انتخاب های اجباری یا انتخاب های انتخابی

http://uupload.ir/files/9xzv_photo_2017-05-13_00-08-37.jpg

آزادلو : با مطالعه آمار انتخابات قبلی از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون می شود فهمید که مردم ایران اسلامی همیشه دغدغه رقم زدن سرنوشت خود را داشته اند و با کمال میل پای صندوق های رای حاضر شده اند تا سهیم باشند در اتفاق هایی که در سطوح مختلف برای شهر و کشورشان رخ می دهد یا قرار است رخ دهد.
در مورد همه انتخابات، دو مسأله مهم مطرح مى‏باشد یکى اصل شرکت در انتخابات و انداختن رأى در صندوق، دوم شناخت و تشخیص کاندیداى اصلح که کار بسیار مهم و حسّاسى مى‏باشد و نیازمند تحقیق گسترده و دقیق از کاندیداى اصلح که این کار، گاهى توسط خود شخص رأى دهنده (بدون واسطه) به خاطر اطلاعاتى که از سوابق اجرائى، انگیزه‏ها، افکار و عقاید فرد، میزان ایمان و تعهد و دلسوزى او نسبت به نظام و مردم، قدرت و توان مدیریتى او در اجراى برنامه‏ها و پایبندى او به اصول و ارزشهاى اسلامى، و بالاخره اصلح بودن و برترى کاندیداى مورد نظر خویش نسبت به سایر کاندیداها در موارد یاد شده، دارد، اقدام به رأى دادن مى‏نماید. اما گاهى فرد توان و قدرت تشخیص و شناخت و انتخاب کاندیداى اصلح را ندارد یا به علّت تعدد کاندیداها و… این کار براى او میسّر نمى‏باشد. در این جا لازم است تا از طریق شناخت مع الواسطه اقدام نماید یعنى به افراد متدین، متعهد و کارشناسى که توان تشخیص این امر را دارند مراجعه نمایند.
شرکت در انتخابات نشانه پشتوانه مردمی است و چگونگی پیروزی نامزدها نشانه ذائقه سیاسی جامعه است که در پی آن سیاست مداران داخلی و خارجی به تحلیل و بررسی می پردازند و حتی گاهی زمینه های تهدید و تطمیع از سوی دشمنان فراهم می شود. از این رو شرکت در انتخابات و دقت در نوع انتخاب دارای اولویت می باشد.در مواردی که شرکت در انتخابات موجب تقویت اسلام و مأیوس شدن دشمنان در رأس آنها آمریکاست و یا شرکت نکردن ممکن است پارلمان محلی،قوه مجریه و یا حتی مجلس شورای اسلامی به دست افرادی بیفتد که دلسوزی لازم را برای اسلام و نظام اسلامی نداشته باشند بعید نیست که شرکت در انتخابات واجب شرعی شمرده شود.
پر واضح است که بعد از انتخاب های مکرر ،شعور سیاسی و درک غالب جامعه از مسائل اجتماعی و فرهنگی و ورزشی و ….آنقدر ارتقا یافته است که دیگر جای هوچی گری و فریاد طبل های تو خالی کاندیداها معنای عمیقی نداشته باشد .
افراد شهرهای مختلف کشور به تبع وسعت جغرافیایی و نوع انتخابات مردم استراتژی گوناگونی برای انتخاب اتخاذ می کنند. رای دادن به لیست ها در شهرهای بزرگ یا طایفه گرایی در مناطق کوچک تر مصداق بارزی از این نمونه انتخاب هاست.
اما یک سوال مهم :آیا زمان آن نرسیده است که با چشمانی باز و به دور از همه ی مسائل ریز و درشت شهرمان انتخابی صحیح تر داشته باشیم!؟
وجود نامزدهایی از جمله استاد “بهمن قهرمانزاده ” که علی رغم جوانی ، تجربیات مختلفی در امور اجرایی ،آموزشی و ورزشی شهر داشته اند و با برنامه های نوین با لایه های صداقت و راستی پا در عرصه پنجمین دوره انتخابات شورای شهر گذاشته اند یکی از افراد اصلح و مورد قبول طیف حداکثری جامعه شهری ماست.
امید است همه عزیزان با حضور پرشور همراه با دیدی فراخ و انتخابی صحیح در روز ۲۹ اردیبهشت پای صندوق های رای یکبار دیگر با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمایند.
باشد که رستگار شویم…

 • ناصر نقی زاده

دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری

نظر شما چیست؟

۳ نظر

 1. ممد2 گفت:

  خلاصه گرمی محل مهد کودک شده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمیلی UNITED STATES گفت:

  استاد قهرمان زاده؟؟؟از کی تا حالا ایشون استاد شدن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. شهروند GERMANY گفت:

  امیدواریم افرادی درانتخابات پیش رو برنده بشندکه نیت خدمت به مردم رادارندوبه خاطرپست چهارساله تهمت واتهام به کسی وخانواده ایشان نزده باشندوهدفشان ایجاد جوخفگان ورعب ووحشت وسلب آزادی مشروع ومعقول ملت مظلوم نباشد

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید