ایجاد ۱۴۰۲ شغل جدید تا سال ۱۴۰۲
ایجاد ۱۴۰۲ شغل جدید تا سال ۱۴۰۲
ولی اسماعیلی که در محافل عمومی با عنوان "حاج ولی" شناخته می شود، یکی از محتمل ترین گزینه های پیروزی در انتخابات آتی است و طبق نظرسنجی های انجام شده توسط رسانه های مختلف، وی با فاصله زیاد گزینه اصلی اهالی گرمی مغان برای قبولی وکالت مردم در دور یازدهم است.

ولی اسماعیلی که در محافل عمومی با عنوان “حاج ولی” شناخته می شود، یکی از محتمل ترین گزینه های پیروزی در انتخابات آتی است و طبق نظرسنجی های انجام شده توسط رسانه های مختلف، وی با فاصله زیاد گزینه اصلی اهالی گرمی مغان برای قبولی وکالت مردم در دور یازدهم است.

بررسی عملکرد ولی اسماعیلی در دور هشتم مجلس شورای اسلامی نشان داد وی چندین اقدام بزرگ و اساسی برای توسعه گرمی مغان انجام داده که از جمله آن می توان به شروع عملیات بزرگترین کارخانه شیرآلات خاورمیانه در این شهرستان، ایجاد دانشکده پرستاری، احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی گندم، توسعه مراکز دانشگاهی، آغاز احداث سد تازه کند و ده ها پروژه دیگر همچون مصلای گرمی و سد توسانلو که بصورت نیمه تمام رها شده است.

صدای آزادلو برای اطلاع از برنامه های وی برای دور آتی مجلس پای صحبت های این سیاستمدار جوان و پرطرفدار نشسته است.

بعنوان اولین سوال، چه شد که به فکر کاندیدا شدن از زمان دور هشتم افتادید؟

در ابتدا به مردم فهیم و شریف گرمی، انگوت و موران سلام عرض کرده و آرزوی توفیق برای همه هموطنان خود دارم. قبل از کاندیداتوری، مسئول امور مجلس در یکی از وزارتخانه های تاثیر گذار در تهران بودم ، در جلسات کمیسیون های تخصصی شرکت می کردم. آنجا با اهمیت و تاثیر گذاری نماینده توانمند برای توسعه کشور و حوزه انتخابیه اش آشنا شدم  و از آنجایی که نماینده دوره هفتم یک دوره طلایی را با دعوا و ستیز با دولت وقت سوزانده بود به این فکر افتادم در سنگر مجلس در خدمت مردم باشم و الحمدالله با رای مردم در سی و پنج سالگی راهی بهارستان شدم.

خودتان مجلس را برای ما تعریف کنید؟ جایگاه نماینده در توسعه شهرستان چقدر موثر است؟

مجلس یک نهاد نظارتی و قانونگذاری است که ریل حرکت را برای دولت ترسیم و راه اندازی می کند. مجلس اگر قوی و متشکل از نمایندگان انقلابی و متخصص و ولایی باشد می تواند هم در سطح ملی داد مردم را بستاند و هم جلوی فسادها و رانت ها را بگیرد. در اصل مجلس قوی زمینه های فساد را باید از بین ببرد و دولت را موظف به رعایت قانون نماید که متاسفانه مجلس فعلی در این حد و قواره ظاهر نشد، جایگاه نماینده هم بستگی به تخصص و رزمه کاری و میزان نفوذ و اقتدار ایشان در تهران دارد تا بتواند از این جایگاه برای آبادانی شهر خود استفاده کند. مجلس نماینده ی در قواره ملی و شاخص می خواهد متاسفانه بعضی از کاندیداها، مجلس را با پارلمان محلی یعنی شورای شهر اشتباه گرفته اند.

شما تنها کاندیدایی هستید که در سه دوره گذشته آرای شما افزایش داشته است. علت را چه می دانید؟

علت افزایش رای حقیر که در کل کشور بی سابقه است بخواهم توضیح بدهم دال بر خود ستانی می شود؛ بهتر از مردم بپرسید. اما اخلاص، معامله با خدا، شبانه روز برای مردم دویدن حتی منجر به نتیجه نرسد، از یاد نبردن افرادی که شبانه و روز زحمت می کشند، بسیار تاثیرگذار بوده است. بنده تا دم مرگ مدیون محبت اهالی گرمی و بخش های تابعه هستم و خواهم بود، شانی جز نوکری مردم برای خودم قائل نیستم.

با گذشت ۱۲ سال آیا همچنان انرژی و توان گذشته را نیز برای دور یازدهم دارید؟

بلاخره الان  هم از کاندیداهای مطرح شهرستان گرمی مغان خوشبختانه جوانترین اش من هستم و قطعا با توان مضاعف و با کوله باری از تجربه اجرایی در سطح کلان این دوره وارد کارازار انتخابات شده ام و به فضل خدا مدیون محبتهای مردم قدرشناس گرمی بعنوان پدر مغان قرار گرفته ام

دلیل اصلی عقب ماندگی گرمی مغان به نسبت شهرهای هم تراز خود را چه می دانید؟

دلیل های مختلفی است ، بنده قلبا اعتقاد دارم همه نمایندگان گذشته در حد وسع و اندازه خود کار کرده اند و کسی خیانت نکرده است، اما ظرفیت ها متفاوت است. نماینده گرمی باید ارتباط مستمر و قوی با مرکز استان و تهران داشته باشد، متاسفانه در چندین دوره گذشته بیشتر سیاست زدگی و معامله های سیاسی پشت پرده باعث شده که گرمی از مسیر توسعه ۸ سال پیش منحرف شود که متاسفانه تا الان هم ادامه دارد.

با توجه به وضعیت بد اقتصادی کشور آیا راهکاری در سطح کلان و منطقه در نظر دارید؟

بله، بنده هم در کلان برنامه دارم که با عنوان مانیفست اقتصادی مجلس انقلابی تدوین شده است و همه برنامه چهار ساله بر اساس سند توسعه مغان که توسط حقیر و اساتید مجرب تالیف شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. بازگشت به مسیر انقلاب و انقلابی ماندن و خود باوری که در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند در برنامه اینجانب آمده است.

برنامه های اصلی شما برای دور یازدهم در صورت کسب موفقیت در چه محوری خواهد بود؟

محور برنامه هایم و مرکز ثقل شعاری اینجانب با توجه به نیاز جوان قطعا اشتغالزایی خواهد بود و با برنامه منسجم حداقل با جذب سرمایه گذاری بخش خصوص مثل کارخانه بزرگ قهرمان انشالله تا سال ۱۴۰۲ بتوانم ۱۴۰۲ شغل ایجاد نمایم. قطعا در کنار این برنامه سد های معیشتی برای مهار آبهای سطحی، کارخانه های تبدیلی و احیا دامداری های راکد و احداث دامداری های مدرن وصنعتی را هم مد نظر قرار خواهم داد. در مورد گردشگری و بوم گردی هم برنامه ی خاصی دنبال می کنم که در این خصوص چندین دیدار با مدیر عامل پل معلق مشگین داشته ام و قول همکاری هم گرفته ایم

و در پایان شما همیشه حتی زمانی که نماینده نبودید پیگیر مشکلات شهرستان بودید. علت را خیلی ساده و به زبان عموم مردم بگویید؟ واقعیت امر این موضوع برمی گردد به عِرق حقیر به شهرستان گرمی مغان، بنده پدر و مادرم در همین شهرستان در روستای مراللو که ۱۷ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است، زندگی می کنند. خوب در قبال این خون ها بنده مکلف هستم بفکر مردم و جوانان شهرم باشم، حال چه در سنگر مجلس چه در سنگر دیگر. حقیر پیشرفت شغلی خود را مدیون محبت اهالی گرمی می دانم برای همین احساس دِین می کنم و هر کجا بوده ام گرمی را فراموش نکرده و در حد توان کمک کرده ام و خواهم کرد. باور کنید جوانان گرمی پاکترین و با عاطفه ترین جوانان کشور هستند. بنده خارج از حزب بازی های مرسوم عاشق گرمی ام، خوب عاشق هم برای معشقوق باید از جان خود بگذرد کارهای حقیر هم برگ سبزی بوده تحفه درویش…

گفتگوی نشریه صدای آزادلو با کاندیدای انتخابات مجلس از حوزه گرمی مغان