ایجاد و توسعه بزرگراه‌های استان مطالبه‌به حق مردم
ایجاد و توسعه بزرگراه‌های استان مطالبه‌به حق مردم
معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: ایجاد و توسعه بزرگراه در استان از مطالبات جدی مردم است که مسؤولان باید به‌طور جدی پیگیر این خواسته به حق مردم استان باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یوسف خدادادی بعدازظهر امروز در کارگروه کاهش و پیشگیری از تصادفات درون شهری و جاده‌ای به منظور بررسی وضعیت استان که در دادگستری استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد و توسعه بزرگراه در استان از مطالبات جدی مردم است که مسؤولان باید بطور جدی پیگیر این خواسته به حق مردم استان باشند.

وی افزود: ارتقاء فرهنگ صحیح رانندگی، اطلاع رسانی و آگاه سازی‌های مرتبط با آن و همچنین ایمنی جاده‌ها مهم‌ترین عواملی‌اند که می‌توان با برنامه‌ریزی‌ برای آن‌ها گام‌های مؤثری در کاهش میزان وقوع تصادفات برداشت.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تصریح کرد: تأمین روشنایی جاده‌ها و خیابان‌ها، نصب علایم هشدار دهنده و ایمن سازی نقاط حادثه‌خیز، نصب دوربین‌های پلاک خوان و ثبت تخلفات، تعریض جاده‌ها و نیز ساخت مجتمع‌های بین راهی از مهم‌ترین راهکارهای کوتاه مدت در امر کاهش تصادفات هستند.

وی تأکید کرد: شهرداری موظف است در قبال دریافت مبلغ تأمین پارکینگ، اقدامات لازم برای ایجاد پارکینگ برای مجتمع‌های تجاری و تالارهای سطح شهر را فراهم نماید تا راه‌بندان و ترافیک‌های شهری کاهش یابند.