کاهش نسبی مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان اردبیل
کاهش نسبی مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان اردبیل
آمار ابتلا و فوتی روزانه کرونا در استان اردبیل که به مدت سه هفته در اوج قرار داشت، طی روزهای اخیر به طور نسبی کاهش یافته و تلفات ۱۷ نفری به یک نفر و ابتلای ۷۶ نفری به ۳۱ نفر افت کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا آخرین وضعیت شیوع کرونا در این استان را در تشریح و اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۱ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شده و یک نفر دیگر از مبتلایان جان باختند.

دکتر علیرضا رضایی‌بنا گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ نفر بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۲۱ نفر در اردبیل، ۲ نفر در پارس‌آباد، پنج نفر در مشگین‌شهر، ۲ نفر در خلخال و یک نفر در بیله‌سوار بستری و در حال مداوا هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۷۲ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۵ نفر بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: طی شبانه‌روز گذشته ۳۸ نفر با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان مرخص شدند.

وی با اشاره به قرار گرفتن استان اردبیل در پیک دوم شیوع کرونا اظهارداشت: در حال حاضر شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد و بیله‌سوار در وضعیت قرمز، شهرستان‌های مشگین‌شهر، خلخال، کوثر و گرمی در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های سرعین، نمین و نیر در وضعیت زرد و شهرستان اصلاندوز در وضعیت سفید قرار دارند.

دکتر رضایی‌بنا، از هم اهالی استان اردبیل خواست تا برای مهار بیماری کرونا، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

استان اردبیل پس از حدود سه هفته همچنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و با وجود کاهش نسبی تعداد مبتلایان جدید و میزان شیوع و مرگ و میر ناشی از کرونا، خطر گسترش دوباره کرونا در استان وجود دارد.