لزوم توسعه اماکن اداری در انگوت

Image result for ‫شهر انگوت‬‎

آزادلو : شهر انگوت به عنوان مرکز بزرگترین بخش استان اردبیل یکی از مناطق مستعد برای توسعه به لحاظ مختلف بخصوص در بخش گردشگری است. شهر انگوت در سرشماری سال ۱۳۸۵ نزدیک به ۱ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت داشت در حالی که در سرشماری نفوس و مسکن سال گذشته جمعیت این شهر نزدیک به ۳ هزار نفر بوده است.

این آمار نشان می دهد این شهر در طول یک دهه به آرامی به توسعه دست یافته و با وجود کاهش جمعیت همه شهرها و روستاهای اطراف، انگوت با افزایش جمعیت همراه بوده است. بر همین اساس یکی از اولویت هایی که باید مد نظر مسئولان این شهر باشد، افزایش امکانات و توسعه اماکن اداری آن است.

استقرار نمایندگی ادارات و احداث ساختمان دستگاه های مختلف، راه اندازی اماکن ضروری به خصوص موارد مرتبط با بحران و بهداشت و درمان از جمله موارد مهمی است که مورد تأکید اهالی انگوت است. با این وجود در طول سال های گذشته علی رغم توسعه چشمگیر این شهر، پیشرفت مطلوبی در این زمینه حاصل نشده است.

لانه آتش به اعتبار نیاز دارد

یکی از پروژه های مهم شهر انگوت ساختمان لانه آتش است که طبقات بالای آن شامل آمفی تئاتر و بخش اداری شهرداری انگوت را نیز شامل می شود.  شهردار انگوت در این زمینه به همشهری می گوید: این ساختمان با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد بعلت نبود اعتبار تاکنون به حالت راکد مانده است.

«کیماس زند» اظهار می کند: لانه آتش با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد به پیمانکار واگذار شده و اگر اعتبار کافی برای این منظور در نظر گرفته شود، تا پایان سالجاری تکمیل خواهد شد که در این مجموعه ساختمان اداری شهرداری نیز در طبقه اول و سالن همایشات در طبقه بالا ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعتبارات تخصیصی به شهرداری انگوت در مقایسه با سایر دستگاه ها و دیگر شهرها قابل قیاس نیست، تصریح می کند: با احتساب کمبود درآمد زایی و اختصاص نیافتن اعتبار، عملا دست شورای شهر و شهرداری برای تکمیل پروژه های ناتمام و ساختمان های اساسی بسته مانده است.

شهردار انگوت می افزاید: با توجه به اینکه در شهر انگوت یک آمفی تئاتر مناسب برای اجرای مراسمات مختلف وجود نداشته و همه دستگاته ها در اجرای برنامه های مختلف دچار مشکل هستند، تکمیل این ساختمان گره گشای مکان برگزاری مراسمات بزرگترین بخش استان خواهد بود.

اجرای پروژه ها با سرعت لاک پشتی

رئیس شورای شهر انگوت می گوید: وضعیت نامناسب اعتبارات شهرداری انگوت و منابع محدود درآمد آن باعث شده عملا اجرای پروژه ها با سرعت لاک پشتی انجام شده و در مدت زمان های معین به اتمام نرسد.

«شهرام فرهمند» در گفت و گو با همشهری اظهار می کند: درآمد شهرداری از محل کارگاه ماسه شویی و ساخت و ساز شهری صرف هزینه های جاری این نهاد و اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر می شود و عملا اعتباری برای تکمیل پروژه ساختمان های راکد این شهر وجود ندارد.

وی می افزاید: دست یابی به توسعه چ مد نظر نیازمند حمایت همه مسئولان است اما تاکنون اعتبارات وعده داده شده از سوی نماینده مردم شهرستان در مجلس و منابع اعتبارات تملک دارائی ها برای شهرداری انگوت اختصاص نیافته که امیدواریم در کنار اعتبارات دولتی این مهم نیز کمک حال شهرداری باشد.

این مقام مسئول بیان می کند: شهرداری برای جدول کشی، آسفالت ریزی، توسعه فضای سبز و تجهیز کارگاه ماسه شویی اقدامات اساسی انجام داده است اما اعتبار کافی برای تکمیل لانه آتش و ساختمان شهرداری را ندارد و بر همین اساس انتظار ما اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل آن است.

۷ سال رکود برای ساختمان دولت انگوت

ساختمان دولت انگوت نیز یکی از دیگر پروژه های مهم این بخش است که از سال ۸۹ بصورت ناتمام رها شده است. عضو شورای اسلامی شهر انگوت با انتقاد از رکود ۷ ساله ساختمان دولت در بخش انگوت، معتقد است بی  توجهی دستگاه های دولتی برای تکمیل پروژه های راکد از موانع توسعه یافتگی انگوت است.

«سیاوش کوهی» در گفت و گو با همشهری اظهار می کند: عملیات احداث ساختمان دولت در بخش انگوت از سال ۹۰ در سه طبقه شروع شده و پس از گذشت ۷ سال همچنان بصورت نیمه‌کاره و با پیشرفت حدود ۴۰ درصد راکد مانده است.

وی با بیان اینکه مسئولان ذی ربط دلیل رکود این پروژه را نبود اعتبار عنوان می کنند، می افزاید: فاصله زیاد شهر انگوت با مرکز شهرستان گرمی مغان و همچنین وجود بیشترین تعداد روستاها نسبت به سایر بخش‌ها، از دلایل مهم تکمیل این ساختمان است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان گرمی مغان بیان می کند: واقعیت اینکه تنها نمی توان تنها با اقدامات شهرداری به توسعه مطلوب دست یافت و بدین منظور تکمیل پروژه راه ارتباطی به مرکز شهرستان و استقرار نمایندگی ادارات در این بخش و افتتاح ساختمان دولت باید در اولویت قرار گیرد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید