بررسی مجدد اکتشاف نفت در دشت مغان

آزادلو : رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل از بررسی مجدد اکتشاف نفت در دشت مغان توسط کارشناسان وزارت نیرو خبر داد.

سیدحمایت میرزاده اظهار کرد: در دیداری که با وزیر نفت داشتم موضوع اکتشاف نفت مغان که از سال‌های دور در استان مطرح است، طرح و بررسی شد که نتیجه آن بررسی مجدد اکتشاف نفت مغان توسط کارشناسان وزارت نفت بود.

وی با بیان اینکه نظر وزارت نفت با بررسی مطالعات قبلی نشان می‌دهد این منطقه قابلیت سرمایه‌گذاری ندارد، افزود: مطالعات انجام شده برای نفت مغان طبق نظر وزیر نفت برای سرمایه‌گذاری کافی نیست، اما با این حال بررسی‌های مجدد برای تحقق این مهم با حضور کارشناسان ذی‌ربط انجام می‌شود.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در نقطه مقابل کشور جمهوری آذربایجان نیز به علت نبود صرفه اقتصادی از نفت مغان برداشت نمی‌شود و در ایران نیز به همین دلیل تاکنون وزارت نفت بصورت عملیاتی نشبت به اکتشاف اقدام نمی‌کند.

میرزاده همچنین به پیگیری موضوع هزینه گازهای مصرف خانگی در استان اردبیل و شهرستان گرمی مغان اشاره کرد و گفت: با توجه به سردسیر بودن منطقه و استفاده از بخاری حتی در اردیبهشت ماه در استان و شهرستان گرمی مغان، دستور بررسی وضعیت مصرف گاز توسط وزیر نفت اخذ شد تا در صورت صحت موضوع نسبت به کاهش تعرفه‌ها اقدام شود.

وی تصریح کرد: در این دیدار موضوع تسریع در گازرسانی به روستاهای منطقه با توجه به لزوم تامین زیرساخت‌های روستائیان و جلوگیری از مهاجرت نیز تاکید و دستورات لازم در این زمینه نیز اخذ شد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید