دردودل نماینده سابق شهرستان با مردم گرمی مغان

http://uupload.ir/files/eva1_photo_2017-04-13_01-34-36.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم
پیرو مطالعه مطلبی از آقای علی قاسمیان مدیر محترم آزادلو در خصوص سفر اخیر استاندار محترم دلنوشته ذیل را خدمت مردم عزیز تقدیم میدارم.
– همیشه در زمان نمایندگی با خود فکر میکردم خدایا نکند که این چهار سال خدمت تمام شود و نتوانم حداقل چند پروژه عمرانی شروع نمایم که برای مردم کاملا محسوس و قابل دیدن باشد نه فقط روی کاغذ بنابر این با یک برنامه کوتاه مدت و برنامه بلند مدت اقدامات اولیه را به فضل الهی شروع کردم.
–البته نمیتوانم در شروع و ادامه این کارها همکاری دوستان و مسئولین و صد البته دعای خیر مردم را فراموش کنم. و نمی توانم از رهنمود های حاج آقای صفری که همیشه سنگ صبورم بوده چشم پوشی کنم. یاد نمی رود ایشان برای ایجاد انگیزه در حقیر در خطبه ی نماز جمعه فرمودند” اگر آقای اسماعیلی بتواند این کارخانه ی که میگوید شروع و تکمیل نماید من تمام ثواب چندین ساله ی امام جمعه بودنم را به ایشان می بخشم …” که بعد از این بود کلنگ زنی . تسطیح زمین. شروع عملیات اجرایی.  شروع گاز رسانی و احداث نیروگاه برق در نزدیک روستای آرانچی برای تامین برق کارخانه ی قهرمان آغاز گردید که به فضل الهی در زمان پایان نمایندگی ام با پیشرفت بالای ۸۵% تحویل دادم.
__ الان با خود می اندیشم اگر نبود این کارخانه عظیم قهرمان صد البته دلسوز ی شخص قهرمان نیکجو الان مسئولان عالی رتبه استانی و کشوری از کدام پروژه بازدید میکرد ند انصافا این کارخانه آبروی گرمی است حالا مهم نیست بگویند خودش آمده یا من آورده ام مهم نان و روزی بردن چند صد کارگر سر سفره خود میباشند که برایم دنیای است.
—مطلبی باز از نوشته قاسمیان به ذهنم میرسد ” اگر نبود این سدها استاندار از چه بازدید میکرد” خدایا شاکر م علی رغم اینکه هیچ پروژه حتی نیمه کاره را تحویل نگرفتم اما سد کلاسر را علی رغم تمام کارشکنی ها و سد سامبور را با ۳۰۰ برگ نامه پیگیری و بعد از شروع عملیات اجرایی تحویل دادم. یادم نمیرود سد عمارت را باد ۹۰۰ هکتار پایاب تحویل گرفتم و با ۳۸۰۰۰ هکتار و ۴۷۰ میلیون متر مکعب تحویل دادم. بماند بعد از حقیر ظلمی فاحش در حق مردم انگوت و گرمی انجام گرفت که هم پایاب نصف شد هم میزان دریاچه سد به ۱۲۰ میلیون متر مکعب کاهش یافت…
—کاش توانایی تکمیل پروژه های که جوانی ام را سر آنها گذاشته ام را داشتم مثل موزه گرمی نیمه کاره.مثل مصلی نیمه کاره و تغییر مبلمان شهری گرمی که بعد از افتتاح خیابان ساحلی نیمه کاره ماند . کاش دریا چه گیلالو را فا ز اولش افتتاح شد بقیه هم تمام شود و ای کاش ساختمان دولت موران و انگوت کامل شو د و ای کاش های دیگر ….امید وارم نماینده عزیزمان بتواند تکمیل کننده باشد .
–بلاخره یاد ایامی را که حداقل کار ممکن را انجام دادیم تکمیل شود از جمله سیلوی صد هزار تنی که فقط ۳۰ هزار تن آن را بنده افتتاح کردم و همانطور کارخانه های نان صنعتی و کارخانه آرد که کلنگ زنی کردم و همان طور ماند.
–آروزیم تکمیل پروژه های فرهنگی و آموزشی بود از جمله ارتقا دانشکده پرستاری دولتی که حاصل زحمت چندین ماهه ام بود که دستور تبدیل آن به  مرکز علوم پزشکی را اخذ کرده بود م اما ناقص ماند یا تکمیل رشته های ارشد دانشگاه آزاد که بایستی الان چندین رشته دکتری داشتیم مثل شهرستانها همجوار و حتی تکمیل دانشگاه علمی و کاربردی را  هم علی رغم اختلاف سلیقه سیاسی حقیر افتتاح کردم را داشتم باز امید دارم با عنایت خاص نماینده محترم این زحمات به بار نشیند.
_ برادر قاسمیان کبوتر ذهنم را پرواز دادی تا یاد ایامی بیفتم که هر هفته چون مادری که به بچه هایش سر بزند به این پروژه ها سر زدم باور کن علی جان من برای شروع این کارها جوانی و حتی  زندگیم را گذاشتم اما چه کنم بعضا بی مهریها توانم را میگرفت برادر یک سینه سخن دارم یادم هست در یک روز سه وزیر را هماهنگ کردیم برای حضور در گرمی دکتر متکی برای اعلام مصوبه گمرک در موران دکتر عباسی وزیر ورزش در گرمی و کلنگ زنی باشگاه ورزشی انی و دیزج و مهندس نامجو برای کلنگ زنی سد سامبور در انگوت  .
سخن به درازا کشید درد دلی بود با مردم عزیز مغان اما دوستان همین مردم از من می پرسند چرا بعد تو اتفاقی نیفتاد چرا کسی نیامد و پروژه ی افتتاح یا حتی کلنگ زنی نشد و من هم  امید وار ی میدهم که انشاءالله درست خواهد و به سامان خواهد رسید.
–مطالب ذکر شده خدای نکرده در تخریب هیچ عزیزی نیست همه ی عزیزان به اندازه خود کار کرده اند و بنده هم  فقط و تاکید میکنم فقط به نوکری خود عمل کردم تا شاید دل جوانی را شاد کنم یکی از ریش سفیدان خوب میگفت که تنها نماینده ی بودی که ملت با اسم کوچک (حاج ولی) صدا میکرد ند و این نشانه ی احساس نزدیکی مردم به تو و محبت مثال زدنی جوانان به شما بود؛
سعدی به روزگاران مهری نشسته بر دل ؛ بیرون نمی توان کرد الا به روزگاران

خا ک پای مردم
ولی اسماعیلی
..

نظر شما چیست؟

۲۰ نظر

 1. گرموی گفت:

  پس همه اون هوچی گریها، پولهای خرج شده، فشارها و غیره در انتخابات بخاطر این بوده که خودتونو اصلح تشخیص داده بودید، و برای کمک به مردم احساس تکلیف کرده بودید و برای ادای آن این همه پول (شاید بیشتر از حقوق نمایندگی) خرج کردید که ما را نجات دهید!!!!!!!!!!! برادر من دو دو تا چهارتا شما چرا باید برای رسیدن به نمایندگی آنقدر جانفشانی میکردید؟ بخاطر ملت؟ بخاطر خودتان و اطرافیانتان؟ مردم بهتر به این سوالات جواب میدهند. لزومی به رنجنامه نوشتن نیست. حداقل یک درصد شعور برای مردم در نظر بگیر.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. غضنفر ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  اولاً درد و دل نه بلکه درد دل
  دوماً نماینده سابق میرقسمت موسوی بود نه حاج ولی، بنابرابن حاج ولی نماینده اسبق حساب می شود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. گرمیلی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  ضمن سلام و تشکر از تیم خبری آزادلو
  آقای قاسمیان درد و دل صحیح نیست بلکه درد دل درسته. و را حذف کنید.
  آقای رحیمی زاد فرماندار سابق حساب میشه و فرمانداران قبل از ایشان به عنوان فرمانداران اسبق شناخته می شوند. پس با این حساب رحیمی زاد فرماتدار سابق و علایی به عنوان فرماندار اسبق شناخته میشه.
  ارادتمند و دوستدار سایت خوب شما

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. الدار گفت:

  گئده بو الچکمیر هله!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. قدیمی گفت:

  سلام آقای اسماعیلی تورا خدا دیگ بس کن ،دست از سر مردم بکش، رو پی کارت،خیالتو راحت کنم، هیچگاه روی نمایندگی را نخواهی دید وفک بهارستان را ازسرت بیرون کن، بگذار مردم منطقه آرامش داشته باشند، آقا مردم به باند احمدی واسماعیلی رای نخواهند داد باور نداری ،هر چهارسال یکبار امتحان کن ، شما چه پدر باشی وچه مادر ،مردم دیگ بهتون رونشان می دهد.لطفاً دست از سرمردم بردارید ولازم نیست برای ما اشک تمساح بریزی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. داور گفت:

  تنها راه شما توبه کردن به درگاه خدا بخاطر استخدام مکاران ودوری ازان شش نفری که خود میدانی اگرباصداقت توبه کنی پیروزی وگرنه خدا میداند!انی اعلم مالاتعلمون.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. شهرام گفت:

  انصافا درد دلی بود و واقعیتی بیان شده . هر کجاست خدایا بسلامت دارش

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. فاطمی GERMANY گفت:

  در جواب شهروند استاندار گفتند ماه بعد سد کلاسر مجدد شروع میشود و هیچ مشکل مالی نبوده است مشکلات فنی بوده که حل شده در خصوص قهرمان حاج ولی هم نگفت من آورده ام بلکه خود قهرمان دو بار در مسجد صاحب الزمان اعلام کرد. من که بعد از خواندن این متن گریه کردم گر چه اسماعیلی منو نمی شناسد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. اجاقی GERMANY گفت:

  کاش می گفتید چقدر مردمی و احساسی من که از طرفداران ایشان هستم خیلی از این اقدامات را نمی دانستم. بد کردیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. شهر مظلوم گفت:

  جناب اسماعیلی با سلام.
  شما فقط افراد وابسته به خود را وارد اشتغال کردید و بنده خود ساختید.به گونه ای که این عزیزان چشم به منافع فردی داشتند و از شما تبعیت کردند .شهر من را جولانگاهی برای پیشرفت خود و جناح خود کردید . برای تبلیغ خود بنر زدید که بازار مرزی افتتاح شد ولی هیچ خبری نبود.آمار مهاجرت، سطح درآمد و میانگین سندی شهر پاسخ دردودل شماست.
  دست روی دلمان نگذار که خون است.برو و شهر غم دیده من را تنها بگذار

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. شفق GERMANY گفت:

  بار دوم
  باز انتخاب و باز انتخابات فرا رسید؛
  انتخاباتی ها ایام انتخابات که فرا می رسد حال و هوایشان عوض می شود
  تو فصل انتخابات گویا یه چالش درونی و شاید بی اختیار، نخبگان انتخاباتی را متاثر می کند.
  ناخود آگاه احساساتی می شوند ، ناگهان یادگذشته می افتند ، آلبوم عکس شان را ورق می زنند .شاید گاه گریه کنند و با چشمان خیس بخندند.
  خلاصه این انتخابات یه چیز دیگه است عقل و اختیار از آدمی سلب می کند.
  چه دوستان قدیمی و آشنایان دور و نزدیکی که دل آدمی را متوجه و متوسل خود نمی سازد….
  ای کاش حال و هوای انتخابات نخبگان انتخاباتی همیشگی باشد و فردای اعلام نتایج هم به تلفن ها پاسخ دهند.
  “مردم”خدمت”نوکر”غلام “خدا “وجدان”کلماتی است که این روزا زیاد باهاش جمله سازی می شود.
  گمان می کنم حاج ولی فیلش یاد هندوستان کرده و یحتمل به خیرخواهی مردم شریف شهرستان برای جلب آرای عمومی به کاندیدای مورد حمایت خود سری به ما خواهد زد.
  نمی دانم چقدر حق با من است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. حجت GERMANY گفت:

  مطالبی که آقای شهروند شما نوشته اید بیانگر سیاسی بودن شما می باشد که این اثبات می کند شما دروغگویی بیش نیستید .و ثانیا بهتر نیست آقای قهرمان خودشان اعلام نمایند خودشان آمده اند یا در آمدن ایشان کسانی موثر بودند یا نه مگر شما نماینده ایشان هستید .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. فرهنگی GERMANY گفت:

  اولا که عامیانه نیست مردمی و احساسی است دوم اینکه بچه دبستانی هم میداند هیچ سرمایه گذاری خودش نمی آید مگر اینکه بستر فراهم و پشتیبان داشته باشد کمااینکه قبل از آقای اسماعیلی و بعد از آن هم هیچ کس خودش نیامد و نخواهد آمد و النهایه من که طرفدار حاج ولی بودم خیلی از مروه ها را نمی دانستم جفا کردیم در حق خود و گرمی .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. شهروند گفت:

  بسم رب الشهدا والصدیقین. احترام به همنوع وظیفه خطیر هر انسانی است وباید سعی کنیم همیشه حرمت ها حفظ شود.آقای اسماعیلی از جوانان پرافتخار مغان در تهران است و امید است مساعدت ایشان به مردم منطقه موجب رضایت خاطر خداوند شود. من نه اهل سیاست و نه اهل انتخابات و جناح بندی سیاسی هستم ام .انعکاس برخی مطالب آدمی را ناخواسته مجبور به موضعگیری می کند که امید است موجب آزردگی خاطر دوستان نشود. حاج آقا اسماعیلی فرمودند کارخانه قهرمان را ایشان به گرمی آورده اند که اصلا به هیچ وجه درست نمی باشد.آقای نیکجو به عشق خدمت به جوانان خطه مادری اقدام به سرمایه گذاری در این منطقه کرده است و بس.
  نکته دوم: سد کلاسر است که از نظر اصول مهندسی بنا به گفته بسیاری، این منطقه ظرفیت سدسازی ندارد و متاسفانه براثر تبانی و بی تفاوتی برخی پول بیت المال در کلاسر به هدر رفت که می شد با ایجاد کارگاه های کوچک موجب اشتغال عده ای از جوانان شد. سوم در مورد پروژه های فرهنگی حاج اقا تا توانستید افراد وابسته به خودتان را در مناصب مختلف منصوب کردند که حالا هم شما را خدای خودشان می دانند البته حق هم با آنان است چون آن پول هایی که بدون کار و قدم زدن در مدارس می گرفتند هر کس را وسوسه می کند.البته من در صداقت شما نسبت به حامیانتان ایمان دارم و همین نیز یکی از نکات مثبت شماست.امید است حاج اقا اسماعیلی شما بزرگوار هم بدون جناح بازی فقط به خاطر منطقه و پیشرفت آن دست دوستی به مسئولین فعلی شهر بدهید تا بدون اختلاف، شهری توسعه یافته داشته باشیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   چوخ گوزل ودوز سوز.اللر وار

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرميچي گفت:

   هوالحق : در جواب جناب عالی این را بگویم که شما کاملا یک فرد سیاسی میباشید گواه سخنم نوشته های شماست در نکته اول فرمودید که آقای نیکجو خودش آماده است در این جای شکی نیست چون آقای اسماعیلی به این موضوع اشاره فرموده اند اما چگونه آقای نیکجو در طول این چند سال نیامدند و در دوره نمایندگی اسماعیلی تصمیم به این کار گرفتند؟ چگونه بیش از ٨۵ درصد از کارهای اداری و ساختمانی کارخانه در ٣ سال اسماعیلی صورت گرفت ولی ١۵ درصد آن نزدیک ۶ سال است تمام نشده؟ و چگونه …
   در نکته دوم به سد کلاسر اشاره نمودید این سد مورد بی لطفی آقای فرماندار وقت آقای علایی قرار گرفت شما هم به جای قضاوت یک جانبه به مجوزهای موجود در اداره کل آب و فاضلاب سری بزنید
   ای کاش سایر نماینده گان هم مثل ایشان حتی یک مورد از پروژه ها را می آوردند و اطرافیان و کسانی که منصوب به آنها هستند را نانی می دادند ای کاش سایرین نیز به گمرک توجه میکردند ای کاش سایرین نیز به پارک بازی و سد گیلارلو و موزه و مبلمان شهری و … نیم نگاهی داشتند
   عملکرد آقای اسماعیلی را با نگاه مغرضانه نقد نکنیم بخدا فردا قیامتی هست

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    سد کله سر از نظر زیست محیطی و طرح توجیهی قابل قبول نبوده و نیست ..لطفا تعطیلی یک طرح رو که توجیه نداره به این شکل بزرگ نمایی نکنید

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • حجت GERMANY گفت:

   با سلام فکر نمی کنم بزرگواری مثل شما اهل سیاست نباشند مطالب شما از شروع تا انتها سیاسی و کینه ورزانه می باشد .

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • اوقتای خان ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   آقای شهروند گرامی، دیروز در مناظره کانداهای ریاست جمهوری آقای روحانی به آقای رئیسی گفتند که شما از مسائل و ریز و بم هسته ای چه می دانید که هی می گویید ضرر کردیم و فریب خوردیم و الحق هم درست فرمودند. من از شما می پرسم از سدسازی و علم سد چه می دانید که به خودتون همین جوری اجازه می دهید نظر بدید که سد کله سر غیر اصولی ساخته شده و بیت المال به هدر رفته. اصلا کی به شما این حق و صلاحیت را داده که بیایید در مسائلی که الفبای آن را هم نمی دانید اظهار صلاحیت کرده و نظر بدید.اتفاقا یکی از امتیازات بسیار مثبت آقای اسماعیلی این بود که برای خدمت به شهرستان و مردم گرمی به زور هم که شده بود وزیر و وزرا را برای افتتاح و کلنگ زنی طرحها هرچند بقول شما غیر فنی، به شهرستان می آورد و مجبورشان می کرد تا پروژه ای را شروع کنند. شما فکر می کنید در بقیه جاهای کشور تمما کارهای اصولی و فنی انجام می گیرد و فقط در گرمی برعکس شده؟؟!!! نخیر آقا بقیه استانها از این اظهار فضله های امثال جنابعالی که اعتبار و بودجه استان و شهرستان را برمی گردانند، حداکثر استفاده را کرده و با همانها هزاران کار و پروژه غیراصولی در استانهای خود انجام داده و به ریش امثال من و تو می خندند. در مناطقی مثل شهرستان گرمی که محرومیت، بیکاری و فقر را شما بهتر از من می بینید، بحث طرحهای کارشناسی معنی و مفهومی ندارد و برای اشتغال و افزایش درآمد مردم هرآنچه که لازم است باید انجام داد به زور. تاکید می کنم به زور. من یادم آقای خاتمی که رئیس جمهور بودند در بحث مترو تهران گفتند که نباید به این پروژه با دید مقرون به صرفه بودن اقتصادی نگاه کرد بلکه باید به هرقیمتی شده این کار را انجام داد. در گرمی هم به طرحها و پروژه های بزرگ از جمله سد سازیها نباید به دید فنی و مقرون به صرفه بودن آنها از لحاظ اقتصادی نگاه کرد که متاسفانه آقای میرزاده در مورد اینها کاملا مسیر نادرست و اشتباه را می رود و خسارتی که ایشان با آن دید سطحی و غیرمنطقی که در مورد سد داشته و فورا فریب بعضی از نظریه ها را می خورد به شهرستان و امیدهای جوانان شهرستان می زند، نابخشودنی خواهد بود و باید در تصمیم و دیدگاه خود در اسرع وقت تجدید نظرکند. سد کله سر یکی از سدهای معمولی و فنی شهرستان می باشد که چوب ندانم کاری های برخی از مسئولین همان شهرستان را با کج فهمی ایشان می خورد. هرچند به فضل الهی و با پیگیری جدی چند تن از مسئولان استانی که دلشان به حال مردم شهرستان گرمی می سوزد، بحمداله اتفاقات مبارکی در مورد پروژه های شهرستان دارد می افتد. یک توصیه ای هم به خود آقای میرزاده و اطرافیان نزدیک ایشان که در تصمیم گیریشان موثر هستند دارم اینکه فرصت طلایی دارد تمام می شود اگر نجنبید و خودتان را با این فرضیه الکی که ما به کار و نظرات کارشناسی اعتقاد داریم اقناع کنید ظلمی در حق مردم گرمی خواهید کرد که تاریخ مثل آن را بخود ندیده است از من گفتن .

   Thumb up 0 Thumb down 0

 15. محمد گفت:

  چقدر اُمی و عامیانه …

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید