گرمی در آستانه تبدیل به قطب صنعتی استان

Image result for ‫شهرک صنعتی‬‎

آزادلو : ایجاد فضای امن و مناسب برای سرمایه گذاران یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در بحث سرمایه گذاری مورد تأکید بخش خصوصی بوده است. موضوعی که در شهرستان گرمی مغان مورد حمایت دادستان بعنوان مقام عالی قضایی و فرماندار بعنوان مقام عالی دولت در شهرستان گرمی بوده و شرایطی مناسب برای این مهم ایجاد شده است.
در طول چند ماه اخیر جهش بزرگی در حوزه صنعتی گرمی مغان به وجود آمده است که نتیجه آن تبدیل شدن این شهرستان به قطب صنعتی استان اردبیل است. رغبت چندین سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در گرمی با توجه به تسهیل امور اعطای مجوز موضوعی بسیار مهم برای تحقق صنعتی شدن گرمی است.

سرمایه گذاری پنج برند شیرآلات در گرمی
فرماندار گرمی مغان می گوید: پس از برندهای شیرآلات بارش، قهرمان، آویسا و نوآوران، سرمایه‌گذار جدیدی که در حوزه شیرآلات فعال است، آمادگی حضور در این شهرستان را اعلام کرده است.
ابراهیم امامی در گفت و گو با همشهری اظهار می کند: به دنبال بهره برداری از شیرآلات قهرمان و عملیات اجرایی احداث کارخانه شیرآلات اویسا و مجموعه عظیم شیرآلات نوآوران آغاز شده و در سریعترین زمان به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه دولت برای تأمین امکانات شیرآلات بهداشتی قهرمان ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است، می افزاید: این مجموعه عظیم اکنون فعال بوده و بیش از ۴۰۰ نفر نیروی کاری مستقیم دارد و قطعا برای سایر سرمایه گذاری های انجام شده نیز زیرساخت های مورد نیاز تأمین می شود.
مقام عالی دولت در گرمی مغان بیان می کند: برای حمایت از بخش خصوصی زمین واگذار شده در نواحی شهرک های صنعتی با تخفیف ویژه به صورت اقساطی در اختیار سرمایه گزاران قرار دهیم و تمامی مقدمات کار های اداری و مجوز های لازم را در کمتر از ۱۵ روز انجام می دهیم.
وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با این همت بالای سرمایه گزاران مشکلات دیرینه این شهرستان در بحث اشتغال و رونق اقتصادی فراهم کنیم، می گوید: با برنامه ریزی های انجام گرفته مراحل استعلام و صدور جواز تاسیس کارخانه جداسازی هوا و تولید گاز های صنعتی در گرمی با سرمایه گذاری ۴۶ میلیارد تومان و اشتغال ۶۶ نفر بصورت مستقیم در کمتر از ۱۵ روز صادر و هفته گذشته به سرمایه گذار این مجموعه تحویل داده شد.

وظایف دولت و سرمایه گذاران نسبت بهم
این روزها شاهد حضور چندین برند معروف شیرآلات و سایر صنایع در شهرستان گرمی هستیم که نشان از همت اساسی دولت برای تسهیل امور سرمایه گذاری در این منطقه محروم است اما در مقابل سرمایه گذاران نیز قول راه اندازی این واحدهای تولیدی در سریعترین زمان را می دهند.
سرمایه‌گذار برند نوآوران صنایع شیرآلات بهداشتی می گوید: با تلاش مسئولان مجوز لازم برای احداث کارخانه شیرآلات در گرمی در سریعترین زمان صادر شد و ما نیز بر اساس تعهدات خود در کمترین زمان نسبت به احداث آن اقدام می کنیم.
«محمد فرزانه» بهداشتی اشتغال زائی را هدف اصلی خود دانسته و اظهار می کند: ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان جویای کار منطقه از اهداف اصلی من بوده و اکنون با اخذ نقشه تیپ کارخانه عملیات اجرایی آن شروع شده است.
وی می افزاید: با برداشته شدن بروکراسی اداری در این شهرستان امیدواری خوبی برای ایجاد مجموعه سرمایه‌گذاری شیرآلات به وجود آمده و پیش از این اجرای مراحل اداری احداث شیرآلات آویسا با سرعت مطلوبی در این شهرستان انجام شده که زمینه دلگرمی سرمایه‌گذاران برای حضور در گرمی شده است.
این سرمایه گذار بخش خصوصی تصریح می کند: چندی پیش با حضور استاندار عملیات احداث کارخانه شروع شده و قطعا تا بهره برداری نهایی با سرعت این مجموعه را تکمیل و با ایجاد فرصت های شغلی به رونق اقتصادی منطقه کمک خواهیم کرد.

گرمی مغان شاهد تحول عظیم صنعتی و اقتصادی
رخدادهای مهم اقتصادی و سرمایه گذاری های اخیر صورت گرفته در شهرستان گرمی مغان که مورد تحسین امام جمعه گرمی در خطبه های نماز جمعه بوده است، بارها از سوی مسئولان استانی نیز مورد تقدیر بوده است.
استاندار اردبیل معتقد است توسعه اقتصادی شهرستان گرمی با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی رقم خورده است و با ایجاد کارخانه‌ای در این منطقه شاهد تحول عظیم و پویایی اقتصاد منطقه هستیم.
«اکبر بهنام جو» اظهار می کند: عملیات اجرایی کارخانه شیرآلات قهرمان در مدت زمان کوتاه تسهیل شد و در حال‌حاضر فاز نخست این پروژه به بهره‌برداری رسیده و با برنامه‌ریزیهای انجام شده و اهتمام جدی سرمایه‌گذار بخش خصوصی فازهای بعدی کارخانه شیرآلات قهرمان تکمیل می‌شود.
وی با بیان اینکه مسئولان شهرستان گرمی مغان در فراهم کردن زیرساختهای لازم برای حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اهتمام ویژه داشتند، می افزاید: نیاز است تا به منظور تحقق اقتصاد مقاوتی در یک منطقه زیرساختهای لازم در آن منطقه فراهم شود تا سرمایه‌گذار بتواند بدون هیچ دغدغه‌ای در منطقه نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کند.
رئیس شورای اشتغال و برنامه ریزی استان اردبیل بیان می کند: مسئولان استانی برای حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی آمادگی دارند و با توجه به ظرفیت های بالای شهرستان گرمی، نیاز است تا با فراهم‌سازی برخی زیرساختهای ضروری اقبال عمومی را به این شهرستان بیاوریم.

  • علی قاسمیان (منتشر شده در روزنامه همشهری)

 

 

نظر شما چیست؟

۲ نظر

  1. گرمیلی گفت:

    امیدواریم این شعارهای اشتغال در گرمی جنبه عملی پیدا کنند.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید