لزوم ساماندهی ایستگاه تاکسی های درون و برون شهری

آزادلو : رئیس شورای ترافیک شهرستان گرمی بر لزوم ساماندهی ایستگاه تاکسی های درون شهری و ایستگاه های روستایی این شهرستان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری آزادلو، ابراهیم امامی در جلسه شورای ترافیک شهرستان گرمی مغان اظهار کرد: مصوبات شورای ترافیک در زمینه تسهیل عبور و مرور و برای مردم است و اجرای این مصوبات برای همه دستگاه های دخیل لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه اصلاح میادنی شهر گرمی و انگوت در دستور کار قرار دارد، افزود: شهرداری های گرمی و انگوت نسبت به تدوین نقشه میادین با اصلاحیه جدید اقدام و در جلسه کمیسیون مربوطه طرح کنند تا در صورت تأیید کارشناسی در شورای ترافیک تصویب شود.

فرماندار گرمی مغان بیان کرد: با توجه به قرارگیری در فصل برداشت محصولات کشاورزی، جاده های شهرستان بخصوص جاده های روستایی که عرض کمتری دارند، شاهد تردد خودروهای سنگین هستند و برای پیشگیری از هرگونه سانحه ای، پلیس راه همت خود را بکار گیرد.

وی به ترافیک سنگین در مرکز شهر و برخی نقاط اشاره کرد و افزود: تاکسی های درون شهری پرخشی هستند و نباید در مرکز شهر با اختصاص نقطه ای ببرای ایستگاه آن ها، باعث ترافیک شویم، مگر اینکه با تعیین مسیر تاکسی ها ایستگاه های جدیدی تعریف و رانندگان را در آن مسیر مستقر کنیم.

امامی بر لزوم خط کشی راه های بین بخش های تابعه با مرکز شهرستان گرمی مغان تأکید کرد و گفت: جلوگیری از نصب سرعت گیر های اضافی در سطح شهر و حذف سرعت گیرهایی که عملا کاربردی ندارند از جمله مواردی است که باید مورد توجه شهرداری باشد.

وی اضافه کرد: وضعیت شهر گرمی به لحاظ روشنایی در سطح مطلوبی نبوده و اداره برق موظف است در معابر پرتردد همچون خیابان ساحلی زرنه و سه راه موران نسبت به افزایش روشنایی اقدام کند.

به گزارش آزادلو رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گرمی نیز در این جلسه گفت: شهرداری باید طبق مصوبات قبلی شورای ترافیک نسبت به حذف سرعت گیرهای اضافی، دوطرفه کردن مسیر ورودی به محله قلعه باشی و احداث کیوسک راهنمایی و رانندگی در میدان بسیج اقدام کند.

مراد پناهی اظهار کرد: اجرای کمربندی شهر گرمی از مسیر محله جوادیه شهر گرمی که در دستور کار مسئولان اجرایی شهرستان قرار گرفته است، به لحاظ ترافیکی توسط کارشناسان پلیس راهور مورد بررسی قرار گرفته و در جلسات بعدی نتیجه آن طرح خواهد شد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید