اعطای تسهیلات اشتغال به ۳۳۵ طرح در سال گذشته

آزادلو : مدیر کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان گرمی گفت: در طول سال گذشته به ۳۳۵ طرح مختلف تسهیلات اشتغال زائی اعطاء شده است.

«صمداله سعیدی» امروز در گفتگو با خبرنگار صدای آزادلو اظهار کرد: یکی از برنامه های اصلی ما ایجاد فضای مناسب برای اشتغال مددجویان و خانواده بزرگ این مجموعه است تا بتوانیم با خودکفایی این خانواده ها بخش عظیمی از مشکلات مددجویان را مرتفع سازیم.

وی ضمن تشکر از بانکهای عامل که در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد شهرستان همکاری لازم را داشتند، گفت: ۴۹ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به ۳۳۵ طرح در سال ۹۶ از محل های منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و بانک های عامل پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی ره گرمی مغان بیان کرد: ایجاد اشتغال برای خانوار تحت حمایت یکی از مهم‌ترین راهکارهای این نهاد به‌منظور توانمندسازی آنها است و با استعدادسنجی، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، پرداخت تسهیلات اشتغال، مشاوره شغلی و نظارت بر طرح‌های اشتغال‌زایی درصدد هستیم مسیر خوداتکایی مددجویان را هموارتر کنیم.

وی با بیان اینکه با اقدامات انجام شدع در سال ۹۶، تعداد ۱۹۱ خانوار به مرحله خودکفایی رسیدند، افزود: از طریق برنامه های طرح کاریابی در سال ۹۶ تعداد ۶۳ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در شهرستان گرمی دارای شغل و درآمد شدند.

سعیدی اضافه کرد: بهره مندی از وام های قرض الحسنه کارگشایی برای خانواده های نیازمند به تعداد ۳۸۷ مورد در زمینه های درمانی، تحصیلی، کمک هزینه جهیزیه، تعمیرات مسکن و معیشتی از اقدامات صورت گرفته در طول سال گذشته کمیته امداد گرمی است.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی و آموزشی نیز در این مدت برای مددجویان انجام یافته است، تصریح کرد: اعزام ۴۷ نفر از ایتام و مادرانشان با مساعدت خیرین و حامیان محترم جهت زیارت حرم مطهرحضرت امام رضاعلیه السلام و بهره مندی ۸۳۵ نفر مددجو از آموزش های رایگان کوتاه مدت و بلند مدت از دیگر اقدامات کمیته امداد در سال گذشته بوده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید