مردم استان اردبیل وضیعت بحرانی و اضطراری را جدی بگیرند
مردم استان اردبیل وضیعت بحرانی و اضطراری را جدی بگیرند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: وضیعت استان بحرانی و اضطراری است و مردم عزیز استان اردبیل این شرایط را جدی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، قدرت اخوان اکبری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم استان اردبیل وضیعت بحرانی و اضطراری استان را جدی بگیرند و به نکات و هشدارهای اعلام شده توجه داشته باشند، در غیر این صورت در هفته آتی شاهد رشد بیشتر شیوع بیماری خواهیم بود.

وی افزود: یک شایعه غیر علمی و مغرضانه در سطح کشور رواج یافته است که مصرف الکل خوراکی باعث از بین رفتن بیماری کرونا ویروس می‌شود که شیادان با ترفندی الکل صنعتی را به‌جای الکل سفید به فروش می‌رسانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: متأسفانه استان اردبیل هم درگیر این شایعه مغرضانه شده است و چندین هم استانی بر اثر مصرف الکل مسموم شدند که متاسفانه دو مورد فوتی، یک بیمار در کما و یک بیمار تحت درمان دیالیزی و چندین شخص دیگر مسموم شدند.

اخوان اکبری تشریح کرد: با توجه به وضیعت بحرانی و اضطراری استان، شیادان از این بحران پیش‌آمده سوءاستفاده می‌کنند و توصیه اکیدی به خانواده‌ها داریم که در این روزهای خاص مراقب جوانان خود باشند تا در دام شایعات گرفتار نشوند.

وی بیان داشت: طبق آزمایش‌های انجام‌شده تا به امروز ۷۲ بیمار به کرونا ویروس مبتلای قطعی شدند که متأسفانه ۱۰ بیمار هم استانی بر اثر ویروس فوق جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تعداد بیماران بستری در کل استان به ۱۹۰ بیمار افزایش یافته که ۱۱۱ بیمار در شهرستان اردبیل و ۷۹ بیمار در دیگر شهرستان‌های استان بستری و تحت درمان هستند.

اخوان اکبری ادامه داد: از ۱۹۰ بیمار بستری مبتلای قطعی و مشکوک به کرونا ویروس، ۱۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی ادامه داد: روند بیماری کرونا ویروس در روزها و هفته‌های آتی سیر صعودی خواهد داشت و با توجه به وضیعت بحرانی و اضطراری استان اردبیل، باید کلیه مردم با حداکثر توان در راستای پیشگیری و کنترل کرونا ویروس تلاش و همکاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان داشت: مردم عزیز استان اردبیل نکات بهداشتی و هشدارها اعم از شست و شوی مکرر دست‌ها، حفظ فاصله یک متری با اشخاص، عدم تردد در معابر و خودداری از حضور در ازدحام‌ها را رعایت نمایند.

اخوان اکبری تصریح کرد: مردم استان اردبیل توجه داشته باشند که تحت هیچ شرایطی نباید خارج و حتی داخل استان سفری انجام شود و هم استانی‌های ساکن اقصی نقاط کشور به‌هیچ‌عنوان به استان اردبیل سفر نداشته باشند.

وی گفت: در طول دو هفته آینده مردم عزیز استان از منزل خارج نشوند و برای انجام کارهای ضروری و خرید، یکی از اعضای خانواده مشخص و از منزل خارج شود.