۵۷ نماینده ؛ حامی طرح یک فوریتی لایحه منطقه آزاد اردبیل در مجلس

http://varavi-m.ir/wp-content/uploads/2015/03/%D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%B4.jpg

آزادلو : ستاندار اردبیل از جمع آوری ۵۷ امضا توسط نمایندگان استان برای طرح یک فوریتی لایحه منطقه آزاد تجاری ، صنعتی اردبیل در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش ایرنا مجید خدابخش روز چهارشنبه در همایش اقتصاد مقاومتی بسیج ادارات استان اردبیل گفت: بهره مندی از فرصت مرزنشینی با راه اندازی مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری از ظرفیت های مورد تاکید مقام معظم رهبری در راهبرد اقتصاد مقاومتی است و استان اردبیل نیز باید از این ظرفیت بهره مند شود.
وی اظهار کرد: باید با مقاوم شدن اقتصاد کشور در برابر تهدیدات دشمن، بحران بیکاری دانش آموختگان برطرف و عزت جوانان کشور با اشتغال و درآمدزایی تامین شود.
ایجاد منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه گردشگری استان اردبیل در جریان سفر کاروان تدبیر و امید مردادماه سال گذشته از سوی دکتر روحانی به مردم این منطقه وعده داده شد.
پس از این سفر، کلیات طرح در شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور بررسی و با تایید معاون اول رییس جمهوری در قالب لایحه ای به مجلس شورای اسلامی ارجاع و شهرویور ماه در در کمیسیون اقتصادی تصویب شد.
لایحه منطقه آزاد تجاای ، صنعتی استان اردبیل شهرستان های پارس آباد ، بیله سوار و گرمی مغان را شامل می شود.

نظر شما چیست؟

۱۵ نظر

 1. محمد گفت:

  باسلام.مدیرپایگاه خبری آزادلو میشه خبری که حاج اقا برومند دیروز در جمع خبرنگاران گفتن که با جمع آوری ۶۰امضا لایحه منطقه ازاداردبیل در اولویت قرار میدیم….اینجا درج کنید.که همین حاج اقا.اولش مخالف منطقه ازاد مستقل بود….ممنون میشم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. محمد گفت:

  مدیر پروژه منطقه ازاد مهران یک ماه پیش انتخاب شده…..و الان داره کار مقدماتی رو انجام میده….اما هنوز خبری از مدیر پروژه ازاد اردبیل خبری نیست.انگار فقط مهران تو کمسیون اقتصادی تصویب شده…اقای ترکان هم تبعیض قایل میشن.بین منطقه ها.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. علی خان گفت:

  باسلام خدمت مدیر پایگاه خبری آزادلو…اگه امکان داره نقشه پیوستی منطقه ازاداردبیل و که حاج اقا برومند در سایت خودش گذاشته…..اینجا درج کنید تا همه بدونن کجاهاتو محدوده هست.ممنون میشم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ramin گفت:

  متاسفانه در محدوده جدید اصلاندوز هیچ سهمیه ای ندارد .دلیل حذف اصلاندوز گرمی بود .پارتی بازی اینجا نشون میده منطقه ای که لیاقت داره حذف کردن جای که با التماس در محدوده قرار دادن .گرمی کلاشو بی اندازه بالا چرا که در محدوده قرار گرفت هر چند که کوچک باشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   بهتر است به جای ایجاد حساسیت منطقه ای ، تصویب منطقه آزاد استان به یک خواسته و مطالبه عمومی و اصلی همه مردم استان تبدیل شود و این خواسته و مطالبه ، با هر طریق ممکن بگوش نمایندگان ملت برسد تا نمایندگان استان بتوانند براحتی و با همراهی نمایندگان ملت درخواست تغییر دستور مجلس را به تصویب رسانده و لایحه خیلی سریع نهایی شود .

   ضمنا فقط اصلاندوز حذف نشده است . کارشکنی حاج آقای شما ، با اهمیت ترین منطقه آزاد خاورمیانه با کاربری های متنوع و بی نظیر را ، تبدیل به محدوده ۴۱۴۲۶ هکتار غیر مسکونی و بدون کاربری مشخص تبدیل کرد که آیندگان هم از این فرصت سوزی و بی تدبیری و اشتباه استراتزیک ایشان ، با تاسف یاد خواهند کرد .

   گدشته ها گدشته ، فعلا همه باید تلاش کنند تا حداقل ، این محدوده نهایی شود . دود اختلافات به چشم خودتان خواهد رفت .

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • بير بيله سوارلي گفت:

    سلام اقا ممد اطراف گمرک بیله سوار در محدوده وجود داره واطراف جاده کمربندی که هم ورودی وهم خروجی از ان صورت مبگیرد اگه جواب بدی ممنون میشم وچرا محدوده بیله سوار از پارس اباد کمتره

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     بیشترین محدوده منطقه آزاد در شهرستان بیله سوار است بعد از آن شهرستان گرمی و سپس پارس آباد ( در نقشه هم کاملا واضح است )

     خود گمرک داخل محدوده است و ضمنا بیله سوار محصور شده است در داخل محدوده منطقه آزاد یک قسمت شهر کشور همسایه است و بقیه قسمتها منطقه ازاد .
     بنظر میرسد اولین تغییر محدوده منطقه ازاد ، ورود شهر بیله سوار خواهد بود به داخل محدوده
     بعبارت دیگر بیله سوار بعنوان محوریت منطقه آزاد عمل خواهد کرد

     Thumb up 0 Thumb down 0

 5. علی خان گفت:

  دفتر نماینده حاج اقا برومند.نقشه منطقه ازاداستان اردبیل در محدوده مغان رو به اطلاع مردم رسونده.شهرستان بیله سوار-پارس اباد وگرمی جمعا ۴۱۴۲۶هزار هکتار مشخص شده..ودبیرخانه شورای مناطق ازاد تایید کرده. انشالاه هر چه سریع تر این لایحه در صحن علنی مجلس بررسی و تصویب وبعد از تایید شورای نگهبان اجرایی بشه.فقط تو این ماه عزیز دعا کنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ramin گفت:

  فوری.
  محدوده منطقه ازاد اردبیل که در مجلس تصویب خواهد شد در وبسایت برومند قرار گرفت.
  http://www.brumand.ir/fa/index.php?Page=definition&UID=1116678

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. ممد گفت:

  لایحه منطقه آزاد یک لایحه یک شوری است نه یک فوریتی
  که استاندار اشتباها بجای یک شوری ، یک فوریتی قید کرده است .

  یک شوری یعنی کلیات و جزییات در یک مرحله در صحن علنی بررسی میشود

  نمایندگان ۵۷ امضا جهت درخواست اولویت جمع کرده اند

  بهترین و سریعترین روش این است که نمایندگان بجای درخواست یک فوریت یا ۲ فوریت ، درخواست تغییر دستور مجلس را داشته باشند که در صورت تصویب ، همان روز لایحه بررسی میشود

  برای تصویب ۲ فوریت ، دوسوم رای لازم است
  برای تصویب یک فوریت ، نصف + یک رای لازم است
  برای تغییر دستور مجلس ، نصف + یک رای لازم است

  در تغییر دستور ، چون لایحه منطقه آزاد یک شوری است شبیه ۲ فوریتی بررسی خواهد شد .
  بنابراین با درخواست تغییر دستور ، با نصف + یک رای در حقیقت ۲ فوریت را بدست می آورند
  این در حالی است که تصویب ۲ فوریت چون دو سوم رای می خواهد سخت خواهد بود

  یک فوریت نیز بخاطر در پیش بودن بودجه سالانه ۹۵ و برنامه ۵ ساله ششم و انتخابات مجلس ، به احتمال قوی کارساز نباشد و نوبت نرسد

  اگر نمایندگان استان تدبیر بخرج بدهند درخواست تغییر دستور را باید پیگیری کنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. فرهنگی گفت:

  اسامی نمایندگان مخالف برجام : رضا آشتیانی، احمد سالک، سیدمرتضی حسینی، علی‌محمد بزرگواری، مرتضی آقا تهرانی، سید علی طاهری، سید ناصر موسوی لارگانی، حمید رسایی، محمدعلی موسوی خدابنده، مفید کیایی‌نژاد، حجت‌الاسلام امیره کهنوج، میرقسمت موسوی ، نصرالله پژمان‌فر، علی‌اکبر ناصری، روح‌الله حسینیان و سیدمحمود نبویان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. بیر بیله سوارلی گفت:

  الان باید نمایندگان استان اردبیل وایلام با جدیت تمام.پیگیر تغییر دستور جلسه باشند.تابتوانند لایحه منطقه ازاد و با رای خوب نمایندگان به تصویب برسانند. که بعد اون شورای نگهبان تایید و اجرایی بشه.تواین ماه محرم وعزیز بیایین دعا کنیم.تااین منطقه ازاد هم به خیر وخوشی به سرانجام برسه تا باعث رشد وشکوفایی استانمون و منطقمون و باعث ایجاد اشتغال جوانان بیکارمون بشه.انشالاه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید