خواهد شد.

وی در رابطه با شهر جدید التاسیس زهرا نیز گفت: با توجه به ابلاغ نهایی شهر شدن مرکز بخش موران و به جهت استقرار نیرو و ساختمان مورد نظر شهرداری اعتبار مناسبی نیز برای این منظور اخذ خواهیم کرد که قطعا در توسعه این منطقه موثر خواهد بود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی به توسعه گردشگری هر سه شهر شهرستان گرمی مغان تأکید کرد و گفت: در داخل شهر گرمی اجرای پارک آبخیزداری «اله درق» که عملیات آن شروع شده و ایجاد محل تاریخی و گردشگری قلعه باشی مورد تأکید و پیگیری است.

وی اتصال بخش مرکزی به بخش موران از راه نوار مرزی را مهم دانست و گفت: مسیر «داش دیبی» به «اوماسلان» یکی از ظرفیت‌های مهم و اساسی بوده که می‌تواند در توسعه گردشگری گرمی مغان نقش ایفاء کند و بزودی با افتتاح آن شاهد رونق این منطقه خواهیم بود.

میرزاده اضافه کرد: با توجه به وجود نقاط بکر و بی‌نظیر همچون دومولو انگوت، داش دیبی بخش مرکزی و نوار مرزی موران، برنامه اصلی ما توسعه گردشگری در هر سه بخش بوده و پیگیر اخذ اعتبارات دولتی و جذب سرمایه گذاران برای توسعه این مناطق هستیم.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. مورانلو گفت:

    کاش تا زمان انتخابات این وعده ها جنبه عملی پیدا کنند.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید