داستان غم انگیز مرگ نوزاد و به کما رفتن مادر در گرمی +پاسخ مسئول

Related image

آزادلو : این روزها داستان غم انگیز مرگ نوزاد و به کما رفتن مادر ۲۰ ساله در بیمارستان ولایت گرمی به یک موضوع اساسی در میان محافل و رسانه ها تبدیل شده است. داستان از این قرار است که زوج جوان با آرزوی تولد فرزند نورسیده خود عازم بیمارستان ولایت گرمی می شوند که پس از بررسی پزشک مربوطه تجویز زایمان طبیعی را می دهد. به دلیل طولانی شدن زایمان طبیعی و خستگی مادر و در نتیجه پائین آمدن تپش قلب نوزاد برای اجرای عمل سزارین انتقال داده می شود.

اما از بخت بد این زوج طولانی شدن مرحله زایمان باعث مرگ نوزاد و خونریزی شدید مادر می شود که برای جلوگیری از مرگ مادر، عمل هیسترکتومی (برداشتن رحم) روی وی صورت می گیرد. ادامه خونریزی باعث به کما رفتن مادر و در نتیجه اعزام به بیمارستان اردبیل برای بستری را سبب می شود و متأسفانه با این مشکل، این زوج هیچگاه صاحب فرزند نخواهند شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی مغان در توضیح این حادثه گفت: اتفاق افتاده که باعث مرگ نوزاد و اعزام مادر به اردبیل شده است، با جدیت پیگیری و در صورت اینکه کوتاهی از سوی کادر درمانی باشد برخورد خواهد شد.

علی جاویدزاده در گفتگو با آزادلو اظهار کرد: با حاد شدن وضعیت مادر که خود نیز در صحنه حاضر بودم، درخواست امداد هوائی برای انتقال کردم که متأسفانه به دلیل شرایط بد جوی این امکان فراهم نشد و در اولین فرصت با آمبولانس مادر به اردبیل انتقال یافت.

وی با بیان اینکه جسد نوزاد برای کالبد شکافی دلایل این حادثه به اردبیل فرستاده شده است، افزود: ما منتظر نتیجه کالبد شکافی و اعلام نظر پزشکی قانونی هستیم و پس از آن در شورای استانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول تصریح کرد: در صورت اینکه کوتاهی از سوی کادر درمانی نتیجه گیری شود، ما به هیچ وجه در برخورد قانونی با خاطیان اغماضی نکرده و سلامت مردم را با هیچ موضوعی زیر سوال نخواهیم برد.

نظر شما چیست؟

۴۱ نظر

 1. سیمین ROMANIA گفت:

  درسته که گرمی شهر محرومیه و امکانات تخصصی و تجهیزات نداره . اما مشکل اساسی اون بالاهاست مسولینی که تصمیم نهایی رو میگیرن و دکترها رو وادار کردن به زایمان طبیعی بخدا دکترا گناهی ندارن اونام مثه همه دنبال پولن همه بفکر زنده موندن خودشونن قانون قانون جنگله … تصمیم گیرنده های ما بی تدبیرن همه عوامل در تمام امور دست در دست هم دادن که اوضاع شده این . اقایون مسئول هر زمان ایران از تمام جنبه ها جهان اول شد اونموقع خود به خود زایمان هم جهان اولی میشه نیاز به زور و اجبار به مادران باردار که ضعیف ترین و اسیب پذیر ترین قشر جامعه هستن نیست… یا صاحب الزمان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. متضرر گفت:

  این اتفاق اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بودچون مشکل در قانون زایمان است.قانون میگه باید خانمها زایمان طبیعی داشته باشندمگر در مواقع ضرروی سزارین کنند.در بیمارستانها منتظر میشوند تا خانم باردار به حد مرگ در زایمان طبیعی برسد اگر نوزاد متولد نشد عمل کنند که واقعا این یک قانون مسخره ای است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. سخاوت گفت:

  میرزاده دفتر ۴۰ برگ را گم کرد و الا اون زمان خوب ریس ها ترسیده بودند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. پاريس گفت:

  یکی میگه دکتر نفهم،یکی میگه دکتر بیشعور
  یکی میگه دکتر بی لیاقت یکی میگه گورشو گم کنه شهر خودش
  بعد انتظارم دارین با این فرهنگ پزشک فوق تخصص بیاد شهرتون خدمت کنه
  بشینین تا بیاد!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناشناس گفت:

  نماینده محترم پس از این که با رای مردم بعنوان نماینده مردم در مجلس انتخاب شدند در جلسه اداری گفتند که باید تمام رویسای (رییسان)ادارات برنامه کاری داشته باشند ایا این کشت وکشتارهادربیمارستان گرمی ومحروم کردن یک زن جوان ازبچه دار شدن تا اخر عمر جز برنامه کاری رییس پینهادی وی دربهداشت درمان است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. یک نفر گفت:

  زایمان طبیعی مشکلات خاص خوذش را دارد مثلا پیجیدگی بندناف دور گردن نوزاد-شلی رحم-خونریزی ناشی از شلی رحم و…. که گاهی مقاوم به در مان بوده و جواب نمیدهد .در این موارد بهترین راه هیسترکتومی است.یعنی با این عمل جان مادر نجات داده می شود.متاسفانه کوچکترین مشکل پزشکی را گردن بیچاره پزشکان میندازیم که از جان و دل در خدمت مردم منظقه هستند.کمی واقع بین باشیم.همین کارها باعث شد که یکی از زبده ترین جراحان شهرمان که بومی همین جا هم بود به اردبیل برود.چرا قصاص قبل از جنایت میکنید؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. زهرا گفت:

  واقعا متاسفم .هیچ جای دنیا اینجوری نیس
  ۹ماه زجربکشی تحمل کنی.بعد موقع زایمان دکترای بی تدبیر و بی سواد دو دستی بچه رو بکشن.و یه عمر داغ مادر شدن و از یه نفر بگیرن.بیمارستان نیس …..
  مسئولان که درگیر انتخابات و به فکر جیب خودشان هستن.این اتفاق هم مثه بقیه اتفاقا ماست مالی میشه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • دكتر ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   خانم محترم هردو دکتر متخصص زنان جز دانشجویان برتر بوده ودر دانشگاههای معتبر درس خواندند.اینم تشکر از زحمات آنها.من جای این دکترها بودم همین امروز این شهر را ول میکردم میرفتم.هر بیماری و جراحی ریسک مرگ داره .چرا یک طرفه قضاوت میکنید؟چرا به این زحمتکشها توهین میکنید؟حتما ممشکلی بوده که نوزاد فوت شده و الا دکتر به عمد کسیو نمیکشه.از طرفی خودت سطح سوادت چقدره که یک متخصص را که دانشگاه تهران تخصص گرفته بی سواد خطاب میکنید؟؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. یک نفر گفت:

  دوستان چرا یک طرفه قضاوت میکنین؟دکتر و کادر در مان هیچ گناهی ندارند طبق مصوبه وزارت بهداشت سزارین ممنوع است مگر اندیکاسیونهای خاصی داشته باشد ومتاسفانه اکثر مراجعه کنندگان خواستار سزارین هستند از طرفی یک دکتر هیچ وقت دلش نمیخواهد بیمارش دچار مشکلی شود.شاید این نوزاد اختلا لات مادرزادی داشته فوت شده ؟ و شایدهای دیگر بجای حمایت از این دکترها که بهترین زندگی در بهترین شهر ها را ول کرد هاند و برای خدمت به گرمی آمده اند با کوچک ترین مشکل تمام تقصیر ها گردن آنها میندازیم.کمی انصاف داشته باشیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   نکنه خونریزی مادر نوزاد و کما هم اختلال مادرزادی بوده؟؟
   عذر بدتر از گناه اینه که چرا یه خورده وضع بیمار ناجور میشه اولین کاری که در بیمارستان گرمی میکنن اعزام به اردبیله؟؟ مگه در بیمارستانهای اردبیل معجزه اتفاق میفته؟؟
   یا اینکه کادر درمانی به قابلیت های خودشون شک دارن؟؟!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • يك دلسوز ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    دوست عزیز وقتی رحم آتونی داره احتمال پارگی و خونریزی بسیار زیاده.خوب خونریزی مادر زیاد بوده و به درمان جواب نمیداده ومعلومه در این حالت احتمال کما وجود داره.بعدش قانون اینه که در صورت عدم وجود امکانات درمانی لازم بیمار باید به بیمارستانهای مجهز اعزام بشه.کادر درمانی هر کاری از دستش بر میاد در مورد تمامم بیمارها انجام میدهند.همین طرز تفکر غلط باعث شده هیچ کس این شهرستان نماند

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • آگاه گفت:

    فراموش نکنیم که در زایمان طبیعی پول بیشتری به جیب پز شک میره در سزارین نه حلقه مفقوده دقیقا” اینجاست وگرنه مشکل فرزند و مادر قبل از عمل کاملا معلوم میشه….

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • رهگذر گفت:

   مگه کسی مجبورشان کرده بیان گرمی یا دعوتنامه دادن براشون بشینن تو بهتریییییییییییین شهر خودشان و خانه داری و بچه داریشونو بکنن کاربلد نیستن چرا میان قاتل جان مردم میشن . با اون اخلاق گندشان. بیشترکادر بیمارستان روابط عمومیشان زیر صفره و اخلاق اجتماعی مناسبی با مراجعه کننده ندارن.حوصله کارکردن نداری بشین خونت چرا میای پاچه مریض هارو میگیری کار مفت هم انجام نمیدی وظیفته و در قبالش حقوق میدن بهت حالا ۲دیقه از شیفت کاریت گذشته قرار نیست که مریض ها را بخوری اگه کارشان رو راه انداختی انسانیت به خرج دادی کارش هم راه نمی ندازی لاقل پاچشونو نگیر.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرميلي گفت:

    اونوقت واسه ی سرماخوردگیم بباید بریم بیله سوار یا پارساباد

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • یک نفر ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    شما مثل قوم بنی اسرائیل هستید وقتی متخصص نیست داد و فریاد راه میندازید که چرا متخصص نداریم؟بچرا برای کوچکترین بیماری بریم اردبیل.بیله سوار یا ÷ارس آباد؟الان متخصص اومده میگین چرا اومده؟؟؟؟من جای این دکترها بودم یک روز هم نمی موندم

    Thumb up 0 Thumb down 0

 9. ss ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  همسر بردارم به وقت زایمان به بیمارستان گرمی مراجعه کرده بود(حدود دوسال پیش) با اینکه کیسه آب پاره شده بود و نیاز به اقدامات فوری بود کادر درمانی در ساعت ۱۲ شب که ما رسیدیم بیمارستان، عملا کار خاصی انجام ندادند و گفتند باید پزشک بیاید. بالاخره با زاری و ناله زن داداش تا صبح منتظر ماندیم تا این پزشک تشریف فرما شود و بعد از اینکه اومد امر کردند که چون کیسه آب پاره شده است باید اورژانسی به اردبیل منتقل شود. نهایتا با آمبولانس بردند اردبیل و زمانی که رسید نوزاد قسمتی از بدنش بیرون آمده بود. تحت این شرایط و به سرعت در اردبیل عملیات زایمان انجام شد و البته خوشبختانه هم نوزاد و هم مادر زنده ماندند. آخر چرا پزشک کشیک در بیمارستان گرمی وجود ندارد؟ چرا کادری که هست حتی کوچکترین اقدامات اورژانسی را هم بلد نیستند؟ بحث بحث زندگی و یک عمر انتظار برای پدر و مادر است. آیا این پزشکی که کوتاهی کرده شبها راحت می خوابد؟ تکلیف این مادر چه می شود؟ به نظرتان این پزشک است یا قاتل ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. سادات گفت:

  سلام
  حدود یه سال پیش همین بلا سر یکی از فامیلای ما افتادحالا یه سوال دارم مکه ما مردم گرمی جونمو نه ازسر راه آوردیم که هرچی دکتر بی سواد نفهم تو ایران هست می فرستن گرمی شما ها که نمی تونین دو سه تا دکتر درست حسابی واسه شهرمون پیدا کنی چرا این سمت قبول میکنی آخه برادرمن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. دلواپس ROMANIA گفت:

  دلواپسم واسه زنانهای باردار شهرم که نگرانند این چنین بلایی سر انها هم بیاید امیدوارم مسئول عزیزی که قول داده بود نابسامانی بیمارستان شهرم را درست کند دیگر دلواپس نباشد وحرف هایش دروغ باشد اقای جاوید زاده نالیاقتی خودتونو واقعا نشون دادین ولی کو چشم بینا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. گرمیلی (مغان عاشیقی ) گفت:

  از کادر ناشی و سربازی که با طرفداران ناراحت بیمار درگیر شده اند ناراحت نباشیم.
  مقصر اون مسولی هست که در ۲۲ بهمن به ارائه عملکرد فوق العاده خودش میپردازه ولی در عمل چیزی اتفاق میفته که عیان است.
  حالا دنبال دلایل مهاجرت میگردن …..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. محمد گفت:

  سلام
  لطف کنین به مسولین بگین اگه ما را قبول ندارین لطف کنین موافقت کنین ما به کشور دیگه ای ملحق بشیم مگه ما جزو ایران نیستیم ما در حد مردم اصفهان و تهران نیستیم……..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. همشهري گفت:

  ضمن سلام به همشهریان عزیز و تشکر از انعکاس این خبر توسط ازادلوی عزیز که واقعااین انعکاس خبر ایشان خدمتی بزرگ به این شهر محروم وبی صاحب می باشد مسولین خود را بخواب نزنند جان مردم گوشت قربانی نیست هر کسی در این زمینه کوتاهی کند پیش خدا مسئول است برای احقاق حقوق این شهروند مظلوم همه باید کمک کنند دکترها در مورد عمکردشون باید پاسخگو باشند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. مهدی گفت:

  بیچاره مردم گرمی . شهرستان گرمی صاحب نداره . شهرستان گرمی بااین همه جمعیت و وسعت با این امکانات کم . خدا به داد برسه .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. حسين گفت:

  با سلام و تشکر از اقای قاسمیان برای انعکاس فاجعه بیمارستان ولایت.
  روی تیتر نوشتین پاسخ مسول: بله با پاسخ مسول الان بچه زنده شده و رحم مادرشم برگشته سر جاش!!
  مسول شبکه ماهی چند بار به بیمارستان سر میزند؟
  وقتی اونجاس صدای جیغ زنان باردارو نمیشنید؟
  نواقصات همکاراشو نمیدید؟
  من اگه وکیل بودم پرونده این خانواده مظلوم رو به صورت افتخاری قبول میکردم و حق مظلومو از ظالم پس میگرفتم
  شبکه بهداشت و کادر پزشکیش یه قتل و نقص عضو به این خانواده بدهکارن
  متاسفم از این که گرمی شده این

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. چه کسی مسئول است؟ گفت:

  برادر عزیز لطفا اطلاعاتتان را تکمیل کنید:!!!
  در عرض این دو ماه ۳ یا۴ نوزاد دربیمارستان گرمی در زیر دستان همین دکترای بظاهر پزشک مرده بدنیا آمده اند.چرا کسی به داد ما نمی رسه!!!!
  چه کسی مسئول مرگ به ناحق این طفل معصوم ها است؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ناشناس گفت:

  وزارت بهداشت دکتر ها را مجبور کرده که همه بچه هاشون طبیعی بدنیا بیاورن دکتر ها بخاطر اینکه نمیخوان جریمه بشن همه را طبیعی تجویز میکنن در واقعا من هرکسی را دیدم که طبیعی بد نیا بیاورن سر مادر ونوزاد این بلاها میارن تنها دکتر های گرمی نیست این بلا سر زایمان‌میارن در شهر ما هم این بلا اوردن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. مطلعع گفت:

  جناب آقای میرزاده تیم جنابعالی در بهداشت ودرمان به اندازه سی سال به این مردم ضربه زد اگر لازم باشد ریز مطالب به اطلاع عموم خواهد رسید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. سوگند گفت:

  با سلام
  خبر تاسف بار و جان کاهى که نشان از بى تدبیرى مسیولین و عوامل اجرایى را نشان مى دهد تا کى مردم گرمى و مردمانى مثل گرمى در سراسر کشور از نبود پزشکان متخصص و فوق تحصص رنج خواهند برد و به دست پزشکانى که جهت گذراندن طرح موقتا در گرمى به سر مى برند به قتل خواهند رسید این چندمین مورد در گرمى است و متاسفانه کمسیون پزشکى هم با چند تبصره و آیین نامه کاغذى موضوع را غیر عمدى جلوه خواهند داد و شرایط بیمار را بهانه خواهند کرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. ناشناس GERMANY گفت:

  چون که گرمی بی صاحبه خدا به داد بقیه برسه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. آشنا گفت:

  سلام
  دقیقا روز ۲۵ فروردین همین بلا بر سر خانوم و بچه برادرخانم بنده در بیمارستان گرمی آوردند که خدا رحم کرد
  بچه بعد از ۲هفته بستری در بیمارستان اردبیل زنده ماند
  البته دکترها به علت عفونی شدن ریه های نوزاد بر اثر کوتاهی جراح زنان قطع امید کرده بودند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. رهگذر ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  والبته این اولین مورد نیست برای چندین مادر برداشتن رحم و نازایی اتفاق افتاده. مگه گرمی و اهالیش موش ازمایشگاهی است که هر پزشک تازه کار و ناشی میاد اینجا ناشیگریشو میریزه و میره اگه واقعا کاربلد بودن تو شهر و خراب شده خودشان میموندن.مسئولین بیمارستان باید به فکر مردم باشند و پزشک دائمی بیارن نه تازه کارهای بی سواد که با بیمار مشورت میکنن و داروتجویز میکنن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. ناشناس ROMANIA گفت:

  داش کرمنون باشین دوشب

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد گفت:

   میرزاده کجاست جوابگو باشد

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرمیلی گفت:

    متاسفانه قانونمون مشگل داره کلا قاطع و کار آمد نیست مخصوصا در زمینه های دفاع از مظلوم گنگ هست و تو موردهایکه قراره حق ضایع شده ای به مظلوم برگردونه به نتیجه رساندن این حق بسیار سخت و طولانی و فرسایشی هست که باعث مایوسی از ادامه حق خواهی مظلوم میشود _ همه جاها هم کارمندان بجای احترام به ولی نعمت دولت که همان مردم هستن و احترام به ارباب رجوع میبینیم همه جارو پر کردن از برگه های تهدید آمیز شلاق و زندان برای مراجعین که مبادا هیچ اعتراضی از مسئولین کارمندان بیخیال و ناکارامد بکنن معلومه با این اوضاع مراجعین به حق خود نمیرسن و ممکنه راحت مورد ظلم واقع بشن _ نمونه هاشو همه ما دیدیم و ضربه شخصیتی بدی هم خوردیم از این موضوع

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • گرمیلی گفت:

     عاقبت بی تدبیریهای مسولین هنوز اون دختر بیچاره نمیدونه بچش مرده فکر میکنه بخش دیگری بستری هست هنوز نمیدونه که هرگز نمیتونه بچه داربشه کی جوابگوی این مادر هس باهزار امید واس بچش لباس گرفته بیچاره خدابهش صبر بده

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      با سلام از وقتی شنیدم خیلی ناراحت شدم . اولین مشکل قانون زایمان طبیعیست . به خدا ما جوونای این دوره زمونه قدرت بدنی انچنانی نداریم .مثل مادرای قدیم . یه دختر ۲۰ ساله مگه چقد قدرت داره که حتما باید زایمان طبیعی کنه. بنده خودمم به حد مرگ رسدم اما پرستارا انگار نه انگار . آخرش خدا رحم کرد دکتر شب واسه سر زدن به بیمارش به بیمارستان تشریف اوردن. خانوادم التماس کردن و دکتر اومد بالاسرم و دستور عمل داد . که حین عمل متوجه شدن اصلا بچه نمیتونست طبیعی به دنیا بیاد . وای خدای من یعنی اگه دکتر نمیومد چه بلایی سر ما میومد …..

      Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید