آرای صندوق های شائبه دار اردبیل بازشماری شود

http://uupload.ir/files/sz6w_photo_2017-05-30_12-45-48.jpg

آزادلو : در راستای تقویت اعتماد عمومی به نهادهای مسوول، پیشنهاد ما باز شماری آرای صندوق های شائبه دار انتخابات شورای اسلامی شهر اردبیل است.

این مطلب را شهرام محمدی، سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل اعلام کرد و افزود: براساس اطلاع واصله و با درخواست های عمومی انجام شده، هیات نظارت بر انتخابات شهرستان اردبیل تاکنون صحت انتخابات شورای شهر اردبیل را تایید یا رد نکرده و نظر به بازشماری مجدد دارد. لذا پیشنهاد ما به هیات محترم عالی نظارت استان بازشماری آرای صندوق هایی است که اعتراضات زیادی پیرامون آنها وجود دارد.

محمدی با بیان اینکه به هر حال شبهاتی به وجود آمده که باید به طور دقیق بررسی شود، گفت: اعتراض و درخواست رسیدگی حق قانونی داوطلبان و جریان های سیاسی است و نهادهای مسوول در این زمینه باید با سعه صدر و به دوری از سیاسی کاری اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه هیات محترم اجرایی شهرستان به قید قرعه تنها ۵ درصد از صندوق ها را بازشماری نموده است گفت: این مساله اگرچه براساس قانون هم بوده باشد، پاسخگوی مطالبه عمومی ایجاد شده نبوده  و قرعه کشی ۵درصدی احتمال بازشماری صندوق های مورد اعتراض را ۹۵ درصد کاهش می دهد.

محمدی با بیان اینکه نقش هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان در این زمینه بسیار تعیین کننده است، اظهار داشت:  منطقی است این هیات در یک اقدام ستودنی بازشماری آرای صندوق هایی که شبهه بیشتری داشته و مورد اعتراض عموم داوطلبان است، را در دستور کار قرار دهد.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان گفت: این بازشماری لزوماً به مفهوم تغییر قطعی ترکیب منتخبین و یا ابطال انتخابات اردبیل نخواهد بود، هرچند این گزینه ها نیز محتمل به نظر می رسد، اما این اقدام نقش مهمی در تقویت اعتماد مردم به مسوولان و اثبات مجدد اعتقاد و احترام هیات عالی نظارت به حق الناس بودن آرای مردم خواهد داشت.

وی ادامه داد: چه بسا نتیجه انتخابات تایید نیز شود اما متخلفان احتمالی به مراجع قضایی معرفی شوند.

شایان ذکر است چندی پیش، جهانگیر امامی، دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب استان اردبیل طی نامه ای به نهادهای مسوول استان خواستار رسیدگی جدی به شبهات مطرح شده پیرامون انتخابات اخیر شورای اسلامی شهر اردبیل شده بود.

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. hhfd گفت:

  اون موقع که حق ناظرین گرمی را خوردی دم از پایمال کردن حق نبود حالا کاسه داغتر از اش شده ای

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمیلی (مغان عاشیقی ) گفت:

  شبهات در انتخابات شورای شهر اردبیل بسیار است و اعتراض کاندیدها هم از هر مسیری و هر مرجعی صورت گرفته و واضح است حال سوالی که پیش میآید این است که با توجه به شمار زیاد اعتراضات چرا بازشماری قانونی آرا که برای بار اول ده درصد و برای بار دوم پنجاه در صد آرا میباشد را آقای زنجانی به صورت غیر قانونی به دور از چشم معترضین آن هم پنج در صد انجام داده است .
  آیا نهادی برای رسیدگی تخلفات آقای زنجانی (فرماندار اردبیل) نیست ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید