اختصاص۱۰ هزار میلیارد برای طرح‌های آب در استان
اختصاص۱۰ هزار میلیارد برای طرح‌های آب در استان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل اعلام کرد: امسال ۱۱ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات توازن منطقه‌ای، فاینانس بانک‌های داخلی، منابع ملی و منابع اعتباری سفر ریاست جمهوری برای اجرای طرح‌های آب استان اردبیل هزینه می‌شود.

عباس جنگی مرنی روز جمعه در حاشیه بهره برداری از سه طرح حوزه آب در شهرستان مشکین شهر به خبرنگار ایرنا گفت: با اجرای این طرح‌ها، بخش اعظمی از طرح‌های نیمه‌تمام آب استان تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به آغاز رایزنی برای جذب چهار هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبیاری پایاب سدهای استان افزود: برای نخستین بار در کشور از محل فاینانس بانک‌های داخلی ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح آبیاری پایاب سد گیوی و ۶۰۰ میلیارد ریال نیز برای اجرای پایاب سد سبلان منابع اعتباری جذب شده است.

وی همچنین از تامین یک هزار میلیارد ریال اعتبار از محل منابع سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان برای اجرای طرح آبیاری پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان خبر داد و بیان کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل منابع بانکی نیز برای احداث تصفیه خانه آب شهر انگوت شهرستان گرمی جذب شده است.

وی همچنین با اشاره به جذب ۱۰۰ میلیارد ریال از محل منابع اعتباری شهرهای دارای تنش آبی و توازن منطقه‌ای برای اجرای طرح آبرسانی به شهرستان مشکین‌شهر از محل سد احمدبیگلو گفت: ۲۷۰ میلیارد ریال نیز امسال از محل منابع سفر ریاست جمهوری و اعتبارات ملی برای آبرسانی به شهر عنبران و نمین اخذ شده است.

به گزارش ایرنا، امروز طی آیینی بهره‌برداری از سه طرح بزرگ آبیاری پایاب سد سبلان با مجموع سرمایه گذاری ۹۱۳ میلیارد ریال در حوزه شهرستان مشکین‌شهر استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش ایرنا، امروز طرح تامین آب اراضی پایاب سد سبلان در اراضی روستای لمبر به منظور آبیاری ۲۱۰ هکتار و طرح تامین آب اراضی شهر لاهرود از توابع شهرستان مشکین‌شهر به منظور آبیاری ۳۰۹ هکتار از باغات منطقه آغاز شد.

همچنین امروز سیفون قره‌سو با لوله بزرگ ۲ هزار میلیمتری به طول ۴.۴ کیلومتر که بر روی رودخانه قره‌سو و با صرف ۱۴۶ میلیارد ریال به منظور انتقال آب به دشت ارشق و ضلع شمالی رودخانه قره‌سو از سد سبلان احداث شده، به بهره‌برداری رسید.

همزمان با بهره برداری از این سه طرح، عملیات اجرایی تکمیل قسمت اول طرح شبکه آبیاری سد سبلان با مشارکت و سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون برای آبیاری سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد سبلان مشکین‌شهر آغاز شد.