اتمام فاز اول جاده پارس‌آباد به سربند تا پایان سال ۱۴۰۰
اتمام فاز اول جاده پارس‌آباد به سربند تا پایان سال ۱۴۰۰
نماینده مردم پارس‌‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی از اتمام فاز اول جاده پارس‌آباد به سربلند تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

عباس جهانگیرزاده پیش‌ازظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن فرمانداری شهرستان پارس‌آباد اظهار کرد: فاز اول جاده پارس‌آباد به سربند تا پایان سال ۱۴۰۰ با اعتبار بالغ ۷۵ میلیارد تومان به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: فاز دوم جاده مغان مربوط به سربند تا سه‌راه مشگین‌شهر است که بعد از اتمام فاز اول با اعتبار ملی اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز بیان کرد: خط ریل قطار از میانه به اردبیل ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پس از اتمام پروژه راه‌آهن میانه به اردبیل و اتصال این مسیر به پارس‌آباد – آذربایجان تحولی بزرگ در منطقه مغان ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به سند راهبردی مغان گفت: با اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان به پروژه پایاب خداآفرین و با اتمام آن اشتغال هزار خانواده در منطقه میسر می‌شود.

جهانگیرزاده با اشاره به  اختلافات میان شرکت دامپروری مغان و پارس  با عشایر و ساکنین  روستاهای اطراف هر دو شرکت اذعان داشت: زمین عشایر در آینده نزدیک به صاحبان اصلی تحویل داده خواهد شد.

نماینده مردم پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : جهت ارتقاء صنعت گردشگری در منطقه مبلغ ۵ میلیارد تومان به دریاچه مغان جهت ایجاد منطقه گردشگری در کنار رود ارس اختصاص یافته است.

نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی صحیح و شفاف در جامعه

ابراهیم امامی، فرماندار شهرستان پارس آباد نیز در این نشست اظهار کرد: خبرنگاران رسالت سنگینی بر دوش دارند که اطلاع رسانی صادقانه و آگاهی بخشی به جامعه از اهم آنهاست.

وی افزود: دشمن با زیر سوال بردن اقدامات انجام گرفته سعی دارد تا یاس و ناامیدی در کشور ایجاد کند که ایجاد آرامش و اطلاع‌رسانی صحیح می‌تواند اقدامات دشمن را خنثی کند.
 
وی در مورداطلاع رسانی به جامعه در بحران کرونا گفت: همین اطلاع رسانی مستمر و صحیح بود که باعث شد تا مردم نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد گفت: همزمان با هفته دولت ۷۳ طرح و پروژه سرمایه‌گذاری و با اعتباری بالغ بر۱۰۷ میلیارد و۸۴۰ میلیون تومان در پارس‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد.

امامی از برگزاری بیش از ۸۹ برنامه فرهنگی و اجتماعی همزمان با هفته دولت در سطح شهرستان پارس‌آباد خبر داد و اذعان داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک در اجرای تمامی مراسمات و برنامه‌ها مورد تأکید است.

  • منبع خبر : فارس