برداشت گندم در شهرستان گرمی مغان از روز شنبه آغاز شده است

آزادلو : مدیر جهاد کشاورزی گرمی گفت: برداشت گندم در شهرستان گرمی مغان از روز شنبه مورخ ۹۷/۳/۱۹ آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی عظیم احمدی در گفتگو با واحد خبری اعلام کرد برداشت جو از ۱۰ روز پیش و گندم از شنبه در سطح کل شهرستان آغاز گردیده و مراکز خرید از همان ابتدا جهت خرید محصولات دایر شده است

مدیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در سال زراعی جاری حدود ۷۰ هزار هکتار گندم،ده هزار هکتار جو و ۷ هزار هکتار حبوبات در شهرستان کشت گردیده است.

وی بیان کرد با وجود اینکه میزان بارندگی در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش محسوسی داشته است، اضافه کرد: شهرستان از لحاظ پراکنش زمانی و مکانی بارش در شهرستان تعادل و تناسب نداشت با اینحال انتظار می رود بیش از ۷۰ هزار تن محصول گندم در مراکز خرید از کشاورزان شهرستان خریداری گردد.

دکتر احمدی افزود: در چهار نقطه از شهرستان شامل مرکز خرید سیلو، مرکز خرید پرچین،تعاونی گرمی و تعاونی انگوت خرید گندم انجام می شود.

این مقام مسئول در پایان اذعان کرد: با توجه به اینکه امسال بنا به دستورالعمل وزارتخانه خرید گندم فقط از طریق سامانه الکترونیکی پهنه بندی صورت می گیرد کشاورزانی که تاکنون نتوانستند در سامانه ثبت نام کنند قبل از تحویل گندم به مراکز خرید با در دست داشتن مدارک و مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی و مراکز تابعه در سامانه مذکور ثبت نام نمایند که این کار بسهولت ودر عرض نهایت دو دقیقه امکان پذیر می باشد.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ناصر وکیلی اجارئد گفت:

    خدا روشکر پس بلاخره گندم هم برداشت شد

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید