هزینه ۲۲۰ میلیارد ریالی برای تکمیل طرح آبرسانی نمین و عنبران
هزینه ۲۲۰ میلیارد ریالی برای تکمیل طرح آبرسانی نمین و عنبران
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل به همراه معاونین طرح و توسعه و برنامه ریزی شرکت، رئیس منابع آب نمین و با حضور مشاور و پیمانکار طرح از بخش های مختلف طرح آبرسانی نمین وعنبران بازدید کرد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این بازدید با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی شرکت تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم شهرهای نمین و عنبران است، تصریح کرد: در این زمینه در تلاشیم تا آب با کیفیت و پایدار تا افق ۱۴۲۵ با دبی ۱۶۷ لیتر در ثانیه برای ۳۵ هراز نفر برای مردم نمین وعنبران و ۵ روستای مجتمع  وحدت تامین نماییم.

مهندس عباس جنگی مرنی افزود: پیشرفت فیزیکی کل طرح ۶۰ درصد هست و تا امروز ۲۲۰ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است و برای اتمام کل طرح به ۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: در جلسه ای که امروز در محل کارگاه این طرح برگزار شد، مقرر شد با افزایش ۲۵ درصدی قرارداد پیمانکار خط انتقال از منبع ابتدایی عنبران تا منبع انتهایی به طول ۴.۵ کیلومتر انجام شود.

نماینده مجری طرح آبرسانی نمین و عنبران نیز در این بازدید گزارشی از روند اجرا ی پروژه را تشریح کرد و افزود: طرح آبرسانی نمین و عنبران با هدف تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرستان نمین و عنبران و ۵ روستا‌ی مجتمع وحدت با نیاز آبی ۱۶۷ لیتر در ثانیه تا افق ۱۴۲۵ به طول ۲۵کیلومتردر حال اجراست.

مهندس کروبیان تصریح کرد: در خصوص اجرای خط انتقال این پروژه، ۶۵۰۰ متر لوله ۵۰۰ میلیمترخریداری شده ،  ۵۸۰۰ متر لوله وارد کارگاه شده و۴۰۰۰ متر در مسیر ریسه شده و ۳۵۰۰ متر لوله جوشکاری شده و۱۶۰۰ متر لوله گذاری انجام شده است 

 وی افزود با اتمام ۶.۵ کیلومتر خط انتقال آبرسانی نمین و عنبران مشکل قطعی آب شهرهای نمین و عنبران مرتفع خواهد شد