بستری مبتلایان کرونا در استان اردبیل از موارد ترخیص پیشی گرفت
بستری مبتلایان کرونا در استان اردبیل از موارد ترخیص پیشی گرفت
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اعلام پیشی گرفتن تعداد افراد بستری مبتلا به کرونا در استان از موارد ترخیص گفت: آمارها حاکی از افزایش میزان ابتلا و بروز بیماری در این استان است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، برغم کاهش آمار روزانه فوت مبتلایان به کرونا در استان اردبیل، آمار مبتلایان کرونا در این استان همچنان بالاست به طوری که روز گذشته ۳۴ نفر بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شده و ۳۱ نفر از بیماران بهیود یافته ترخیص شدند.

بالاترین آمار ثبت شده بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی نیز ۱۷ مورد بود ولی با وجود کاهش تعداد فوتی‌ها به ۲ مورد در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد مبتلایان ۳۴ مورد اعلام شده و بر حسب جمعیت استان همچنان آمار بالایی به شمار می‌رود.

آمار فوتی‌های روزانه کرونا در استان اردبیل یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل که حدود چهار هفته پیش به ۱۷ مورد در یک روز رسیده بود، در پی همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی روندی کاهشی را در روزهای اخیر طی کرده و به ۲ مورد رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، آخرین وضعیت شیوع کرونا در این استان را تشریح و اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ نفر بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۱۸ نفر در اردبیل، چهار نفر در پارس‌آباد، ۹ نفر در مشگین‌شهر، سه نفر در خلخال بستری شده و در حال مداوا هستند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده گفت: در حال حاضر تعداد ۲۱۴ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۱ نفر بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.

وی افزود: طی شبانه‌روز گذشته ۳۱ نفر با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان مرخص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به قرار گرفتن استان اردبیل در پیک دوم شیوع کرونا و آمار بالای شیوع کرونا در شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد اظهارداشت: در حال حاضر استان اردبیل در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار دارد و نوسان زیادی در ابتلای به کرونا در شهرستان‌های مختلف استان به چشم می‌خورد.

دکتر حبیب‌زاده از مردم خواست تا برای مهار بیماری کرونا رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

وی همچنین گفت: افرادی که دچار تب، سرفه و تنگی نفس می‌شوند قبل از تشدید بیماری به مراکز درمانی استان مراجعه کنند.