میزان جذب گردشگران خارجی در اردبیل قابل قبول نیست

آزادلو : مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با وجود پتانسیل‌های بالای گردشگری موجود در استان اردبیل این منطقه آمار قابل قبولی در حوزه جذب گردشگران خارجی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نادر فلاحی شامگاه جمعه در حاشیه مراسم اختتامیه اولین رویداد شتاب روستا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل در حوزه اشتغال با مشکلات فراوانی مواجه است به طوری که در این استان پتانسیل‌های بالایی در حوزه‌های مختلف به خصوص گردشگری دیده می‌شود.

وی افزود: استان اردبیل یکی از قطب‌های گردشگری در سطح کشور محسوب شده و با وجود اینکه در حوزه‌های گرشگری و میراث فرهنگی از پتانسیل بالایی برخوردار است اما متاسفانه با وجود این ویژگی‌ها این استان از رتبه خوبی در حوزه‌های جذب توریست و اشتغال‌زایی برخوردار نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به برگزاری اولین دوره رویداد شتاب روستا در اردبیل، گفت: قابل تحسین است افرادی خوش فکر و صاحب ایده دور هم جمع شده و در راستای توسعه روستاهای استان اقدام به نظریه‌پردازی می کنند.

فلاحی تاکید کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آماده همراهی و کمک به تیم ورک‌های حوزه گردشگری بوده و در این خصوص تعهد می‌دهیم که در کنار افراد صاحب ایده‌ای که در راستای ارتقای حوزه گردشگری روستاها تلاش می‌کنند قرار گیریم.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید