طرح جامع پیاده‌‌راه ‌سبز در گرمی عملیاتی می‌شود

آزادلو : رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی گفت: طرح جامع ایجاد پیاده راه‌سبز در حاشیه جاده گرمی – اردبیل به طول ۶ کیلومتر پیاده‌سازی می‌شود.

امیر بدرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: انجام ممیزی برای برای ساماندهی دام‌های موجود و جلوگیری از تخریب بواسطه دام مازاد و کنترل زمان ورود و خروج دام و نظارت بر روش‌های بهره برداری جهت مدیریت چرا و کنترل و نظارت از منابع مختلف انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در طول یک سال گذشته  جهت بهبود مراتع فقیر در ۳۰ هکتار از اراضی منطقه بذرکاری و بذر پاشی با استفاده از بذور گونه‌های مرتعی مناسب انجام شده است، افزود: همچنین بیش از ۴ هکتار جنگل با گونه‌های مقاوم به خشکی در اراضی ملی متناظر به دریاچه گیلارلو جهت استفاده‌های گردشگری و زیباسازی ایجاد شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی بیان کرد: تهیه و تدوین طرح جامع ایجاد پیاده راه‌سبز در حاشیه جاده گرمی – اردبیل به طول ۶ کیلومتر و برگزاری کلاس‌های آموزش بهره‌برداران و جوامع محلی در رابطه با حفاظت، بهره‌برداری صحیح از مراتع و جنگل‌ها از دیگر اقدامات انجام شده در طول یک سال گذشته بوده است.

وی از واگذاری ۱۰ هکتار اراضی ملی مناسب به اشخاص حقیقی و حقوقی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جهت اجرای جنگلکاری اقتصادی خبر داد و گفت: در راستای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال، این اداره اقدام به معرفی طرح‌های بهره برداران جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل نموده که تاکنون ۱۰ مورد طرح با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی پایدار حدود ۲۵ نفر مورد تأیید و تصویب قرار گرفته است.

بدرزاده اضافه کرد: تهیه و تدوین طرح توجیهی احداث بوستان روستایی در دهستان زیوه بخش انگوت با مساحت ۵ هکتار، آبیاری، مراقبت و نگهداری از طرح جنگل‌کاری سنواتی ایرنواش گرمی به مساحت ۲۰ هکتار و بررسی و تکمیل پرونده متقاضیان اجرای طرح جنگل‌کاری اقتصادی با گونه های مثمر جنگلی در مساحتی بالغ بر ۳۰ هکتار، که پیش‌بینی می‌شود حداقل ۲۰ هکتار آن تا پایان سال جاری واگذار و به مرحله اجرا درآید.

وی اجرای پارک آبخیزداری اله درق گرمی را یک گام بزرگ در حوزه منابع طبیعی این شهرستان دانست و گفت: علاوه بر آن ایجاد کمربند حفاظتی و بنچ مارک در سطح اراضی ملی شهرستان به تعداد ۱۹۶ سازه و به طول ۱۹ کیلومتر و اعتباری بالغ بر ۵۲۰ میلیون ریال و همچنین کاشت نهال از گونه‌های جنگلی به طول ۶ کیلومتر از دیگر اقدامات انجام شده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید