آخرین آمار ویروس کرونا در استان
آخرین آمار ویروس کرونا در استان
استاندار اردبیل گفت: بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان که ۸۵ درصد را شامل می‌شود مورد غربالگری کرونا قرار گرفتند.

اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه اظهارداشت: در حال حاضر در خصوص غربالگری کرونا در سطح کشور استان اردبیل در رتبه چهارم واقع شده است.
وی از تلاش نیروهای درمانی، کارشناسان بهداشت، مامایی ، مراقبین سلامت، دندانپزشکان و سازمان‌های مردم‌نهاد مشارکت کننده در این طرح قدردانی کرد.
استاندار اردبیل گفت: یک‌هزار و ۸۰۰ نیروی درمانی طی تماس‌های تلفنی با مردم این غربالگری را انجام داده و موارد مشکوک جهت مراجعه به مراکز درمانی راهنمایی شده‌اند.
او بیان‌کرد: شماره تماس ۱۹۰ نیز برای پاسخگویی به اهالی استان دایر می‌باشد.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای تامین مواد ضدعفونی کننده در استان گفت: این مواد در داروخانه‌ها موجود بوده و در حاشیه شهرها نیز توسط خیرین و سازمان‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی توزیع می‌شود.
او افزود: سپاه حضرت عباس (ع) استان نیز با تامین مواد اولیه و بسته‌بندی این مواد اقدام به توزیع آن به صورت رایگان در مناطق محروم کرده است.
استاندار اردبیل ضمن قدردانی از مشارکت مردم در خصوص پیشگیری از کرونا و رعایت نکات لازم بر استمرار این روند تا ۱۵ فروردین تاکید کرد.
وی افزود: افراد سن بالا سرمایه‌های ما هستند و باید مراقبت بیشتری از آنان انجام گرفته و از منزل خارج نشوند.
بهنامجو ادامه‌داد: برای تامین کالاهای ضروری نیز افراد جوان‌تر خانواده بهتر است اقدام کرده و از حضور افراد سن بالا در سطح شهر ممانعت کنند.
وی استمرار روند ماندن در خانه تا ۱۵ فروردین را در قطع زنجیره انتقال این ویروس بااهمیت دانست.

بر اساس ـخرین آمار ، تعداد جانباختگان بیماری کرونا در استان اردبیل به ۴۴ نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در استان نیز ۳۰۹ نفر شده و ۳۳۷ نفر هم در بیمارستان‌های استان بستری هستند.