برنامه های خوبی برای توسعه شهر گرمی داریم

آزادلو : یکی از مهمترین ارکان توسعه شهری، شهرداری و شورای شهر به عنوان نهاد تصمیم گیرنده بر امورات شهرداری است. بر همین اساس نشریه صدای آزادلو پای سخنان علی میکائیلی رئیس شورای اسلامی شهر گرمی می نشیند:

لطفا بعنوان اولین سوال هر موضوعی دارید با مخاطبان درمیان بگذارید؟
بنده قبل از هرچیزی سال نو را خدمت همشهریان عزیز تبریک گفته و آرزوی سال پربرکت توام با سلامتی برای تک تک شهروندان گرامی، پرسنل زحمت کش و خدوم شهرداری، شهردار و اعضای محترم شورای شهر دارم.

در زمینه اعتبارات شهرداری و مقایسه آن با سال های گذشته توضیح دهید؟
خوشبختانه اعتبارات شهرداری به نسبت سال گذشته تقریبا افزایش دو و نیم برابری داشته که البته باید بگوییم از سوی دولت نبوده، بلکه در سایه تلاش شبانه روزی اعضای محترم شورای اسلامی در مدت ۱۵ روز و نزدیک به ۱۰۰ ساعت کار شبانه روزی تک تک اعضای شورا بخصوص حاج عباس عزیزی کلیه منابع درآمدی شهرداری شناسایی و بررسی گردید و نهایتا حدود ۴۶ میلیارد ریال به بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال ارتقا یافت. البته به گفته کارشناسان شهرداری برای اولین بار شورای شهر با چنین همت و کار شبانه روزی و باسیار دقیق بودجه شهرداری را مصوب نمودند.

آقای میکائیلی در مورد آبنمای مرکز شهر که خوشبختانه افتتاح گردید، کمی توضیح دهید. چون شیده ها حاکی از آن است که شورای قبلی ادعا نموده این طرح و اعتبار آن در زمان آنها بوده است؟
در این مورد باید بگویم جرقه این طرح در زمان شورای قبل و با پیشنهاد آقای امامی فرماندار شهرستان طراحی و مقداری هم کار شده بود، اما ماه ها بلاتکلیف مانده بود و موجب ناراحتی مردم و مسئولین شده بود. نهایتا با همت ورای فعلی و تلاش شبانه روزی شهردار فعلی، در موقع مناسب قبل از عید به اتمام رسیده و موجب دلگرمی شهروندان گردید. بنده از تمام دست اندرکاران شورا و شهردار قبلی و پرسنل زحمت کش شهرداری مخصوص شهردار فعلی در این مورد تقدیر و تشکر می کنم.

در رابطه با خرید مصالح برای کارخانه آسفالت توضیح دهید؟
در جلسه ای که داشتیم مقرر شده شهردار محترم نسبت به خریداری ۲۰ هزار تن مصالح اقدام و انشاا.. بعد از عید اگر انجام خرید تحقق یابد ، اکثر معابر شهر گرمی بر اساس اولویت آسفالت ریزی خواهد شد.

توسعه گردشگری منطقه قلعه باشی یکی از اولویت های شهر است. در این مورد چه سخنی دارید؟
در مورد این طرح که قبلا موضوع آن طرح و توسط کارشناسان وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان احیا بافت قدیم شهر تصویب شده بود، قطعا تلاش می شود که به سرانجام رسیده و با همت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یک نمای زیبا و دیدنی توسط شهرداری در این محل اجرایی خواهد شد.

در رابطه با بازگشایی خیابان ساحلی چه توضیحاتی دارید؟
بازگشایی این خیابان از طرف خیابان معلم و همچنین از طرف پل موران که مورد تأکید شورای شهر و فرماندار محترم شهرستان است، صحبت هایی با صاحبان املاک انجام شده و که انشاا… اقدام شده و از مشکلات ترافیکی مرکز شهر کاسته خواهد شد.

چه اقدامات در حوزه تکریم ارباب رجوع و اداره امور داخلی شهرداری انجام شده است. چون به نظر می رسد مراجعین مدت ها طول می کشد تا جواب بگیرند؟
واقعیت اینکه شهردار محترم قبلا سابقه شهرداری نداشته که بتواند تمام حواشی شهرداری را خوب آشنا باشد و به همین دلیل شاید مراجعین نمی توانند زود جواب بگیرند. انشاا… آرام آرام رویه شهرداری تغییر یافته و به مرور نسبت به قبل بییشتر به مراجعین خدمات ارائه خواهد شد. البته قابل مشاهده است که وضعیت مخصوصا در امور مالی بهبود یافته است.

طرح های در دست اجرای شهرداری را عنوان کنید؟
در سال جاری برای شهر طرح های خوبی پیش بینی شده و بعضی را نیز مصوب کرده ایم که اگر خدا بخواهد شهردار محترم چند مورد از آن را اجرا کند، تحول اساسی در سطح شهر را شاهد خواهیم بود و بزودی با شروع طرح ها جزئیات بیشتری از آن را خود مردم خواهند دید.

قضیه چهارراه شهر گرمی به کجا رسید؟
در این زمینه ابتدا باید بگویم این طرح سال ۸۲ زمانی که من شهردار وقت گرمی بودم و آقای بهنام جو استاندار فعلی آن زمان معاون عمرانی استان اردبیل بودند مطرح و به تصویب رسید. آن زمان طرح با ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار مد نظر و توافق با صاحبان املاک آغاز شد اما متاسفانه اتفاقاتی پیش آمد که نتوانستیم به اتمام برسانیم و برخی دست های پشت پرده در اجرای آن دست اندازی و واقعا به شهر گرمی خیانت کردند. اکنون جناب استاندار محترم و معاونت عمرانی جناب ندایی و فرماندار محترم بهمراه شورا و شهردار خیلی جدی و مصم هستند طرح را تکمیل و به سرانجام برساند که البته برای اتمام آن به حمایت مردم نیز نیازمندیم.

این روزها شاهد ساخت و سازهای مختلفی در سطح شهر و مسدود کردن خیابان ها و سد معبر مختلفی هستیم. پیشنهاد شما برای این منظور چیست؟
در شهرداری واحدی به نام پلیس ساختمان وجود دارد که وظیفه جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و سد معبر را دارد. شهرداری باید نیرو و امکانات لازم را در اختیار آن ها قرار دهد و آن ها نیز باستی به صورت شبانه روزی در سطح شهر و محلات مختلف اکیپ داشته باشند و در ضمن در این مورد انتظار می رود نیروی انتظامی و دادگستری همکاری جدی با مامورین شهرداری داشته باشند، در غیر اینصورت توفیق حاصل نخواهد شد.

یکی دیگر از مشکلات شهر گرمی عدم هدایت صحیح آب های سطحی برای ایجاد و بهسازی کانال ها و جوب های آب چه برنامه ای دارید؟
در این زمینه شورا، شهردار و مهندسین شهرداری عزم جدی دارند که با شناسایی محل های مورد آسیب و جمع آوری و هدایت آب های سطحی تا محل مناسب اقدام اساسی صورت گیرد تا انشاا.. به هنگام بارندگی از ورود آب به خانه شهروندان جلوگیری شود.

بعنوان سخن آخر اگر مطلبی دارید بفرمائید؟
در پایان بنده بعنوان یکی از خدمت گذاران شهروندان عزیز ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و راهنمایی آن ها و تقدیر و تشکر از فعالیت شهردار محترم و پرسنل زحمت کش شهرداری، از عموم شهروندان عزیز تقاضا می نمایم همگی پایبند به شعار شهرما خانه ما باشیم. بنابراین در نظافت آن و رعایت حقوق همدیگر و حقوق شهروندی دست در دست هم دهیم و شهرخود را کنیم آباد…

نظر شما چیست؟

۶ نظر

 1. ناشناس GERMANY گفت:

  انشاالله در چهارسال دوم چهارراه گرمی را باز میکنیم فقط به من اعتماد کنید ورای بدید قول میدم کلیه کارمندان شهرداری را از آموزش وپرورش انتخاب کنم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. اکبر GERMANY گفت:

  سلام.واقعیت را گفتی،همه جا پر چاله چوله هست و با بارندگی کوچک،گلی میشه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. شهرام UNITED STATES گفت:

  منم برنامه دارم باموشک بالستیک اسرائیلو بزنم فک کنم موشکی ندارم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. واقعیت گفت:

  کاش اینها فقط شعار نباشد وکاش بگویند این افزایش اعتبارات شهرداری محقق میشود و چگونه و از کجا خواهد بود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناشناس GERMANY گفت:

  سالی که نیکوست از بهارش پیداست .شما با انتخاب شهردار خودتونو نشان دادید ما قبولتون داریم را باز جاده دراز

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. […] ✅جزئیات گفتگوی نشریه “صدای آزادلو” با رئیس شورای شهر گرمی 👇👇👇 http://azadlo.ir/546 […]

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید