یادداشتی بر چرایی راه اندازی نشریه الکترونیکی آزادلو
یادداشتی بر چرایی راه اندازی نشریه الکترونیکی آزادلو
گذشت زمان و پیشرفتهای مختلف در عرصه های متفاوت بخصوص حوزه رسانه و ارتباطات ، زمینه حضور و فعالیت جوانان علاقه مند را مهیا و مهمتر ازآن بستری را جهت برقراری ارتباط بین مردم و مسئولین فراهم نموده است

گذشت زمان و پیشرفتهای مختلف در عرصه های متفاوت بخصوص حوزه رسانه و ارتباطات ، زمینه حضور و فعالیت جوانان علاقه مند را مهیا و مهمتر ازآن بستری را جهت برقراری ارتباط بین مردم و مسئولین فراهم نموده است. حال در هر نقطه از دنیا که باشیم در کمترین زمان ممکن از تحولات و اخبار آگاه و نسبت به آن سریع ترین واکنش را منعکس می نماییم.

این میسر نبود مگر به مدد وجود بستر و پیشرفتهای صورت گرفته و مهمتر از آن وجود کسانیکه که شب و روز خود را با کمترین چشمداشت، تنها و تنها در جهت رسالت اصلی خود یعنی آگاهی سازی مردم همت گمارده اند.

همه اینها مرهون یک اصل مهم است و آن اعتماد بین رسانه و مخاطب. حال اولین و مهمترین راه برای مردم جهت رسیدن به اخبار شهرستان ، سایتهای خبری شهرستان می باشند. در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ حاشیه و ابهامی  به اصل خبر می رسند.

اینک قدمی دیگر در این عرصه برداشته شده است که نشان از عمق رابطه توام با اعتماد مردم و صداقت سایت ازادلو به نمایندگی از بقیه سایت ها دارد. می توان گفت راه اندازی نشریه الکترونیکی آزادلو نتیجه اعتماد است. اعتمادی که نه افراد بلکه صداقت افراد آن را بوجود آورده اند. اعتمادی که نتیجه عملکرد گردانندگان سایت ها می باشد. مطمئنا بدون اعتماد مردم هیچ سایت و نشریه ای پابرجا نمی ماند چه برسد به اینکه بخواهد خود را گسترش هم بدهد.

اما نکته بسیار مهم در راه اندازی این نشریه، حضور مسئولین در مراسم افتتاح می باشد. باید نکو داشت این توجه مسئولین شهرستان را باید احترام گذاشت؛ به قدم مسئولی که به جوانان خود اعتماد می کند و در دفتری بسیار ساده و محقراما سرشار از صفا و صداقت حضور پیدا می کند. مسئولی که میداند هیچ گاه از لبه تیغ انتقاد همین سایت در امان نخواهد بود اما به آن احترام می گذارد شایسته ستایش است. این حضور فعال یعنی تایید عمکلرد  و اعتماد به آن .

در حال حاضر این ارتباط را می توان به مثلثی تشبیه کرد که مردم ، مسئولین و سایتهای خبری اضلاع آنند. اعتماد و صداقت بین آنها می تواند زمینه بسیاری از پیشرفتهای بزرگ در منطقه باشد. پیشرفتهایی بزرگ که نیاز به قدمهای کوچک دارد.

با‌ آرزوی موفقیت برای سایت خبری و نشریه الکترونیکی آزادلو

* رضا صمدی (معاون مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان)