احداث بزرگراه‌های استان نیازمند پنج هزار میلیارد ریال
احداث بزرگراه‌های استان نیازمند پنج هزار میلیارد ریال
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان برنامه‌ریزی و اقدامات اساسی در زمینه اجرای پروژه‌های بزرگراهی در استان گفت: برای احداث و راه‌اندازی ۵۸۲ کیلومتر بزرگراه در این استان به پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

محبوب حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۹۶ تعداد ۴۲۷ کیلومتر از راه‌های استان پیوست بودجه داشته که این رقم در سال ۹۷ به ۷۵۸ کیلومتر و در سال گذشته هم به ۸۹۰ کیلومتر رسیده است.

وی با بیان اینکه  در ۶ سال آینده بیش از ۵۰۶ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث می‌شود، اظهارداشت: در سال گذشته ۵۲ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل افتتاح شد و امسال نیز احداث ۶۱ کیلومتر بزرگراه در دستور کار قرار گرفته است.

حیدری بیان کرد: با تحقق ۱۰۰ درصدی مصوبات سفر رییس‌جمهوری احداث بزرگراه‌ها محقق خواهد شد تا مردم استان از راه ایمن در ترددهای خود بهره‌مند شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: تلاش می‌شود در سال آینده ۸۵ کیلومتر ، سال ۱۴۰۱ بیش از ۸۸ کیلومتر، سال ۱۴۰۲ حدود ۹۰ کیلومتر و سال ۱۴۰۳ نیز ۹۸ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث شود.

حیدری با بیان اینکه در استان اردبیل در سال گذشته ۱۸۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۰۹ کیلومتر راه اصلی و ۷۰۱ کیلومتر راه فرعی احداث و به بهره‌برداری رسیده است، افزود: در این استان باید ۷۶۲ کیلومتر بزرگراه احداث شود که ۱۸۰ کیلومتر آن اجرایی شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۹۳ کیلومتر بزرگراه در استان در دست احداث و ۳۵۰ کیلومتر هم در دست مطالعه است که مطالعات ۳۹ کیلومتر به اتمام رسیده رسیده و طی مناقصه به پیمانکاران واگذار می شود.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.