لزوم تأمین تجهیزات امدادی در فصول کاری

http://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1396/04/26/13960426000117_Test_PhotoH.jpg

آزادلو : وجود تجهیزات و امکانات امدادی برای شرایط بحرانی یکی از موضوعات مهم و اساسی است که تاکنون به آن در برخی از شهرستان‌ها مثل «گرمی مغان» توجه نشده است.

ماه‌های تابستانی فصل برداشت گندم بوده و اوج فعالیت کاری و تردد خودروها در جاده‌ها است و با توجه به این مهم لازم است تمهیدات امدادی به خصوص در بخش آتش‌نشانی در نقاط مختلف شهرستان فعال باشد.

اما آن چیز که مشخص است در سال‌های گذشته کمترین توجه به بخش آتش‌نشانی در شهرستان گرمی شاهد بوده ایم، به گونه‌ای که هنوز پس از سال‌ها از تجهیزات و امکانات ابتدایی اطفای حریق استفاده می‌شود.

تجهیزات آتش‌نشانی کافی نیست

رئیس ستاد بحران گرمی مغان گفت: شهرداری گرمی ۲ خودرو و شهرداری انگوت ۱ خودرو آتش‌نشانی در اختیار دارد که با ۴ نفر نیروی انسانی مدیریت می‌شود که این تعداد امکانات در حد وسعت این شهرستان کافی نیست.

ابراهیم امامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ما از هر دو شهرداری گرمی و انگوت خواسته‌ایم افزایش تجهیزات آتش‌نشانی را در اولویت قرار دهند و بیش از پیش به توسعه امکانات و استفاده از تکنولوژی روز دنیا اهمیت داده شود.

وی با بیان اینکه تجهیزات آتش‌نشانی موجود در شهرداری گرمی و انگوت در حد بسیار پائین و مقدماتی است، افزود: برخی حوادث ناگوار رخ داده در سطح کشور اهمیت آتش‌نشانی را نمایان کرده است و امکانات موجود در شهرستان در صورت بروز مشکل حاد آتش‌سوزی به قطعا پاسخگو نبوده و حادثه آفرین خواهد بود.

فرماندار گرمی مغان بیان کرد: در کنار لزوم توسعه تجهیزات آتش‌نشانی، ضروری است افزایش خانه‌های هلال احمر که قطعا در مواقع بحرانی بسیار حائز اهمیت خواهند بود، در دستور کار این سازمان قرار گیرد.

وی از احداث آشیانه ویژه آتش‌نشانی گرمی خبر داد و گفت: امید است راه‌اندازی و بهره‌برداری از این ایستگاه آتش‌نشانی زمینه توسعه تجهیزات و افزایش سطح آمادگی این نهاد امدادی مهم را سبب شود.

تجهیزات آتش نشانی برای بخش انگوت کافی نیست

شهردار انگوت نیز در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل گفت: آتش‌نشانی شهرداری انگوت با ۱ دستگاه خودرو فعال بوده و ۱ دستگاه دیگر آتش‌نشانی نیز به علت فرسودگی تنها برای آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

داوود سعادت افزود: انگوت به عنوان بزرگترین بخش استان به لحاظ وسعت بوده و آتش‌نشانی شهرداری با یک دستگاه به سختی می‌تواند برای همه روستاها و شهر انگوت خدمت‌رسانی کند و لازم است در این زمینه مسؤولان ذی ربط حمایت کنند.

وی بر لزوم استقرار ایستگاه‌های آتش‌نشانی در نقاط مختلف بخش انگوت تأکید کرد و گفت: پیشنهاد می‌شود به علت وسعت و جمعیت بالای بخش در دو نقطه مهم انگوت ایستگاه‌های آتش‌نشانی با امکانات مقدماتی جهت تسریع در خدمت رسانی ایجاد شود.

شهردار انگوت از نبود ست نجات و تجهیزات آتش‌نشانی انتقاد کرد و گفت: در حالی بیشتر شهرداری‌ها به جدیدترین امکانات آتش‌نشانی مجهز می‌شوند، شهرداری‌های گرمی و انگوت جز خودرو آتش‌نشانی هیچ امکانات دیگری در اختیار نداشته و حتی اعتباری هم برای این منظور ندارد.

***گزارش از علی قاسمیان***

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید