لزوم توجه به کیفیت و کمیت نانوایی ها در مغان

Image result for ‫کیفیت نان‬‎

آزادلو : نان با توجه به اینکه قوت غالب مردم بوده و غنی ترین غذای سر سفره ایرانی ها است، از اهمیت ویژه ای به لحاظ کیفیت و میزان دسترسی آسان به آن مهم است. استان اردبیل و به تبع آن شهرستان گرمی مغان به واسطه سطح زیر کشت بالای محصول گندم و وجود چندین سیلو، در این حوزه حرف های زیادی برای گفتن دارد.
اما آن چیز که عیان و واضح است، کیفیت پائین پخت نان در گرمی مغان و مشکلاتی که مردم سال هاست در این حوزه از آن رنج می برند. است کیفیت نامناسب نان در شهرهای شمالی استان اردبیل موضوع تازه ای نبوده و سال های متمادی از سوی مردم و برخی از مسئولان مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال تاکنون اقدامی که نتیجه مناسب در پی داشته باشد، انجام نگرفته است.
با توجه به انتقادات مردمی در رابطه با لزوم افزایش کیفیت پخت نان، در چند سال اخیر توجه به افزایش روزافزون کیفیت نان دغدغه اصلی مسئولان بوده و است. سخت گیری در ارائه پروانه کسب و کنترل های بهداشتی که در صورت تخلف منجر به پلمپ و اخطاریه های مکرر شده است، گواهی بر این توضیحات داده شده است.

کیفیت پائین آرد علت اصلی بی کیفیتی نان
یکی از نانوایان اهل گرمی در این زمینه به همشهری گفت: اصلی ترین مشکل نانوایان شهرستان گرمی ارائه مجوزهای فله ای و بدون حساب و کتاب که در سال های اخیر جهت افزایش تعداد نانوایی ها داده شده است.
«احد محبوبی» افزود: با افزایش تعداد نانوایی ها نظارت کاهش پیدا کرده و به طبع آن کیفیت نیز پائین آمده است که در نتیجه سیاسی شدن فضای نانوایی ها و البته تنگ شدن فضای کسب و کار برای نانوایان را سبب شده است.
وی با بیان اینکه علت اصلی افت کیفیت نان گرمی پائین بودن کیفیت آرد این شهرستان است، تصریح کرد: بی دقتی در پخت نان و نداشتن مهارت های کافی و لازم برای پخت نان مرغوب از سوی نانوایان می تواند از دیگر دلایل بی کیفیتی نان این منطقه محسوب شود.
این نانوای اهل گرمی از مسئولان شهرستان خواست در رابطه با درجه بندی آردهای این شهرستان نسبت به مرکز استان و سایر شهرستان تحقیق کرده و نسبت به کیفیت پائین آرد اقدامی انجام دهند.
یکی از مشکلات دیگری که به کوتاهی و غفلت دستگاه های متولی بر می گردد و باعث بروز مشکلات عدیده برای نانوایان شده است، ضعف نظارت بر نحوه عاملان توزیع آرد آزاد  و سهمیه است.
این مشکل به این دلیل که عاملان توزیع بدون نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت گرمی بر نحوه فروش و قیمت بازار آزاد و ارائه آرد سهیمه با قیمت آزاد به برخی نانوایی ها چندین بار مورد انتقاد نانوایان بوده وسبب متضرر شدن عده ای از آن گشته است.

حذف جوش شیرین از ۹۶ درصد نانوایی ها
رئیس مرکز بهداشت گرمی مغان گفت: جوش شیرین در ۹۶ درصد از مراکز غذایی همچون نانوایی ها و شیرینی فروشی ها در سطح شهرستان کنترل شده است.
«امیر قاسمیان» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: اثرات سوء جوش شیرین بر کیفیت نان و در نتیجه بر سلامت بهداشت و سلامت عمومی موضوعی بسیار مهم بوده و تحت نظارت متوالی بازرسان این نهاد قرار دارد.
وی افزود: کارشناسان بهداشت محیط به صورت مکرر و متوالی و سرزده از اماکن عرضه نان شهرستان بازرسی و کیفیت بهداشتی و سلامت کارکنان و وضعیت کلی نانوایی را مورد بررسی قرار می دهند.
رئیس مرکز بهداشت گرمی مغان بیان کرد: در راستای ارتقای ایمنی و برای برخورد با متخلفان حوزه سلامت، سال گذشته ۳ مورد نانوایی شهری و ۲ مورد نانوایی روستایی به مراجع قضایی معرفی و پلمپ شدند.
وی از ارائه کارت بهداشت به کارکنان نانوایی ها خبر داد و گفت: در مرحله اخذ پروانه کسب نانوایان از سوی اصناف به شبکه بهداشت معرفی می شوند که با چند آزمایش کارت بهداشت به آن ها داده می شود.
قاسمیان نسبت به برخورد با برخی نانوایی هایی که بدون اخذ پروانه کسب اقدام به فعالیت می کنند تأکید کرد و افزود: ارائه کارت بهداشت به نانوایی هایی که پروانه کسب دارند صورت می گیرد و اصناف و سایر دستگاه های دخیل باید با نانوایی های بدون پروانه کسب برخورد داشته باشند.

فعالیت ۱۷۶ نانوایی در سطح شهرستان مغان
رئیس مجامع و اتحادیه های صنفی گرمی مغان از فعالیت ۱۷۶ نانوایی در سطح شهرستان گرمی مغان خبر داد و گفت: بیش از ۸۰ نانوایی در سطح شهر گرمی و مابقی در شهر انگوت و سایر روستاها فعال هستند.
«جواد حامدی» در گفت و گو با همشهری اظهار کرد: با توجه به نبود زمینه های ایجاد شغل های مختلف در این شهرستان شاهد تعدد نانوایی در گرمی مغان هستیم که از یک سو به دلیل تأمین به موقع نان مناسب بوده و از سوی دیگر سبب ایجاد برخی مشکلات می شود.
وی در رابطه با ارائه کارت بهداشت از سوی شبکه بهداشت و درمان گفت: برای ارائه کارت بهداشت الزاما نیازی به پروانه کسب نیست و شبکه بهداشت می تواند نسبت به صدور کارت بهداشت اقدام کند.
وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان و اتاق اصناف شهرستان دو دستگاهی هستند که با اخذ مجوز از مراجع قانونی می توانند نسبت به پلمپ نانوایی ها اقدام کنند و در راه تأمین سلامت بهداشتی نباید هیچ اغماضی باشد.
به نظر می‌رسد داستان کیفیت و کمیت نان در ایام خاص سال همچون ایام نوروز تا زمانی که از سوی متولیان به یک برنامه جامع دست پیدا نشود، همچنان ادامه دارد. به جرأت می توان گفت در این میان عوامل متعددی زنجیروار به همدیگر متصل هستند که کیفیت نان را تغییر و تعیین می‌کنند و باید از افزایش کیفیت آرد تا آموزش صحیح نانوایی ها مد نظر مسئولان محلی باشد.

  • علی قاسمیان (منتشر شده در روزنامه همشهری)

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. سوگند گفت:

    با سلام و خسته نباشید خدمت آقاى قاسمیان و تیم پویاى نشریه الکترونیکى آزادلو
    پایین بودن کیفیت نان در گرمى داستان ناتمام سالهاى بسیار دور است که متاسفانه نه دستگاههاى متولى امر و نه نانوایان این امر را نادیده مى گیرند و این امر براى اهالى گرمى زمانى محسوس تر مى شود که مهمانى از شهرهاى دیگر داشته باشند و با کلى تعریف و تمجید کذب سعى در خوراندن این نان هاى بى کیفیت به مهمانان خود کنند اما درد بزرگتر در گرمى زمانى است که این نانوایان و دستیاران شان را با یونى فرم شان در بانک، سوپر مارکت،سیگار بدست در کنارت مى بینى و با همان وضعیت به محل کار بر مى گردند حال آنکه ناظران بهداشت در این مواقع کجا هستند خدا داند!

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید