سیر بیماری کرونا در استان اردبیل همچنان صعودی است
سیر بیماری کرونا در استان اردبیل همچنان صعودی است
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در حال حاضر سیر صعودی بیماری کرونا در استان همچنان مشهود بوده و کنترل بیماری منوط به رعایت مردم و توجه به توصیه و هشدارهای مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز شنبه افزود: راهبرد اصلی و اساسی در کنترل و پیشگیری جدی اپیدمی کرونا فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت فاصله افراد در اجتماعات و تمامی مکان‌های خرید و کسب و کار است.

وی بیان‌کرد: از روز شنبه بحث فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی با تهیه محتوا ، چاپ بروشورها و پوسترهای راهنما با همیاری و بسیج ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی درگیر و سازمان‌های مردم‌نهاد به طور گسترده شورع می‌شود.

او با تاکید بر مولفه مهم فاصله‌گذاری توسط مردم گفت: از عموم شهروندان استان درخواست داریم در کنار فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی اجتناب‌ناپذیر ضمن عمل به دستورالعمل‌های اعلامی، فاصله ۱.۵ متری را در همه محل‌هایی که فعالیت در آن جریان دارد، رعایت نمایند.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ، تاکنون ۷۹ هزار و ۴۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان نیز به ۴۹۵۸ نفر رسیده است. 

  • منبع خبر : ایرنا